Як правильно вибрати висоту унітазу від статі?

висота унітазу від статі

З проблемою вибору унітазу хоча б один раз в житті стикається кожен міський житель. Адже унітаз - річ хоч і довговічна, однак через десять-двадцять років все ж починає мати потребу в заміні. Крім того, при переїзді в іншу квартиру нові власники часто вважають за краще міняти все сантехнічне обладнання в місцях загального користування. І вже, звичайно, покупки нового унітазу не уникнути, якщо ви переїжджаєте в квартиру без будівельного ремонту. Таким чином, рано чи пізно, питання придбання унітазу напевно торкнеться і вас. Щоб бути до цього готовим заздалегідь, слід мати уявлення про основні фактори, які слід враховувати при виборі даного сантехнічного приладу. Одним з таких факторів є висота унітазу.

Нізконавешанние унітаз і біде незвичайної формиІнсталяція з регульованим по висоті унітазом

типи

Висота унітазу багато в чому буде залежати від його типу.

За способом кріплення унітази діляться на:

 • Підлогові. Дана модель сьогодні встановлена ​​в більшості ванних кімнат. Це стандартний унітаз, що складається з чаші-підстави і прикріпленого з нею зливного бачка. Такий унітаз встановлюється безпосередньо на підлогу, тобто, чаша одночасно грає роль стійки.
 • Підвісні. Більш сучасні моделі, які поки мало поширені. Найчастіше їх можна зустріти в санвузлах, розташованих в громадських місцях (ресторанах, спортивних клубах і т.д.). Підвісні унітази кріпляться над підлогою прямо до стіни за допомогою жорсткої рами, що утримує всі конструкції. При цьому зливний бачок часто ховається за фальш-стіну.
підлоговий унітазпідвісний унітаз

За формою чаші виділяють наступні типи унітазів:

 • З лійкоподібної чашею. Усередині така чаша не має виступів, тому всі нечистоти відразу потрапляють в слив, який розташований строго горизонтально. Великим мінусом такої конструкції є розбризкування води, яке відбувається при змиванні.
 • З тарельчатой ​​чашею. Чаша такої форми всередині має виступ з невеликим поглибленням, в яке спочатку потрапляють всі нечистоти. Недоліком подібної конструкції вважається часта необхідність використання йоржика, велика витрата води і розбризкування при змиванні.
 • З козирькові чашею. За формою така чаша схожа з попередньою, але замість поглиблення в виступі вона має невеликий горбок. Таким чином, нечистоти не накопичуються в чаші, а скочуються прямо в злив. Для унітазів цього типу не характерно розбризкування води.
Форма чаші унітазу

Залежно від типу випуску виділяють:

 • З косим випуском. Така модель потрібна тоді, коли розтруб каналізації розташований занадто близько до рівня підлоги.
 • З горизонтальним випуском. Таку модель слід придбати тоді, коли розтруб каналізації знаходиться на висоті 5-10 см від рівня підлоги.
 • З вертикальним випуском. Дану модель доцільно купувати тоді, коли розтруб каналізації розташований далеко від стіни, до якої буде монтуватися унітаз.
Схема типів випусків унітазу

стандарти висоти

За більш ніж столітню історію виробництва сантехнічного обладнання виробилися певні стандарти, що стосуються розмірів і висоти установки унітазів. Ці цифри прямо залежать від середнього зросту людини - показника, який повільно, але впевнено змінюється в більшу сторону. Саме тому кожне десятиліття стандартна висота унітазу збільшується на кілька міліметрів.

Розміри і висота інсталяції для унітазу представлені на наступному малюнку.

Висота інсталяції для унітазу

підлоговий

Так, існував в останні роки стандарт висоти підлогового унітазу - 40 см, вже поступається місцем більш сучасним стандартом - 42 см. А в деяких країнах, населення яких складають особливо високі люди, почали випускати унітази півметрової висоти.

Розміри і висота підлогового унітазу

Перед вибором спробуйте різні варіанти і підберіть оптимальний під свій зріст.

Стандартне правило На висоті унітазнизький унітазвисокий унітаз

підвісна

Для підвісних унітазів цифри будуть іншими. Тут головне - врахувати відстань від рівня підлоги до нижнього краю унітазу. В ідеалі вона повинна складати 20 см.

Розміри і висота підвісних унітазів

При цьому слід враховувати, що якщо після установки унітазу піде монтаж фінішного підлогового покриття, то це відстань скоротиться, і положення унітазу виявиться незручним.

Підвісний унітаз на стандартній висоті

процес вибору

Для того щоб вибрати модель унітазу, якій буде комфортно користуватися всім членам вашої родини, потрібно розібратися з кількома важливими нюансами:

 • Ціна. Залежно від вартості, можна виділити три типи унітазів: бюджетні моделі (зазвичай до них належить продукція вітчизняних виробників); моделі середнього цінового сегмента (як правило, це продукція турецьких, чеських, польських виробників); моделі класу люкс (швейцарського, австрійського та німецького виробництва).
 • Висота. До вибору висоти унітазу слід залучити всіх ваших домашніх. Присядьте на вподобану модель: якщо вам зручно, ноги торкаються підлоги, а м'язи розслаблені, значить, дана висота вам підходить.
 • Тип змивання. За цією ознакою розрізняють унітази з прямим і круговим зливом. У моделях першого типу вода при змиванні рухається тільки в одному напрямку; такий тип змиву вважається більш економічним з точки зору витрат води. У моделях з круговим змивом чаша унітазу омивається водою в двох напрямках, що забезпечує більш ретельне очищення.
 • Матеріал. Сьогодні для виготовлення унітазів використовують найрізноманітніші матеріали: пластик, штучний камінь, чавун, сталь, фарфор і фаянс. Найсучаснішими і найвигіднішими по співвідношенню «ціна-якість» є два останні варіанти.
вибір унітазу

без бризок

Водяні бризки дуже часто заважають комфортному використанню унітазу, не кажучи вже про те, що це явище дуже негігієнічно. Виробники унітазів пропонують найрізноманітніші вирішення цієї проблеми. Моделі унітазів з системою «Антисплеск» - це одна з відносно нових інженерних розробок.

«Антисплеск» - це особливість конструкції унітазу, яка покликана компенсувати бризки, що виникає в процесі його експлуатації. Маркування про наявність цієї системи часто обманює покупця. Щоб визначити наявність «Антисплеск» самостійно, загляньте в чашу сподобалася вам моделі унітазу. Щоб рух води придушувалося, зливний отвір повинен бути дуже вузьким і розташовуватися якомога нижче. Також зверніть увагу на те, щоб зливний отвір було зміщено щодо центру, а рівень води в ньому був досить низький. По контуру зливний отвір повинен бути обведено спеціальним обідком. Якщо всі ці фактори присутні, значить, перед вами модель унітазу, оснащена системою «Антисплеск».

система антівсплексСпеціальна кришка збільшує висоту унітазу

Технічні умови якісного монтажу

 • Випуск нового унітазу повинен бути таким же, як і випуск старого, інакше вам доведеться проводити великі будівельні роботи.
 • Розрахуйте відстань від зливного бачка унітазу до точки подачі холодної води. Вода підводиться за допомогою особливих гнучких шлангів.
 • Якщо ваш старий унітаз був вмонтований в підлогу і закріплений за допомогою цементу, після його демонтажу очистіть основу підлоги від залишків стяжки, перед тим як встановлювати новий унітаз.
 • Для різних моделей унітазів правила монтажу розрізняються, тому ми рекомендуємо вам точно слідувати інструкції по установці, яку пропонує виробник.
монтаж унітазу