Як встановити раковину з тумбою у ванній кімнаті

Меблі у ванній кімнаті повинна не тільки гармоніювати із загальним інтер'єром, але і бути функціональною. І тому дуже часто для цього приміщення жебрати тумба з раковиною. Вона дозволяє заощадити місце, а також зручно розташувати всі дрібні приналежності.

tumba-s-rakovinoy_7

Сьогодні на ринку представлено безліч різноманітних моделей за ціною, зовнішнім виглядом і функціональності.

tumba-s-rakovinoy_8

Вибір місця

Перш ніж встановити раковину з тумбою, звичайно ж, рекомендується визначитися з місцем становища. Безумовно, якщо є можливість, її можна розмістити на колишньому місці. Однак таке можливо не завжди. У будь-якому випадку до цієї зони має бути проведена каналізація та водопостачання.

tumba-s-rakovinoy_9

Крім того, місце повинне підходити за розмірами тумби і раковини. Отже, спочатку потрібно зробити розмітку і розстановку всіх елементів ванної кімнати, включаючи і цей.

tumba-s-rakovinoy_4

Усередині тумби можуть розміщуватися полки. Однак слід дуже правильно розрахувати розташування всіх шлангів, що підводять і відводять воду.

tumba-s-rakovinoy_5

Установка

Для початку все потрібно підготувати:

  • Саму тумбу з раковиною.
  • Місце для установки: вирівняти поверхню, співвіднести висновки (каналізаційний і водопровідний) з установкою тумби, відключити подачу води.
  • Інструмент для виконання робіт: розвідний ключ, викрутки, ФУМ-стрічка, сифон, змішувач, шланги для холодної та гарячої води.

Отже, якщо всі підготовчі процедури виконані, можна переходити до розпакуванні вироби. Як правило, сучасні моделі поставляються в розібраному вигляді. Тому доведеться зайнятися складанням меблів. Отже, бажано обзавестися шуруповертом. З його допомогою, використовуючи інструкцію, все можна зробити дуже швидко і без особливих зусиль.

tumba-s-rakovinoy_6

Виконуючи збірку, потрібно стежити за тим, щоб всі шурупи затягувалися повністю. Оскільки потім зробити це навряд чи вийде, особливо якщо нагорі буде розміщена раковина.

tumba-s-rakovinoy_3

Коли тумба буде зібрана, можна приступати до монтажу умивальника. Спочатку на нього встановлюється змішувач. Звичайно, найкраще використовувати сучасний зразок - змішувач. Спочатку під'єднуємо шланги, а потім міцно закріплюємо його на раковині. Якщо в місцях з'єднання використовуються прокладки, застосовувати ФУМ стрічку необов'язково. При цьому сильно затискати не варто, інакше прокладка може бути пошкоджена, і тому не виключена поява течі.

tumba-s-rakovinoy_2

Після цього до зливного отвору раковини можна прикрутити сифон. Залишається закріпити раковину на тумбі. Після цього конструкція посувається до стіни в місці, де планувалася установка. Як правило, виріб необхідно прикріпити до стіни. Для цього використовуються спеціальні болти. Для їх застосування спочатку робляться відмітки, після чого просверливаются отвори. Звичайно, для цього тумбу необхідно відсунути. У отримані отвори вставляються дюбеля, тумба повертається на своє місце і закріплюється болтами. Потім остаточно підключається каналізація та водопостачання.

tumba-s-rakovinoy_1

Проблеми при монтажі

Якщо все-таки вимірювання виявилися невірними і, наприклад, каналізаційний висновок заважає щільному прилягання раковини з тумбою до стіни, доведеться пиляти. Для цього використовується ножівка або лобзик. Робляться виміри, відзначається лінія різу і виконується процедура. Може знадобитися відрізати трохи полиці або нижній частині.

tumba-s-rakovinoy_10

Якщо ж немає можливості закріпити раковину до стіни (наприклад, не передбачено в конструкції отворів), її можна приклеїти, використовуючи силікон. Прекрасно якщо обробка ванної кімнати виконана за допомогою плитки, тоді виріб буде триматися максимально надійно.

Самостійне виготовлення

Якщо раковина є, а тумба не підібрано, тоді чому б її не зробити своїми руками. На цю тему є достатня кількість матеріалів з фото і відео. Для цього буде потрібно стільниця (водонепроникна), спеціальні металеві ніжки потрібної висоти або куточки, а також елементи кріплення.

В результаті має вийти столик. Стільницю потрібно розкроїти під раковину. Зробити це можна, використовуючи викрійку. Залишається тільки вирізати необхідний отвір, використовуючи лобзик. А починати потрібно з отвору, який проробляється за допомогою дриля.

Далі наноситься силікон, вставляється раковина. Після цього можна підключати змішувач, водопостачання, каналізацію.

Тестування - заключний етап

Коли установка завершена, залишається лише перевірити працездатність всіх елементів. Для цього необхідно перевірити стійкість, включити воду, перевірити герметичність з'єднань. Якщо все працює відмінно, можна насолоджуватися результатом своєї роботи.