Вибираємо водостійкий ламінат для ванної кімнати

Якщо запитати у будь сьогодні, яке покриття оптимально для ванної кімнати, багато хто відповість - плитка. Безумовно, характеристик у даного матеріалу, які роблять її ідеальною для ванної, безліч. Але у плитки є один істотний недолік, він проявляється особливо вранці. Не зовсім приємно ставати на плитку без підігріву. Камінь, він скрізь камінь, незалежно від своєї структури і форми. Так і плитка, як будь-яке «кам'яне» покриття має занадто швидкої тепловіддачею, що сприяє її охолодженню.

vodostoikiy-laminat-dlya-vannoy-02 влагостойкий ламінат у ванній кімнаті

Звичайно, практично завжди у ванній кімнаті лежить спеціальний килимок, але, тим не менш, його не можна розмістити по всій площі підлоги. Куди приємніше стає на дерево. Але якщо заговорити про ламінат, більшість покрутять пальцем біля скроні. А все тому, що ламінат - не придатні покриття для підлоги в кімнаті з найвищим рівнем вологи. Але так було раніше.

Що є на ринку

гладкий варіант ребриста модель

Тепер завдяки новим технологіям і способам виготовлення покриттів існує спеціальний, водостійкий ламінат. Цей матеріал прекрасно монтується, має дуже високі експлуатаційні показники. А головне, йому все одно кількість вологи. Дійсно, є й інший ламінат, який більш стійкий до вологості, але при надмірній кількості води, наприклад, елементарної поломки пральної машини, він вздуется.

Вибір водостійкого ламінату

Існує кілька вимог, яким повинен відповідати ламінат у ванну кімнату:

  • зносостійкість;
  • водостійкість;
  • довговічність.

Ламінат, що відповідає всім цим пунктам, має свої особливості. Наприклад, плита такого покриття нестандартна, її розміри від 400х400 до 400х1200 мм. По фактурі вона буде нагадувати керамічну плитку.

і волога не страшна! романтичний вечір ні що не зіпсує vodostoikiy-laminat-dlya-vannoy-05 ламінат прикрашає інтер'єр ванної

Замки для монтажу будуть слизькими (просоченими). Це, до речі, є непоганим способом перевірки якості. Якщо замок погано просякнутий, то можна бути впевненим, при першому зіткненні з водою (не окремими краплями або конденсатом, а саме водою) такий ламінат деформується.

Також є непоганий спосіб: досить пошкребти покриття нігтем, причому робити це можна легко, без натиску, поверхневе просочення частково залишиться на руках. Тому як покриття здатне тільки відштовхувати невелику частину води. А плиті з глибоким просоченням буде все одно, як і подальша волога.

Технологія виробництва

Водостійке покриття - це знахідка. При всіх основних якостях стандартного покриття це ще й не боїться води. Тому для ванної кімнати таке рішення буде новим, але досить прийнятними.

темний відтінок бежевий відтінок у відповідному інтер'єрі зонування vodostoikiy-laminat-dlya-vannoy-12

Існує кілька фірм, які займаються виробництвом водостійкого ламінату, серед них можна виділити: Alloc, Epi, Kaindl і Vitex. Багато в чому технологія виробництва схожа з виробництвом стандартного покриття. Однак плита виготовляється з цілісних деревних волокон, а не з стружки, це вже робить матеріал більш водостійким.

Технологія пресування і обробки деревних волокон увазі високий тиск і температуру. У підсумку матеріал стає настільки щільним, що вже не пропускає навіть найдрібніших крапель води. До того ж після пресування плита покривається спочатку спеціальним розчином, який не дає розвиватися цвілі і грибка у ванній або кімнаті з підвищеною вологістю, після чого в кілька шарів на неї наноситься спеціальна речовина з вмістом воску або смол, яке відштовхує воду. Ось і виходить, що всі щілини добре герметизуються, відповідно не пропускаючи вологу і не руйнуючи самої деревини.