Вбудовувані змішувачі

Вбудовувані змішувачі для ванни і душа

Інтер'єр сучасної ванній кімнаті стає все більш мінімалістичним. Розкішне оздоблення з великою кількістю деталей поступово поступається місцем суворому, майже аскетичному стилю. Використання мінімальної кількості елементів інтер'єру допомагає заощадити простір і зробити ванну кімнату більш ергономічними. Саме з цієї причини зросла популярність вбудованих меблів і сантехнічного обладнання. Всі «непривабливі» деталі - підводки комунікацій, внутрішні частини обладнання - люди прагнуть заховати від сторонніх очей, маскуючи їх найрізноманітнішими способами. Одна з найбільш популярних тенденцій - використання вбудованих змішувачів.

Такий змішувач монтується безпосередньо в стіну, а на поверхні залишається лише декоративна панель і важіль управління. Детальніше про цей тип змішувачів ми розповімо в даній статті.

вбудований змішувач

Особливості

Найбільш істотними перевагами вбудованих змішувачів є:

 • рівніший рельєф стіни - на її поверхні відсутні виступаючі деталі, що створює відчуття суворої геометрії в інтер'єрі;
 • наявність мінімальної кількості функціональних елементів на поверхні стіни - душовою шланг і, часто, сам виливши змішувача ховаються за спеціальною панеллю;
 • економія простору - подібна модель змішувача дозволяє звільнити трохи місця на стіні, яке можна використовувати для розміщення будь-яких аксесуарів;
 • можливість вільного входу / виходу з ванни - вбудований змішувач не утруднює рухи і дозволяє користуватися ванною з найбільшим комфортом.

Конструкція даної моделі змішувачів складається з двох частин - зовнішньої панелі і функціонального механізму, що представляє собою особливий блок, що монтується всередину стіни. Подібний змішувач ви можете встановити там, де вважаєте за потрібне.

Переваги вбудованих змішувачівПереваги бортових змішувачів

для душа

Вбудований змішувач для душа має конструкцію, кілька відрізняється від традиційної, і встановлюється переважно в душових кабінах.

Вбудований змішувач для душа

Дана модель позбавлена ​​виливу, що цілком логічно - в душовому боксі він зовсім не потрібен, цілком достатньо душової лійки зі шлангом. Таким чином, змішувач прихованого монтажу має один вхідний отвір (в яке підключається душовою шланг) і два вихідних (в які подається гаряча і холодна вода).

Змішувач для душа вбудований, прихований монтаж

Крім того, існують вбудовані змішувачі для гігієнічного душу - пристрої, які монтуються поруч з унітазом і дозволяють замінити біде. У комплект зазвичай входить змішувач прихованого монтажу та душова лійка з шлангом, який ховається в спеціальний отвір в стіні. Виливши у даній моделі також відсутня.

Змішувач для гігієнічного душу

Для ванни

Вбудовувані змішувачі, призначені для ванн, припускають дуже незвичайний спосіб установки - вони монтуються прямо на бортик ванни, в будь-якому зручному місці, і в цьому їхня незаперечна перевага. Крім цього подібна модель змішувачів має цілу низку переваг:

 • істотно скорочують час набори ванни, так як забезпечують найбільш оптимальний режим подачі води;
 • звільняють простір на стіні, яке можна використовувати під установку дзеркала або полички для зберігання ванних приладдя;
 • дозволяють заховати шланг від душової лійки за бортик ванни і витягувати його звідти тільки в разі потреби.
Вбудований в стіну змішувачЗмішувач вмонтований в стінуБортовий змішувач для ванниЗмішувач на борт ванни

Існує два типи подібних змішувачів, які розрізняються за способом установки. Змішувачі зовнішнього монтажу представляють собою моноблок, який кріпиться на край ванни. Вузол змішування води в цьому випадку ховається під бортиком ванни. Моделі прихованого монтажу дозволяють залишити на поверхні лише виливши і панель управління, а все інше буде заховано під ванною.

Монтаж змішувача на борт ванни

З термостатом

Сучасні технології виробництва дозволяють оснащувати вбудовуються змішувачі інтелектуальними функціями, що привносить в наше життя додатковий комфорт. Однією з останніх таких новинок є автоматичний регулятор температури або, як його ще називають, термостат. Цей пристрій дозволяє постійно підтримувати задану температуру води (дослідження показали, що найбільш комфортною для здійснення водних процедур є температура 38 градусів). Як тільки запускається подача води, відбувається автоматичне налаштування температури, яка займає якісь частки секунди. Деякі моделі вбудованих змішувачів передбачають можливість підключення термостата, купленого окремо.

Вбудований змішувач для ванни та душу з термостатом

Прихований монтаж - нюанси

 • Для того щоб вбудувати змішувач в стіну, в ній необхідно буде зробити отвір за допомогою перфоратора з коронкою для роботи по бетону. Для стандартних моделей зазвичай просверливается ніша глибиною від 8,5 до 11 см і діаметром від 12 до 15 см.
 • Використовуючи той же обладнання, що і в попередньому пункті, слід просвердлити штроби в стінах, в які згодом будуть прокладатися водопровідні труби. Штробірованія можна уникнути, якщо приховати всі підводки за фальш-стіною з гіпсокартону.
 • При приєднанні змішувача до труб потрібно бути особливо уважним і дотримуватися всіх необхідних заходів обережності. Так як конструкція буде закріплена всередині стіни, вона повинна бути максимально герметичною.
 • До труб також пред'являються особливі вимоги. Фахівці рекомендують купувати труби, виготовлені з міді або поліпропілену, так як вони вважаються більш надійними і довговічними. Труб з металопластику при такому способі монтажу радять уникати.
Схема прихованого монтажу вбудованого змішувача душа

провідні виробники

Традиційно найкращою на ринку вважається сантехніка європейських виробників, і вбудовані змішувачі тут не є винятком:

 • великою популярністю користується сантехнічна продукція виробництва фірм Італії: Teuco, Albatros, Jacuzzi;
 • хороша репутація і у німецьких фірм виробників: Duravit, Hoesch, Kludi, Grohe, Ideai Standart, Hansa;
 • вбудовуються змішувачі високої якості виготовляють фірми Фінляндії, Данії та Франції: Oras, Damixa, Jacob Delafon.
Блок змішувача для ванноюзмішувач HansaЗмішувач від TNG Pullmanзмішувач Ritmonio