Чаша Генуя - підлоговий унітаз

Чаша Генуя в інтер'єрі

Мало хто знає, що знайомий всім без винятку вид унітазу, що вмонтовується безпосередньо в підлогу і використовується в громадських місцях носить красиву назву «чаша Генуя». Цю конструкція ще називають «турецьким унітазом», так вона широко поширена в країнах Сходу і Азії. Своєю популярністю у мусульман чаша Генуя зобов'язана вимогам ісламського етикету, що забороняє чоловікам справляти нужду стоячи.

Крім цього, підлогові унітази мають ряд безперечних переваг: вони недорогі, прості в установці, гігієнічні, стійкі до зносу і механічних пошкоджень. Саме тому унітази цього типу встановлюють в місцях з великим потоком користувачів: в медичних установах, школах, гуртожитках, поїздах і т.д. Для подібних місць чаша Генуя вважається найбільш оптимальним варіантом, особливо, з точки зору гігієни, адже при користуванні цією конструкцією з унітазом контактує лише взуттєва підошва.

Чаша Генуя з сифоном і розсікачем

Пристрій

 • Бачок для чаші Генуя зазвичай монтується на стіну, а іноді і вмуровивается всередину стіни - з метою захисту від вандалів і для більшої естетичності конструкції. Найбільш поширеними є среднерасположенним і високо розташовані бачки для даного типу унітазу - тобто, закріплені безпосередньо над чашею і з'єднуються з нею за допомогою довгої труби.
 • Змивний кран - це альтернатива зливного бичка. Він являє собою довгий, вигнутий виливши з вентилем, який регулює подачу води з водопроводу. Змивний кран використовується для дотримання чистоти чаш Генуя і пісуарів. Це пристрій має наступні переваги над зливним бачком: займає значно менше місця, в ньому не утворюються протікання, дозволяє здійснювати безперервну подачу води. До недоліків зливного крана відносять схильність до утворення засмічень і необхідність в постійному тиску в трубах.
 • Сифон - це необхідний елемент для унітазів будь-якої конструкції. У нього є два основних призначення: відвід води і продуктів життєдіяльності, а також захист від проникнення неприємних запахів у приміщення. Останнє стає можливим завдяки особливій формі сифона - його корпус утворює вигин, в якому постійно знаходиться невелика кількість води, яка є своєрідним бар'єром. Сифон для чаші Генуя слід вибирати в залежності від відводу унітазу: вони бувають горизонтальні, косі і вертикальні.
 • Розсікач - це насадка на виливши змішувача або на душову лійку, яка забезпечує оптимальну щільність і напрямок струменя води. Часто використовується для унітазів з функцією гігієнічного душу або для біде.
 • Система інсталяції - це жорстка підвісна конструкція, що з'єднує всі елементи чаші Генуя. Такі системи виробляються з міцних, антикорозійних матеріалів та витримують навантаження в кілька сотень кілограм. Система інсталяції зазвичай монтується на капітальну стіну і ховається за перегородкою. Видимими залишаються лише кнопки змиву.
Змивна арматура з педаллю для чаші ГенуяЗмивний кран для чаші ГенуяРозсікач для чаші ГенуяДизайнерська чаша Генуя

матеріали виготовлення

чавунна

З цього матеріалу проводилося найперше сантехнічне обладнання, проте чавун вже давно почав здавати позиції, і поступатися місцем більш сучасним і легким матеріалами. У чавунних підлогових унітазів є одне безперечне достоїнство - термін їх служби неймовірно довгий. Вони десятиліттями стоять в громадських туалетах і не виходять з ладу. Чавунні чаші Генуя найміцніші, найдорожчі, але і найважчі - важать вони близько 15 кг, що істотно ускладнює їх транспортування і установку.

керамічна

Найпопулярніші матеріали для виробництва унітазів Генуя - це санфарфор і санфаянс. За своїми характеристиками вони дуже схожі: їх об'єднує естетичний зовнішній вигляд, невелика вага, нестійкість до механічних пошкоджень і вимогливість до чистячих засобів. Однак, при виборі між цими двома матеріалами (до речі, за ціною також приблизно однаковими), фахівці в області сантехнічного обладнання радять віддати перевагу санфарфор, так як він більш стійкий до запахів і забруднень.

сталева

Підлогові унітази з цього матеріалу виробляються вже досить давно. До переваг сталевих чаш Геную відносять невимогливість у догляді і міцність. Крім того, сталь добре поглинає неприємні запахи. Недоліки ж таких унітазів досить серйозні: вони коштують дорожче своїх чавунних і металевих аналогів і, до того ж, абсолютно не поглинають шум води, що ллється, тому в процесі їх експлуатації виникає досить неприємне звуковий супровід.

Чавунна чаша ГенуяСталева чаша ГенуяКерамічна чаша Генуя

Як встановити?

Встановити чашу Генуя досить просто - для цього потрібно лише запастися необхідними інструментами і матеріалами і дотримуватися послідовність кроків:

 • Для початку потрібно визначитися з методом монтажу. Зазвичай підлогові унітази монтують одним з двох способів: безпосередньо на кахельну плитку або на тафту (настил з дерев'яних дощок, попередньо оброблених складом, що захищає від гниття і появи цвілі).
 • Якщо ви вибрали останній спосіб, то спершу слід підготувати дерев'яну дошку. Покрийте її оліфою і дайте просохнути. Фахівці радять вбити в тильну сторону дошки кілька довгих цвяхів так, щоб вони стирчали на два сантиметри - це забезпечить більшу стійкість конструкції.
 • Майданчик, на яку буде встановлюватися унітаз Генуя, залийте бетоном і зміцните в ньому дошку. Коли розчин затвердіє, встановіть на настил чашу і закріпіть її на дошках, укрутивши кріплення в кріпильні отвори.
 • Якщо ви вирішили встановити чашу Генуя прямо на плитковий підлогу, то, в першу чергу, необхідно провести примірку нового приладу. Поставте унітаз на відведене для нього місце і зробіть розмітку, позначивши місця, де будуть виконані кріпильні отвори. Заодно перевірте, чи відповідає випуск унітазу положенню каналізаційної труби.
 • Просвердлите в кахельної плитці отвори. Встановіть чашу Генуя на місце і закріпіть її за допомогою дюбелів. З'єднайте випуск унітазу з розтрубом каналізації. Зливний бачок встановлюється і підключається згідно з інструкцією.
 • Для найбільш простих моделей чаш Генуя, які використовуються в громадських туалетах, більше підходить наступний спосіб установки.

Після монтажу арматури і зливного сифона, спорудити міцний п'єдестал, який буде служити опорою для країв унітазу. Зливний отвір чаші при цьому має збігтися з сифоном. Після установки унітазу закріпіть його на утримує конструкції цементним розчином. Щоб санвузол виглядав більш естетично, після того, як цемент застигне, обкласти чашу Генуя керамічною плиткою.

Чаша Генуя з інсталяцієюУстановка чаші Генуя