Рейкова стеля для ванної кімнати

Фахівці, що займаються обробкою приміщень, останнім часом все частіше пропонують своїм замовникам установку у ванній кімнаті рейкових стель. Якщо багато з бажаючих змінити інтер'єр своєї ванної, спочатку до такої пропозиції ставляться насторожено, то подивившись на фото дизайнерських проектів, в яких використані оригінальні панелі, починають цікавитися запропонованим варіантом обробки.

рейкова стеля у ванній алюмінієві рейки з підсвічуванням

Іноді власники житла приходять в компанію, що займається ремонтом приміщень, отримавши захоплені відгуки від знайомих, вже скористалися набирає популярність оздоблювальним матеріалом. Незважаючи на зростаючий попит на цей вид обробки, багато споживачів дуже смутно уявляють, з чого виготовляється таке покриття, як воно монтується, які види бувають.

Цілком природно, що ніхто не бажає оплачувати «кота в мішку». Необхідно мати хоча б загальні відомості про технологію монтажу і матеріалах, що використовуються при виготовленні такого виду ремонту, уявляти, в чому їх конкретні переваги серед інших видів обробки.

Кращий варіант рейкової стелі

Найбільш часто для оформлення санвузлів вибирають алюмінієві рейки. Іноді запитують, чому саме алюміній використовують для їх виготовлення? Все дивно просто - це єдиний з металів, що має всі властивості, що роблять його найбільш підходящим для експлуатації в приміщенні підвищеної вологості, яким і є ванна кімната.

reechniy-potolok-dlya-vannoy-03 reechniy-potolok-dlya-vannoy-04 reechniy-potolok-dlya-vannoy-05

Це легкий матеріал, значить, навантаження на несучі конструкції буде невисока. При окисленні на ньому не з'являється іржа - алюмінію незнайоме такий стан. Алюмінієвий матеріал відмінно відмивається, набуваючи після миття первозданний вигляд. Він покритий пилевідштовхуючим покриттям, а це означає, що бруднитися стелю практично не буде.

І головна перевага рейкової конструкції з алюмінію - швидкість монтажу і можливість створення оригінального інтер'єру в різному стилі. Особливо красиво виглядає оригінальний дизайн покриття стелі, коли в оформленні ванної використано багато скла. Такі проекти часто можна побачити на фото будівельних та дизайнерських журналів.

Вибір алюмінієвих рейок

Рейковий стеля може бути змонтований різного виду, залежно від того, який проект оздоблення вибраний. Рейки випускаються різноманітного дизайну, і кожен з них створює інтер'єри, несхожі один на одного.

Закриті рейки своїм дизайном схожі на стандартну дерев'яну вагонку.

Відкриті виконані таким чином, що при монтажі між ними передбачений невеликий зазор. У ванній кімнаті їм навряд чи знайдеться застосування, так як відкриті рейки зазвичай встановлюють на висоті більше п'яти метрів.

Третій вид має назву «рейки зі вставками». Їх дизайн не має відмінностей від відкритого типу, але при монтажі всі зазори закриваються вузькими смужками з алюмінію.

Колірний діапазон оздоблювальних комплектів різноманітний, так що підібрати алюмінієві рейки відповідно до загальною колірною гамою ванної кімнати, не складає труднощів. При необхідності змінити колір покриття, це легко зробити за допомогою звичайної емалі, призначеної для робіт по металу.

reechniy-potolok-dlya-vannoy-06 reechniy-potolok-dlya-vannoy-07 reechniy-potolok-dlya-vannoy-08

Комплектація рейкової стелі

Ще на стадії планування установки конструкції, коли прочитані відгуки, розглянуті фото в журналах, багато споживачів починають цікавитися, в яку приблизно суму їм обійдеться задоволення мати у ванній кімнаті рейкова стеля, що ще буде необхідно, крім основних панелей.

Крім самих панелей, потрібно придбати:

  • шини, планка із зубчиками, що служить для кріплення;
  • підвіс, кріпильна частина комплекту у вигляді дроту, за допомогою якої шини та рейки, закріплені в них, кріпляться до основи;
  • плінтус, що закриває щілини біля стін.

Великий ціновий діапазон випускаються комплектуючих дозволяє зробити вибір матеріалів з найменшими витратами, а витрачені кошти послужать в підсумку для економії бюджету - новий ремонт в осяжному майбутньому не буде потрібно.