Іспанська плитка для ванної в інтер'єрі

Ні для кого не секрет, що найпопулярнішим матеріалом обробки ванної кімнати є керамічна плитка. Адже вона відмінно витримує навантаження, перепади температур і підвищену вологість. Всього цього достатньо у ванній.

ispanskaya-plitka_11

Як результат, в магазинах можна знайти найрізноманітніші варіанти. До елітної категорії можна віднести іспанську плитку. І справа зовсім не в ціні, як прийнято вважати, а в її винятковій якості.

ispanskaya-plitka_12

Історія та традиції

Іспанія, як відомо, багато століть займається виготовленням плитки. Склалися певні традиції за цей час, а в країні сформувалися всесвітньо відомі компанії з її виробництва.

ispanskaya-plitka_13

Відомості про перший використанні кераміки в якості матеріалу для обробки відомі ще з часів Стародавньої Персії. Через деякий час таємниця виготовлення кераміки стала відома в Іспанії. Хоча все починалося з керамічної цегли, а не плитки. І дозволити собі такий матеріал могли лише обрані особи, а також католицька церква.

ispanskaya-plitka_10

У середні віки в Іспанії таємниця виготовлення кераміки була у ченців, вони охороняли цей секрет, передаючи його новому поколінню без права запису. Сучасні ж технології радикально відрізняються від початкових. Тим не менш, в основі виготовлення все одно лежать стародавні секрети.

ispanskaya-plitka_9

Завдяки всьому цьому іспанська плитка є однією з найкращих. І велику увагу виробники приділяють не тільки якістю виробу, але і його дизайну. Декорування по-іспанськи - різноманітно, привабливо і елегантно.

ispanskaya-plitka_8

Виробники

Сьогодні на ринку можна зустріти не тільки плитку, але і бордюри, панно та інші елементи декору, для додання інтер'єру закінченого вигляду.

ispanskaya-plitka_5

В Іспанії всі ці вироби виготовляються кількома великими підприємствами, що мають певну спеціалізацію.

 • Venis виробляє іспанську плитку нестандартних розмірів з оригінальним дизайном.
 • Grespania - законодавець моди в кераміці. Застосовує унікальний дизайн.
 • Azahar - відносно молода компанія-виробник. Краї плитки цього підприємства дозволяють спростити монтаж і отримати привабливе покриття.
 • Aranda - всесвітньо відомий бренд. Випускаються колекції численні. Виробник постійно вдосконалює своє виробництво.
 • Ceramica створює елітну іспанську плитку. Тому продукція прекрасно підходить для реалізації благородного дизайну.
 • Aparici - більше 2-х тисяч різновидів продукції, створеної з природних матеріалів.
 • Absolut Keramika Cobsa - виробник плитки невеликого розміру в традиціях європейського стилю і стилю Вікторіанської епохи.

Безумовно, перелік можна доповнювати, оскільки наявність величезного числа виробників в Іспанії дозволяє це зробити.

ispanskaya-plitka_6

Особливості

Можна виділити деякі характерні особливості іспанської плитки:

 • Стійкість до впливу абразивів і агресивних середовищ.
 • Високий рівень твердості.
 • Стійкість до утворення сколів і тріщин, висока міцність.
 • Стійкість до термовоздействія.

Таким чином, ця продукція прекрасно підходить для обробки ванної кімнати. І ніяка вода, і навіть з агресивними домішками, не зможе її зруйнувати, як і випадково кинутий на неї важкий предмет.

ispanskaya-plitka_7

У дизайні продукції можна помітити не тільки різноманітність, але і іспанський темперамент. Тут цінується помітність і яскравість. Популярними є бежево-коричневі, сині, фіолетові, рожеві і зелені відтінки.

ispanskaya-plitka_3

Також в якості декору використовуються різні візерунки, розети, вензелі, мозаїка та інші елементи. Зараз досить часто можна зустріти в оформленні плитки фотодрук.

ispanskaya-plitka_4

Ціна

Як уже згадувалося, цей параметр кілька спотворений в головах багатьох споживачів, оскільки вважається, що іспанська плитка коштує дорого. Це відносне поняття. Так, вона коштує більше, ніж вітчизняна, проте з точки зору рівня світових цін вартість такої продукції є досить помірною, особливо якщо порівняти з багатьма італійськими зразками.

ispanskaya-plitka_14

До того ж категорія виробів широкого вжитку буде значно доступніше, ніж продукція ексклюзивного виробництва невеликими тиражами.

Ще варто відзначити, що в ціні в основному відсутній націнка за рекламу, оскільки бренди і так відомі всьому світу.

ispanskaya-plitka_2

Словом, застосувати в якості оздоблювального матеріалу для ванної кімнати іспанську плитку - це правильне і сучасне рішення, яке дозволить створити стильний і зручний інтер'єр, гідний найкращих фото. Залишиться тільки якісно виконати укладання з урахуванням всіх технологічних особливостей. І тоді результат порадує мешканців і гостей будинку.

ispanskaya-plitka_1