Плануємо дизайн санвузла 3 кв. м. і 4 кв. м.

Ванні кімнати невеликих розмірів - це наші реалії. Тому з такими недоліками доводиться жити, і їх потрібно якось трансформувати. Отже, варто розібратися, як бути з плануванням санвузли, якщо його площа становить якихось 3 кв. м. або 4 кв. м.

Спочатку, здається, що в таких умовах встановити ванну або умивальник неможливо. Але ні, при правильному підході можливо не тільки те й інше окремо, але й спільно. Звичайно, може вийти тісний дизайн, але з цим можна жити, враховуючи реально невелику площу ванної кімнати.

А можна, навпаки, замість ванни встановити невелику душову кабіну, а інший простір використовувати, наприклад, для розміщення пральної машини або великого і стильного умивальника.

Вузькі і довгі

foto-vannyh-08 syrost-v-vannoy-06 pereplanirovka-v-vannoy-08

Якщо ваша ванна кімната довга і вузька, тоді прекрасний варіант - розмістити в торцевій частині простору душовий куточок. А унітаз з умивальником можна розмістити в будь-якому вподобаному місці. Все залежить від розташування дверного отвору, якщо є можливості і це необхідно, тоді його можна поєднати, щоб унітаз містився навпроти кабінки з душем.

Це один з варіантів виходу при невеликому просторі - встановити унітаз у вільному кутку приміщення, а в іншому можна помістити повноцінну ванну і раковину.

Об'єднання санвузла

zanaveski-dlya-vannoy-05 dizain-vannoy-6-kv-m-08 dizain-vannoy-6-kv-m-04

Об'єднання санвузла може дозволити непогано «виграти» простір. Вийде одне приміщення. Додатково до цього можна підібрати такі моделі унітазу і ванни або душової кабіни, які дозволять їх у вказаному просторі найбільш оптимально розмістити. Тому в такому випадку можна обзавестися навіть ванною з гідромасажем, що припаде до смаку любителям таких водних процедур.

Таким чином, об'єднання санвузла стане прекрасним виходом, щоб спробувати розмістити там ще й пральну машину. Її потрібно розміщувати так, щоб дверцята відкривалися вільно, можна було легко закидати і витягнути з машини білизну. І не варто забувати, якщо з таким простором дверцята будуть погано відкриватися, можна розглянути варіант покупки пральної машини не фронтального, а вертикального типу завантаження.

Вентиляція і простір

Вентиляція іноді заважає надати ванній кімнаті «правильні» форми. Але вихід може бути знайдений підбором, наприклад, асиметричною душової кабіни. А унітаз тоді встановлюється у вільному місці.

Квадратні

dizain-vannoy-6-kv-m-02 dizain-vannoy-6-kv-m-01 planirovka-malenkoy-vannoy-02

Якщо кімната площею в 3 кв. м. або 4 кв. м. має форму квадрата, варіантів планування може бути безліч. Головне, не забувайте, що унітаз не варто розміщувати напроти дверей. А інші елементи можуть бути розміщені з урахуванням зручності користування. Тобто все має бути розміщено не тільки красиво, а й функціонально.

Традиційні суміщені санвузли

Фото таких кімнат навіть не варто наводити, оскільки тут все зрозуміло. Дизайн такого інтер'єру може бути різним. Наприклад, унітаз може бути розміщений в кутку кімнати. А якщо додати до ванни скляну шторку, то вийде не просто ванна, а і душова кабіна.

У цьому випадку найчастіше оформлення не визначає тип пральної машини, тому варіанти залежать більше від зручності користування, а не від нестачі простору.

Перепланування

planirovka-malenkoy-vannoy-03 planirovka-malenkoy-vannoy-06 polki-dlya-vannoy-06

Якщо дозволяє площа кухні, її можна трохи «позичити» для збільшення площі санвузла - можна зробити невелике перепланування. Таким рішенням можна додати важливі квадратні метри, які варто використовувати для установки повнорозмірною ванни, умивальника, пральної машини і навіть невеликого шафки для розміщення різних аксесуарів. Фото таких планувань часто зустрічаються в Мережі.

Висновок

Варіантів планувань та дизайну невеликих санвузлів, 3 кв. м. або 4 кв. м., існує величезна безліч. І ця на перший погляд обмеженість може виявитися дуже гарною можливістю для прояву фантазії і реалізації найсміливіших креативних ідей.