Перепланування ванної кімнати і туалету

Дуже часто буває, купив квартиру, ніби все добре, але стандартне розташування туалету та ванної дуже незручно і сильно засмучує. І що робити? Раніше проблема здавалася нерозв'язною, бо самостійно зробити перепланування практично неможливо, а наймання фахівця коштував шалені гроші.

Зараз все трохи по-іншому. Завдяки сучасним технологіям (інструментам, матеріалам) зробити перепланування ванною або туалету нічого не варто. Звичайно, процес буде, швидше за все, тривалим, але особливих труднощів бути не повинно, особливо, якщо використовувати фото уроки і різного роду корисні рекомендації фахівців.

Для того щоб розібратися, що ж все-таки потрібно робити. Треба зазначити, що існує багато відео і фото уроків, які допоможуть максимально якісно і самостійно виконати роботи.

Залежно від того, як розташована кімната або кімнати та об'єкти, можна розділити перепланування на наступні види.

Поділ санвузла

типовий варіант туалету роздільна кімната типовий інтер'єр до перепланування pereplanirovka-v-vannoy-04

Найбільш частий і розповсюджений вид робіт. Особливо, якщо сім'я не маленька, спільний санвузол може стати справжньою катастрофою. Тому доводиться його розділяти.

Найпростішим поділом буде монтаж додаткових дверей в районі передбачуваного туалету або установка перегородки. Зараз це можна зробити досить просто, завдяки гіпсокартону.

Поєднання санвузла

після перепланування ванної кімнати готове приміщення після ремонту інтер'єр після перепланування pereplanirovka-v-vannoy-08

Ці дії найчастіше робляться у випадках, коли хочеться або необхідно збільшити простір кімнати. Розширення відбувається за рахунок метрів туалету. В цьому випадку робити все потрібно грамотно, враховуючи всі підводні камені.

Головне в суміщенні санвузла - не порушити цілісність несучих стін. Особливо, якщо будинок багатоповерховий, до цього питання потрібно підійти педантично і відповідально. Найкраще мати на руках так званий паспорт, де схематично вказані стіни і їх значення.

Якщо, наприклад, повне руйнування стіни неможливо, то можна зробити арочний елемент або обіграти залишилася стіну. Так вийде і санвузол суміщений, і зонування кімнати.

Збільшення обсягу кімнати за рахунок сусідніх приміщень

У переплануванні ванній існує і такий спосіб. У ньому ванна кімната збільшується за рахунок сусідніх прилеглих приміщень, це може бути кухня, коридор, хол або комора.

У цьому випадку знову варто звернутися до квартирного паспорту, щоб подивитися призначення стін і, якщо несучої стіни немає, можна виконувати роботи по демонтажу. Звичайно, незважаючи на те, що, здається, «зламати» легше, ніж побудувати, до демонтажу стін також треба підійти серйозно. Дуже добре, якщо ці роботи виконають фахівці, проте самостійно також можна виконати розбирання стін, особливо, в цегляному будинку. Зводити нові стіни тут буде простіше, особливо, з існуючим широким асортиментом матеріалів.

Рекомендації по вибору матеріалів

Для того щоб спорудити необхідну стіну, варто вибирати матеріал вологостійкий. Ванна кімната з особливим кліматом і стандартний гіпсокартон у вигляді матеріалу для установки перегородки не підійде. Згодом можуть виникнути небажані прояви. Для цього чудово підійде вологостійкий матеріал, найчастіше він блакитного або зеленого кольору. У Мережі можна знайти багато фото такого гіпсокартону, його важко переплутати.

Ще одним хорошим матеріалом для стін буде силікатна цегла. Однак такий спосіб більш трудомісткий і вимагає певних знань. Зокрема, необхідно буде зробити правильний розчин, який згодом буде основною міцної стіни.

Стіни перегородки можна звести і з шлакоблоків або піноблоків, однак тут може бути трудність через розміри матеріалу. Як правило, блоки досить габаритні. Через це стіни можуть вийти занадто товстими і неакуратними. Але можна виготовити невеликі блоки під замовлення, які чудово впишуться у внутрішні роботи, будуть добре встановлюватися і стануть досить міцною перегородкою.

Що стосується матеріалів облицювання, то це вже залежить від індивідуальних переваг. Тому що більшість оздоблювальних матеріалів прекрасно лягають і на гіпсокартон, і на цеглу, шлакоблок, піноблок і т.д.

Облицювальна плитка, декоративна штукатурка - це все відмінні матеріали обробки, які перетворять нову стіну в ще один елемент ванної кімнати. Але при виборі облицювальних матеріалів також варто враховувати підвищену вологість кімнати і, виходячи з цього, підбирати засоби для обробки. Тим більше, зараз більшість матеріалів мають вологостійкі аналоги, що дуже зручно і позбавляє від зайвої біганини в пошуках відповідних шпалер, штукатурки, дерева і т.д.

Перепланування, насправді, більше лякає на словах. Особливо у випадку, якщо скласти правильну кошторис і діяти за певним планом. Можна зробити прекрасний ремонт з нормальними витратами.