Укладання плитки в туалеті: інструкція своїми руками

Створити оригінальний і якісний інтер'єр в санвузлі сьогодні можна завдяки найрізноманітнішим рішенням по обробці. Адже можна застосувати штучний камінь у поєднанні з рельєфною штукатуркою, рідкі шпалери, але найбільш популярним способом все ж залишається облицювання плиткою. І нехай варіант здається досить стандартним, завдяки застосуванню якісного матеріалу з правильно підібраною гамою, розміром і фактурою можна досягти несподівано привабливих варіантів.

plitka-v-tualete_7

І тому варто розглянути питання, як здійснити укладання плитки в туалеті своїми руками. Ця проста інструкція з фото і відео матеріалами допоможе навіть новачкові виконати процедуру на максимально високому рівні, щоб отримати хороший результат.

Підготовка

Як і будь ремонтний процес, починати потрібно з підготовки.

По-перше, потрібно приготувати засоби індивідуального захисту:

 • тканинні рукавички;
 • захисний одяг;
 • захисні окуляри;
 • бажаний і головний убір.

Звичайно, можна і не екіпіруватися так, як роблять це багато. Але здоров'я дорожче. І якщо воно порушується, виправити іноді дуже складно або навіть неможливо.

По-друге, потрібно підготувати інструменти і матеріали:

 • саму плитку - купувати її потрібно з запасом 10%;
 • плитковий клей - необхідна кількість можна визначити по витраті, вказаною в інструкції на упаковці;
 • ємність для замішування клею і дриль з міксером;
 • пластикові хрестики для установки рівномірних швів між плитками;
 • шпатель плоский і шпатель з зубцями (для економного використання розчину), а також гумовий;
 • рівень, бажано в двох примірниках;
 • затирка;
 • губка;
 • в деяких випадках використовується дерев'яний молоток для підрівнювання плитки відносно горизонту.

По-третє, потрібно підготувати поверхню. Що це означає? Спочатку потрібно видалити старе покриття. Якщо до цього так само була плитка на стінах і підлозі, її потрібно видалити разом з розчином. Далі поверхню потрібно очистити і вирівняти. Для укладання плитки дуже важливо зробити це якісно, ​​тоді й процес пройде простіше, і підсумкове якість порадує.

plitka-v-tualete_3

Розрахунок плитки

Як дізнатися, скільки купувати матеріалу? Для цього потрібно визначити площу поверхні і площа самої плитки, а далі розділити ці значення, щоб отримати кількість в штуках. Залишиться тільки додати десять відсотків для непередбачених випадків.

plitka-v-tualete_8

Якщо туалет невеликий за розміром, а, як правило, в наших умовах так і буває, то орієнтуватися краще не на «квадрати», а на штуки. Тобто потрібно визначити, скільки штук треба плиток для заповнення поверхні. Враховувати потрібно і те, щоб плитка була Центрованим, тобто по протилежних краях залишалися однакові за розміром шматки. Можна навіть прикласти плитку за місцем, щоб порахувати. Або ж зробити заміри довжини і ширини поверхні, розділивши їх по черзі на довжину і ширину плитки. В результаті ми отримаємо кількість, яка необхідна укласти в один ряд і число рядів. Помноживши ці цифри, ми отримаємо загальну кількість матеріалу в штуках. Округляти потрібно, звичайно, в більшу сторону. Це означає, якщо вийшло, наприклад, 21,2 штуки, то вважаємо як 22 штуки.

Вибір розкладки

Варто відзначити, що укладати плитку можна різними способами:

 • шахами;
 • по діагоналі;
 • у розбіг;
 • основним способом.

Варіантом декілька, вибирати потрібно оптимальний для кожного конкретного випадку. Тому можна подивитися фото, як може виглядати в інтер'єрі той чи інший метод розкладки. До речі, при цьому потрібно робити коригування на кількість закуповуваного матеріалу. Адже, наприклад, при укладанні виробів по діагоналі витрата матеріалу буде значно вище, адже кожна плитка по краях підлягає підрізання.

Робимо клей

Сьогодні придбати готову суміш навіть вигідніше, ніж купувати окремо цемент і пісок, а потім їх змішувати. Для плитки такий розчин не завжди хороший, оскільки може, наприклад, попастися пісок великої фракції. І укладання буде недостатньо точною.

plitka-v-tualete_4

Тому оптимальний варіант - використовувати готовий порошок, який розводиться водою. Для цього в ємність наливаємо рідину. Далі беремо дриль з насадкою-міксером і починаємо потроху сипати клей і одночасно розмішувати. У підсумку потрібно домогтися консистенції сметани. Замішувати варто трохи клею, оскільки тривале його перебування на повітрі сприяє його схоплюванню, а значить, властивості будуть порушені.

Укладання

Коли все підготовлено, можна приступати до укладання. Додатково про це можна подивитися ще й відео. Спочатку клей наноситься на плитку, проводиться шпателем з зубцями, а потім укладається на поверхню. Але. З чого почати: з підлоги або стін? Спори про це ведуться майстрами вже давно. Адже в будівництві прийнято, що обробка робиться зверху вниз. Але оскільки справа маємо з плиткою, краще все ж спочатку підготувати підставу - пол.

plitka-v-tualete_5

Отже, починати укладання краще з далекого від дверей кута. Якщо виконувалася центровка - тоді з середини. Для цього проводиться дві перпендикулярні стінам лінії, які до них стосуються в середині довжини стін. Укладання виконується по одній з ліній, а потім і наступні ряди.

Між плитками потрібно вставляти пластикові хрестики, щоб отримати рівномірні шви. При цьому кожну плитку за допомогою рівня потрібно перевіряти на горизонтальність.

Аналогічно виконується укладання і стін. Тільки спочатку укладається перший нижній ряд, а коли він закріпиться, і решта. Тут також стики регулюються хрестиками.

plitka-v-tualete_6

У місцях, де це необхідно, плитка подрезается одним з інструментів:

 • плиткорезом;
 • склорізом;
 • болгаркою.

Якщо в цьому є необхідність, край після обробки можна зачистити наждачним папером або шліфувальним кругом з болгаркою.

Затирка

Не варто забувати і про остаточне етапі - затирці. Виконується процедурі не раніше, ніж через добу після укладання. Для цього використовується гумовий шпатель, сама суміш і волога губка. До речі, про суміші. Вона може бути придбана в готовому вигляді, а може, як клей, розлучатися водою.

plitka-v-tualete_2

Отже, черпаємо складу шпателем і діагональними рухами втираємо затірку в стики. Потрібно домогтися якісного заповнення шва. Далі, коли процедура буде завершена і пройде хоча б півгодини, можна спробувати акуратними рухами видалити надлишки затірки. Якщо у шві вона ще не підсохла, варто почекати. Цю процедуру можна робити і наступний день.

plitka-v-tualete_1

Фініш

Ось і все - укладання плитки в туалеті завершена. Залишається тільки помилуватися на результат, зробити фото і порадіти, що все вдалося зробити своїми руками. А це не кожному дано.

Тепер можна насолоджуватися кожен день своїм творінням і порадувати своїх близьких.