Як зробити ремонт стелі у ванній кімнаті

Необхідність ремонту свого житла виникає у кожного його власника. Тільки от якщо невеликий косметична обробка в кімнатах для більшої частини домашніх майстрів особливої ​​складності не представляє, і здебільшого зводиться до заміни потьмянілих шпалер, то до роботи, необхідної у ванній кімнаті, завжди підходять з побоюванням.

Особливо складним зазвичай вважають ремонт стелі, адже його зовнішній вигляд багато в чому визначає, як буде виглядати приміщення в цілому. Чомусь за обробку стін і підлоги більшість домашніх умільців беруться безбоязно, хоча ця робота не менш складна, ніж оздоблення стелі. До необхідності робіт, пов'язаних з наданням стельового покриттю респектабельного вигляду, ставляться насторожено.

Звичайно, завжди є вибір - можна звернутися в компанію, що надає послуги з ремонту, але це обійдеться в відчутну суму. Майстер, який працює з напарником, не пов'язаний з певною ремонтної структурою візьме помітно меншу суму, однак якість роботи при цьому гарантується не завжди.

Якщо вже є хоча б невеликий досвід ремонтних робіт, то цілком реальним варіантом буде провести реставрацію стелі у ванній самостійно. Зроблена своїми руками обробка завдасть набагато менший шкоди сімейному бюджету, а якщо всі роботи робити, маючи детальну інструкцію, то в підсумку виявиться, що нічого особливо складного вони не представляють.

Традиційні види ремонту

ремонт стелі у ванній

Найстарішим і перевіреним способом є побілка. Тільки от перед домашнім майстром відразу постає питання - чи варто вдаватися до такого способу, якщо прослужить побілка не надто довгий час. Побілка дуже негативно ставиться до вологості, властивої ванних кімнат, тому через невеликий термін цю роботу доведеться переробляти. Якщо все-таки вирішили використовувати побілку, то використовувати необхідно тільки вапняний розчин і за допомогою пензлика або розпилювача повторити процедуру побілки двічі.

Фарбуємо

Бюджетним варіантом є фарбування, але не слід уявляти, що це дуже проста процедура. Перед фарбуванням потрібно ретельна підготовка стельової поверхні - необхідно прибрати всі нерівності, зашпаклювати тріщини, нанести ґрунтовку і тільки після цього приступити до фарбування.

Фарба повинна бути обрана призначена для роботи у вологих приміщеннях. При виборі цього способу реставрації плюсом є можливість підбору відтінку, найбільш відповідного до дизайну ванною.

Шпалери

Якщо приміщення добре провітрюється, то можна використовувати обклеювання вініловими шпалерами. Вони не бояться вологи, можна використовувати їх під фарбування, але при цьому, якщо в кімнаті бувають різкі температурні перепади, то вони можуть почати відклеюватися.

клеїмо спеціальні вологостійкі шпалери

Більш сучасна бюджетна обробка

Є ще один спосіб обробки і ремонту, доречний у ванній команате. Обійдеться він не дуже дорого, виглядає цілком пристойно і прослужить в первозданному вигляді довгий час. Таким способом є обробка стелі сайдингом. Для тих, кому цей термін незнайомий, слід сказати, що так називають облицювальний матеріал, придатний для робіт і всередині, і зовні приміщення. Він не боїться вологи, перепаду температур, легко миється. При цьому не уражається грибком і легко монтується.

Дуже добре виглядає стелю, оброблений деревом. Дерев'яне покриття виглядає шикарно, запах дерева приємний, діє заспокійливо. Стеля, виконаний із застосуванням дерев'яної вагонки у ванній, зробить її інтер'єр привабливим і романтичним.

обробка панелями

Монтаж проводиться дуже просто, але при виборі дерева для обробки стелі слід врахувати, що деревина повинна бути оброблена спеціальним складом, що оберігає її від гниття. Тоді дерев'яні панелі прослужить досить довгий час.

Існує ще безліч варіантів обробки при ремонті ванної кімнати, але багато з них вимагають більш професійних навичок. Хоча хто не ризикує, той не має недорогого і красивого стелі.