Свіжі ідеї декору ванної кімнати своїми руками

Як додати оригінальність ванній кімнаті, якщо зробити повний ремонт із заміною плитки, оновленням сантехніки та іншими перебудови можливості немає, а оновити інтер'єр дуже хочеться. Завдання непросте, але її цілком можна вирішити самостійно, не вдаючись до чиєї-небудь допомоги. Кошти на таке оновлення знадобляться мінімальні, а пропонований спосіб настільки простий, що вимагає тільки акуратності і терпіння.

Якщо заглянути трохи вперед, то підсумком цієї роботи буде оригінальна ванна кімната, оформлена в неповторному авторському стилі. Можна гарантувати на всі двісті відсотків, що декорованої таким чином ванній не буде ні в кого. Прийом декорування, який буде при цьому використовуватися, називається «декупаж».

декор під вінтаж ретро декор ванній dekor-sten-vannoy-komnaty-03 мешап з газет

Що являє собою «декупаж»

У французькій мові є слово decouper, що в перекладі означає - «розрізати». Від цього слова і пішла назва техніки декору «декупаж». За своєю суттю така техніка є одним із різновидів колажу. Використовуючи декупаж, можна за допомогою вирізаних з паперу малюнків, фігур, перетворити будь-який предмет на справжній витвір мистецтва.

оформлення стіни постерами dekor-sten-vannoy-komnaty-06 dekor-sten-vannoy-komnaty-07 хенд мейд у ванній

З'явилася ця техніка ще в стародавньому Китаї, а потім поширилася по всьому світу. У 17-му столітті її використовували для виготовлення красиво розписаної меблів, надзвичайно популярною в той час. У наші дні декупаж стає все більш популярний, оскільки кожна робота є унікальною, повторити її практично неможливо.

Матеріали, необхідні для роботи

Ідея декорування, пропонована для оновлення ванної кімнати вимагає придбання необхідних матеріалів. Головним елементом декору стануть звичайні тришарові серветки з красивим великим малюнком. Купити їх можна в будь-якому супермаркеті. У пачці таких серветок зазвичай 50 штук, такої кількості для роботи цілком достатньо.

Знадобиться також спеціальний декупажний клей і такий же лак. При відсутності спеціального лаку, можна придбати акриловий. Ще необхідні: декупажний золотистий контур і м'які пензлика. На цьому витрати закінчуються, можна приступати до декорування.

Технологія виконання декупажу

Початком роботи служить підготовка малюнка, який буде використовуватися для прикраси поверхні кахлю. Він повинен мати колір, що виділяється на тлі керамічної плитки, але при цьому гармоніювати з її поверхнею. Розгортаємо серветку і дуже акуратно вирізаємо по контуру малюнок, надрукований на ній.

Потім дбайливо, щоб не пошкодити зображення, видаляємо нижні шари серветки. Тепер малюнок прикладається до поверхні плитки, а зверху акуратно наноситься клей. Оскільки папір серветок дуже гігроскопічна, то клей виявиться на плитці, міцно приклеївши вирізаний мотив. Промащувати папір необхідно ретельно, не залишаючи складок і бульбашок повітря.

У серветок є чудове для техніки декупажу властивість - вони точно повторюють фактуру поверхні, створюючи ефект малюнка на ній. Після висихання клей набуває прозорість, стає невидимим. Тепер можна наносити лак. Для додання міцності краще зробити це кілька разів, після повного висихання кожного шару.

За допомогою декупажного контуру по краях плитки можна нанести додатковий візерунок, що співпадає з мотивів з основним малюнком. Такий же візерунок повинен прикрашати і інші, оформлені малюнками плитки. Частота прикрашених плиток довільна, за смаком автора-дизайнера. Таким же чином можна декорувати будь-який предмет, що знаходиться у ванній кімнаті - таз для білизни, мильницю, стаканчик, відро для сміття і навіть кришку унітазу.

dekor-sten-vannoy-komnaty-09 dekor-sten-vannoy-komnaty-10 dekor-sten-vannoy-komnaty-11 dekor-sten-vannoy-komnaty-12

Унікальність інтер'єру гарантована, адже неможливо знайти в продажу аксесуари, що повторюють декор кахлю.