Вибираємо стільницю зі штучного каменю для ванної

Намагаючись створити ексклюзивний дизайн простору ванної кімнати, ми часто стикаємося з якимись труднощами на цьому шляху. Однією з них є вибір оптимальної стільниці для конкретного випадку. Адже вона повинна і технічно відповідати, і дизайнерски. І в цьому сенсі оптимальний вибір - конструкція зі штучного каменю. Фото таких елементів можна у великій кількості зустріти в Інтернеті.

stoleshnica-dlya-vannoj-01 stoleshnica-dlya-vannoj-02

Проте цей вибір не єдиний, оскільки існує безліч матеріалів і особливостей таких виробів, які і варто розглянути для застосування у ванній кімнаті.

Штучний камінь

Штучний камінь має високу міцність і низьку вартість, однак це не єдині його переваги. Справа в тому, що він досить гігієнічний і має низьку теплопередачу. Всі ці достоїнства дозволили матеріалу бути дуже популярним.

stoleshnica-dlya-vannoj-03 stoleshnica-dlya-vannoj-04 stoleshnica-dlya-vannoj-05 stoleshnica-dlya-vannoj-06

Є два види натурального композитного каменю, який застосовується при створенні стільниць:

  • кварцовий;
  • акриловий.

Як можна побачити на фото, представлених в Мережі, виглядають обидва види дуже привабливо, а головне, стосовно до використання у ванній кімнаті.

Кварцовий камінь, з якого роблять конструкцію, складається з 90% натурального кварцу. А це говорить від високої міцності, за рівнем якої він поступається тільки алмазу.

При цьому такий камінь екологічний. Більше того, він володіє деякими лікувальними властивостями. Тому якщо використовувати як матеріал для стільниці кварцовий камінь, можна ще й поліпшити своє здоров'я, а не лише естетичну складову приміщення.

stoleshnica-dlya-vannoj-07 stoleshnica-dlya-vannoj-08 stoleshnica-dlya-vannoj-09 stoleshnica-dlya-vannoj-10

Плити з такого каменю робляться дуже просто - під впливом тиску і високої температури кварц і спеціальна смола стискаються, при цьому видаляється з їх структури повітря. В результаті виходить дуже надійна плита, яка стійка не тільки до навантажень, але до впливу вологи.

Акриловий камінь відомий ще з 60-х років минулого століття. Він міцний і довговічний. І такий камінь непросто відрізнити від натурального, адже на 70% він складається з натуральних компонентів.

Завдяки спеціальній структурі на його поверхні не з'являються деформації, бактерії, цвіль і корозія. Тому стільниця, виконана з штучного каменю, є дуже довговічною, практичною у догляді та використанні, а також добре виглядає в різних варіантах обробки.

Натуральний камінь. Особливості

Самими основними матеріалами, які використовуються для виготовлення стільниці у ванну кімнату, є: мармур, граніт.

Коштують такі стільниці, звичайно, досить дорого, але зате вони компенсують це своєю практичністю і красою. Адже виглядають вони привабливо, при цьому міцні, вологостійкі і можуть митися простою водою. При бажанні можна додати і миючі засоби, матеріали до них інертні.

ДСП-стільниці, ламіновані або пластикові, - це плита, яка покрита спеціальним складом при високому тиску і температурі. Це дає можливість створювати міцний і захищений від впливу вологи матеріал. Такий матеріал довговічний, стійко переносить миючі засоби, барвники, ацетон, не вбирає запахи. Так, міцність поступається стільницями з каменю, однак і вартість їх істотно нижче.

Висновок

Яку стільницю вибрати для ванної кімнати? Це питання індивідуальне, потрібно лише зважити важливі для себе параметри і віддати перевагу тому матеріалу, який найкраще відповідає заявленим вимогам. А що стосується зовнішнього вигляду, то будь-який з описаного матеріалу виглядає красиво і стильно, важливо тільки підібрати з різноманіття сьогоднішнього асортименту потрібний колір і малюнок. Тоді питання буде вирішено - вийде завершений і стильний інтер'єр.