Ідеї ​​дизайну ванної кімнати в італійському стилі

Італійці відомі своїм темпераментом, любов'ю до макаронних виробів, але не тільки цим вони славляться. Вони мають настільки характерні риси, що свого часу зародився особливий стиль в оформленні інтер'єрів - італійський. Тому варто приділити увагу цьому напрямку, розібратися в його особливостях, подивитися фото.

vannа-v-italyanskom-stile_1

Основи стилю

У італійців виходить поєднувати простоту з вишуканістю. Така риса передалася і стилю. Тільки виражається вона в застосуванні м'яких і сонячних відтінків.

vannа-v-italyanskom-stile_2

Слід зазначити, що зароджувався цей стиль в Стародавньому Римі. Сильний вплив на формування цього напрямку дизайну надавала Франція, яка привнесла деяку витонченість і вишуканість. Все гармонійно поєднувалося зі стилем кантрі, не чужим для італійців. У підсумку зародився богемне, але просте напрямок в оформленні приміщення.

vannа-v-italyanskom-stile_3

Тут важливо використовувати натуральні матеріали, яким властива якась недбалість, але «сполучуваність» з навколишнім світом. У результаті створюється особлива благодушна атмосфера.

vannа-v-italyanskom-stile_4

Сучасні тренди щодо оформлення інтер'єрів не зробили істотного впливу на основні аспекти італійського стилю, хоча й дали нові можливості для вдосконалення його достоїнств.

vannа-v-italyanskom-stile_5

Що зробити у ванній

Ванна кімната повинна оформлятися з урахуванням економії простору. Застосовувані великі елементи не повинні захаращувати приміщення, тому їх краще розмістити на стінах. А дрібних деталей можна використовувати мінімум. При цьому допускається застосування елементів з житлових кімнат. Можна навіть використовувати м'які меблі, якщо це дозволяє простір, а також матеріал, з якого зроблена ця меблі. Не варто забувати, що у ванній кімнаті часто підвищений рівень вологості, що негативно позначається на експлуатаційних характеристиках багатьох матеріалів, особливо натуральних.

vannа-v-italyanskom-stile_10

На стіну можна повісити велике дзеркало, застосувати невеликий комод на підлозі. У центрі кімнати може бути розміщено круговий штора. Її колір може бути сірим або білим, рідше - бежевим. Інші елементи також повинні бути підібрані з урахуванням особливої ​​теплою гармонії, яка створюється. Тобто і сантехніку, і техніку, і керамічну плитку (якщо вона використовується в обробці) краще підбирати не бiлi.

vannа-v-italyanskom-stile_9

Кольори

Кольори у ванній повинні бути світлими, причому холодних тонів. Класичним рішенням є застосування відтінку слонової кістки, багато в чому через те, що він добре поєднується з активними колірними добавками.

vannа-v-italyanskom-stile_8

Допускається використання оливкової або блакитного тони. У кожному разі, важливо орієнтуватися на те, що фон повинен бути легким, візуально розширювати простір, наповнювати приміщення повітрям. Оскільки на італійський стиль впливав французький дух, оформлення часто доповнюється фактурними елементами рожевого або, скажімо, персикового кольору. Наприклад, дрібними візерунками з плавними лініями.

vannа-v-italyanskom-stile_7

І тут потрібно досягти гармонії в поєднанні кольорів: чим світліше і холодніше основа, тим тепліше і темніше повинні бути активні кольори. М'який колір варто поєднувати з фактурністю. Якщо в основі інтер'єру використовуються теплі відтінки, то розбавляти їх варто більш яскравими квітами. Однак такі елементи необхідно використовувати акуратно і дозовано, щоб досягти справжньої гармонії.

vannа-v-italyanskom-stile_6

Детальніше про обробку

Стіни

У цьому випадку відмінним підходом вважається застосування венеціанської штукатурки. Цей матеріал дозволяє домогтися певної недбалості, а також фактури, яка властива античному напрямку.

Іноді потрібно використання саме керамічної плитки, в силу її характеристик. У цьому випадку рекомендується застосовувати великі зразки, з нанесеним розмитим візерунком. Для виділення певних зон можна використовувати мозаїку. При цьому необхідно пам'ятати про кольорову гаму, щоб не виходити за стилістичні рамки. Не варто використовувати квадратні і великі форми. Тому мозаїка повинна бути дрібною.

vannа-v-italyanskom-stile_11

Якщо використовується розпис, тоді можна використовувати фарби на основі акрилу.

Також в інтер'єрі можна використовувати камінь, гіпсові елементи. З їх допомогою можна підкреслити дверний отвір.

Стеля

Матеріали можна використовувати самі різного образні - обмеження мінімальні. Підійдуть натяжні або підвісні рішення. Вони дозволяють реалізувати належним чином освітлення, що важливо. Поверхня може бути матовою або глянсовою.

vannа-v-italyanskom-stile_12

Можна також просто пофарбувати поверхню, використовуючи декілька шарів. Підійдуть також «рідкі шпалери».

Найдоступнішим варіантом є стельова плитка. Вона добре приховує недоліки покриття, фарбується, не потребує особливого догляду. Однак така плитка погано поєднується з ліпниною.

vannа-v-italyanskom-stile_13

Можна також оформити стелю за допомогою дерев'яних балок. Головне - не використовувати пластикові елементи, характерні рішення для офісного використання.

Пол

Завершує композицію підлогове покриття. Можна використовувати плитку з грубою текстурою. При цьому бажано подбати про облаштування теплої підлоги. Це дозволить користуватися приміщення більш комфортно.

vannа-v-italyanskom-stile_14

Інші матеріали або не підходять для використання у ванній, або не поєднуються зі стилістичними рішеннями, властивими італійському напрямку.

Меблі

І тут французи зробили певний вплив. Свого часу Франція та Італія розвивалися схожими темпами і в теслярські мистецтві. Французи придумали впроваджувати металеві елементи і ковку, а італійці більше уваги приділяли текстурам і узорам. Прекрасне рішення - темні породи дерева, доповнені завитками. Використовується масивна стільниця, яку доповнюють тонкі ніжки.

vannа-v-italyanskom-stile_15

При виборі меблів важливо поєднувати форми і кольору, щоб досягти загальної гармонії в дизайні ванної.

Освітлення

Цьому аспекту не завжди приділяють належну увагу при оформленні інтер'єрів, проте висвітлення в італійському стилі грає важливу роль. У цьому випадку варто використовувати розсіяне м'яке світло. Наприклад, в центрі кімнати може створюватися затемнення. Звичайно, в області дзеркала варто використовувати більш концентроване освітлення. Тому необхідно комбінувати рішення, щоб отримати необхідний стилістичний ефект, але без шкоди комфорту.

Можна задіяти підвісні світильники, які відмінно впишуться в дизайн. В якості додаткового освітлення припустимо застосування джерела світла у вигляді гасової лампи, бра.

Підводимо підсумки

Як бачимо, італійський стиль має свої характерні особливості, які необхідно враховувати при його реалізації. Тому варто уважно поставитися до деталей, подивитися побільше фото, проаналізувати все. І тільки після цього можна приступати до активних дій. Це дозволить отримати більш продумане і гармонійне рішення, яке точно буде відповідати обраному стилістичному напрямку.