Який краще стелю зробити у ванній кімнаті

При виборі матеріалу і способу внутрішньої обробки, завжди доводиться не забувати, що ванна кімната є приміщенням, які мають постійну підвищену вологість. Виходячи з цього, будь-яка конструкція обов'язково повинна бути або виготовлена ​​з вологостійкого матеріалу, або оброблена влагоустойчивими ґрунтувальними і фарбувальними матеріалами. Так само слід врахувати, що приміщення піддається впливу перепадів температур.

Основні види стель у ванній кімнаті

Серед стель, встановлюваних у ванній, які є можливість зробити своїми руками, без допомоги професіоналів, можна вибрати підвісні і рейкові. Відмінно виглядає і володіє всіма якостями, необхідними у ванній кімнаті, будь-якого виду натяжна стеля, проте його своїми руками зробити складно. Така робота вимагає певної кваліфікації та наявності професійних інструментів.

З гіпсокартону

стеля з гіпсокартону у ванній

Останнім часом набув популярності стелю, виготовлений з гіпсокартону. Нескладно провести його монтаж своїми руками, є можливість створення оригінального багаторівневого дизайну. При такій обробці санвузол може перетворитися в затишне приміщення, помітно відрізняється від стандартного «МИЙНА простору».

При створенні інтер'єру з гіпсокартону слід врахувати підвищену вологість у кімнаті і набувати матеріали, що мають поліпшену вологостійкість. Це відноситься не тільки до гіпсокартону, але також фарбі і шпаклівка.

Будь-яка технологія будівельних робіт має свої недоліки. Не позбавлений їх і монтаж з гіпсокартону. Якщо приміщення, де проводяться роботи, має невелику висоту, то монтаж гіпсокартону зробить обсяг простору ще менше. Втім, це не дуже страшно, тому що існує безліч дизайнерських прийомів, здатних зробити цей недолік візуально непомітним.

Пластикові панелі

пластикові панелі мдф

Найбільш економічним варіантом обробки поверхонь своїми руками є пластикові панелі. Цей матеріал повністю відповідає всім вимогам для приміщень з підвищеною вологістю. Панелі легко встановлюються своїми руками, приховують всі недоліки, наявні на основний поверхні.

Якщо зробити стелю з цілого листа пластику, то це буде прекрасним способом візуально збільшити невеликий простір. Існує величезний вибір кольорів пластику за доступними цінами. Головні переваги такого вибору - простота монтажу і неможливість поразки цвіллю і грибком.

Стеля, зібраний з алюмінієвих рейок

рейковий варіант

Шикарно виглядає ванна кімната, оброблена алюмінієвими рейками. Алюміній не піддається дії вологи, йому не страшна зміна температури, не деформується і легко збирається в єдиний простір за допомогою замкової системи. Так що цілком реально зробити за допомогою цього практичного матеріалу ремонт своїми руками.

Алюмінієві рейки випускаються в різних варіантах забарвлень. Декоративне покриття на рейках буває двох видів - напилювання і порошкове забарвлення. Виготовляють алюмінієві рейки, що мають дзеркальну поверхню.

Дзеркальні панелі відмінно виглядатимуть в малогабаритній ванній, дозволяючи їй виглядати незрівнянно більше реального розміру приміщення. Вартість такого задоволення досить пристойна, але ж будинок ремонтується не щорічно, тому що цілком можливо дозволити своїй ванній кімнаті придбати розкішний вигляд.