Ідеї ​​облаштування ванній 2,5 кв. м.

Маленька ванна кімната - це не проблема, якщо в ній все організовано і правильно. А створити затишок і простір допоможе правильний алгоритм дій. Давайте подивимося логічно на всі існуючі можливості облаштування ванній в 2,5 квадратних метра. Адже іноді складнощі полягають тільки у власній свідомості та поданні.

idei-vannoj_5

Ремонт

Отже, вам дісталася крихітна ванна. Яким чином можна збільшити простір, зробити дизайн функціональним і позитивним? Для цього необхідно розкласти на складові ремонтні роботи та дотримуватися послідовності.

idei-vannoj_4

Ремонт, природно, передбачає вибір будівельних матеріалів, способів обробки. Відразу скажемо, що важливим питанням будуть стіни. У деяких будинках вони більш ніж рівні, а в деяких навіть щільний шар штукатурки не може приховати нерівності. Якщо стіни рівні, бажано використовувати мінімум оздоблювальних матеріалів. Тобто варто обійтися штукатуркою, «рідкими шпалерами».

idei-vannoj_3

А що робити, якщо деякі стіни жахливо нерівні, а простору то не так багато? Тут варто включити фантазію і практичність. Припустимо, є певний ділянку стіни з яскраво вираженими нерівностями. Цей недолік можна закрити без великої втрати простору, при цьому зробити все функціонально.

idei-vannoj_2

Для цього добре вдатися до конструкцій з гіпсокартону. З їх допомогою можна зробити хорошу нішу. При цьому з'явиться і місце для зберігання речей, і закриються нерівні стіни. Якщо гіпсокартон не підходить, можна скористатися ПВХ-панелями. Але при цьому каркас повинен бути дуже міцним, щоб ніша не ламалася.

idei-vannoj_1

Ніша

Отже, закриваючи проблемну ділянку стіни, можна зробити нішу до 20-30 см в ширину. Цього буде цілком достатньо, щоб зберігати основні належності та не займати великий шматок від 2,5 метрів. Каркас необхідно запланувати заздалегідь. Добре, коли нерівності знаходяться в нижній частині стін, тоді проблем немає. У випадку з верхніми, можна зробити не нішу, а полички з гіпсокартону. При цьому також використовуючи металевий профіль.

idei-vannoj_6

Треба сказати, що такого роду полички можуть бути акуратно розміщені по всій площі ванної, тоді не доведеться використовувати громіздку меблі для ванної, що займає багато місця. При цьому приміщення візуально буде здаватися більше. А все через контраст виступів.

idei-vannoj_7

Оздоблювальні матеріали

Кахельна плитка - безумовно, оптимальний варіант у обробці ванної. Але, у випадку з малими габаритами, краще використовувати більш легкий матеріал або брати плитку світлих тонів. Темними можуть бути тільки невеликі акценти, що додають контраст. Також для маленької кімнати краще використовувати глянсову плитку. Зазвичай блиск глянцю візуально розширює простір, особливо при правильному освітленні.

idei-vannoj_8

Використання вагонки, панелей та інших матеріалів, що вимагають каркаса, - не надто прийнятно. Все тому, що на каркас також буде йти певна частина від зовнішньої частини стін.

idei-vannoj_9

Кольори

Виграти певну частину простору можливо також завдяки гармонійному поєднанню кольорів. Дуже важливо, природно, щоб світлі відтінки переважали, однак без темних акцентів можна зробити приміщення бляклим і навіть неприємним.

idei-vannoj_12

Тому контраст не завадить. Наприклад, якщо продовжувати мова про поличках, цілком можна для них використовувати темні кольори. При цьому основна обробка буде світлою. Тоді вийде прекрасне з'єднання.

idei-vannoj_10

Але також важливо використовувати поєднуються кольору. Наприклад, категорично не можна в маленьку ванну підбирати поєднання агресивних і яскравих кольорів. Наприклад, червоний і зелений. І, незважаючи на те, що в природі такий колір має місце, на ділі він буде виглядати дуже погано. Або, наприклад, поєднання синього (блакитного) і червоного. Це два радикальних кольори, які разом дадуть жахливе відчуття дисгармонії.

idei-vannoj_15

Однак якщо червоний для маленької ванної достатньо агресивний, то помаранчевий буде дуже навіть непоганим. Причому поєднання ніжно-зеленого з помаранчевим або жовтим зроблять ванну приємною, ніжною і акуратною.

idei-vannoj_11

До того ж сонячні поєднання - це завжди гарний настрій незалежно від розмірів приміщення. Але їх також треба правильно гармоніювати.

idei-vannoj_14

Безліч способів оформлення - різні результати

Таким чином, виходить, є кілька способів поліпшити обстановку в маленькій ванній в 2,5 м2. Кожен вибирає найбільш оптимальний для реалізації. Важливо тільки, щоб організація простору була продуманою. Тоді функціональність дозволить отримувати позитивні емоції щодня під час гігієнічних процедур.

idei-vannoj_13

А додасть хороших відчуттів красиво оформлений дизайн.