Сифони для раковин: види, особливості вибору та встановлення

Хромований сифон для раковини у ванній кімнаті

Зливний сифон - річ необхідна і вкрай корисна, адже він захищає наш будинок від неприємних запахів, які можуть проникнути з каналізації, а також перешкоджає утворенню засмічень в трубах. Зазвичай в будинку є мінімум три зливних сифона. Один з них встановлений під кухонною раковиною, другий - під ванною, а третій - під умивальником. Наша сьогоднішня стаття присвячена саме останнього виду сифонів. З неї ви дізнаєтеся про пристрій і особливості експлуатації різних видів сифонів для раковини. Сподіваємося, що ця інформація допоможе вам зробити правильний вибір!

Гарний сифон для раковини

види

Як вже було сказано, зливний сифон встановлюється не тільки під раковину, а й під інші типи сантехніки, наприклад, під ванну або біде. Під кожен предмет сантехніки підходить певний вид сифона, який має свої особливості.

Зливний сифон для ванни існує в трьох варіантах виконання:

традиційний

Традиційний сифон знаком всім, без винятку. Він дозволяє наповнити ванну водою, просто закупоривши зливний отвір гумовою пробкою на ланцюжки. Для того щоб злити воду, досить витягнути пробку.

Традиційний сифон для ванної кімнати

напівавтоматичний

Напівавтоматичний сифон робить задачу набору і спуску води ще простіше. Він оснащений блоком управління, який кріпиться зовні, на переливний отвір.

Для того щоб привести механізм зливу-переливу в дію, потрібно натиснути кнопку, підняти важіль або повернути вентиль на блоці управління, в залежності від його пристрою. В результаті спеціальний трос опустить або підніме пробку, що закриває слив.

Напівавтоматичний сифон для ванни

автоматичний

Автоматичний сифон з'явився на ринку сантехніки відносно недавно. Його внутрішній устрій практично нічим не відрізняється від попередників, але управління відбувається по-іншому.

Зливний отвір закриває автоматизована пробка-клапан. При натисканні на неї пробка опускається і щільно закупорює слив, а при повторному натисканні - піднімається.

Автоматичний сифон для ванної кімнати

для біде

Особливістю зливного сифона для біде є незвично великий вигин коліна, так як через такий сифон проходять великі потоки води. В основному ж, конструкція сифона для біде і для раковини практично не відрізняється. Детальніше про види сифонів для раковин ми поговоримо в наступному розділі.

Біде з хромованим сифоном

види

трубні

Трубний сифон є зігнутою металеву або пластикову трубу. У вигині труби утворюється затвор для води, але він не дуже глибокий. Тому, якщо таким сифоном довго не користуватися, то вода з нього випаровується, викликаючи специфічний, затхлий запах. Крім того, трубний сифон досить часто забивається, в результаті чого утворюються засмічення.

На щастя, конструкція передбачає можливість розібрати сифон і прочистити його. Однак якщо встановити трубний сифон не в ванній кімнаті, а на кухні, проробляти цю операцію доведеться досить часто. Ще одним недоліком цього виду сифонів є те, що він займає досить багато місця, і не залишає під раковиною практично ніякого корисного простору.

Трубний сифон для раковини

пляшкові

Пляшковий сифон називається так тому, що його середня частина являє собою витягнуту колбу, що нагадує за формою пляшку. Для того щоб встановити такий сифон під раковину, вам, швидше за все, буде потрібна допомога професіоналів. А ось розібрати і почистити деякі його елементи ви цілком зможете самостійно.

Гідність пляшкових сифонів в тому, що вони дозволяють підключити злив від посудомийної і пральної машини безпосередньо, без додаткового відводу в каналізацію. І, нарешті, останній аргумент на користь саме цього виду сифонів: якщо в зливний отвір раковини потрапить який-небудь дрібний предмет, ви завжди зможете дістати його, просто відкрутивши нижню частину колби.

Пляшкові сифони для раковин

гофровані

Гофрований сифон являє собою пластикову трубу, яка, завдяки своїй складчастої структурі, здатна приймати будь-які форми. Пластичність - головна перевага цього типу сифонів. Його можна втиснути навіть в найменший простір під раковиною і приєднати до зливу зручним для вас способом. Крім того, гофрований сифон складається всього з двох елементів: власне труби і сполучного вузла.

Його майже монолітна структура у багато разів зменшує шанс освіти протікання. Мінуси даного сифона наступні: по-перше, він нестійкий до високих і низьких температур. Тобто не можна допускати попадання в нього окропу або утворення полою, по-друге - складки досить швидко забиваються жиром, через що утворюються засмічення, тому для того, щоб прочистити сифон, його доведеться повністю демонтувати.

Гофрований сифон для раковин

сухі

Сухий сифон з'явився на ринку сантехніки відносно недавно. Завдяки своїй особливій конструкції, яка перешкоджає застою води, він став часто використовуватися на дачах, де відсутнє опалення.

При надходженні води гумова мембрана розкривається, і вода проходить по ній, як по трубі. Як тільки вода перестає надходити, мембрана стискається знову і закриває проточное отвір.

сухий сифон

Класифікація за матеріалом

Для виготовлення сифонів використовується пластик або метал.

Раковина з хромованим сифономСучасна раковина-тюльпанСифон з золотим напиленням

металеві

Якщо ви не плануєте закривати сифон тумбою або монтувати його всередину п'єдесталу, то варто зупинити свій вибір на металевому виробі. Сифони з металу виглядають більш естетично, а більш дорогі моделі - по-справжньому розкішно.

Особливою популярністю користуються металеві сифони з хромованим покриттям. Вони відмінно гармонують з іншими хромованими деталями інтер'єру у ванній кімнаті: полотенцесушителем, змішувачем, штангою для шторки, дверними ручками. Вибираючи хромований сифон, пам'ятайте, що без належного догляду покриття дуже швидко втрачає первісний блиск.

Покриття сифона зазвичай вибирають відповідно до загального стилю ванної кімнати. Так, в класичному або вінтажному інтер'єрі варто віддати перевагу зливного сифона з мідним, бронзовим або латунним покриттям.

пластикові

Більш сучасний варіант - це пластикові сифони. Пластик - це легкий, міцний і довговічний матеріал, який, до того ж, обходиться значно дешевше, ніж метал.

Сифон із пластику дуже легко встановити самостійно, а, при необхідності, і розібрати. Крім усього іншого, істотною перевагою пластикових моделей є те, що на їх стінках не утворюються відкладення вапна.

Однак, якщо зупинили свій вибір саме на пластиковому сифоні, подбайте про те, щоб він був захований. Виглядає він дуже непоказно, тому більше підходить для закритих моделей раковин, наприклад, для раковини-тюльпана.

вибір

Отже, вибір сифона залежить від безлічі різних факторів:

  • Тип раковини, до якої підключається сифон. Якщо раковина такої моделі, що простір під нею відкрито оці, то варто придбати металевий сифон. Пластиковий сифон виглядає не так добре, тому його краще встановлювати тільки під закриті моделі раковин.
  • Наявність вільного місця у ванній кімнаті. Якщо ванна маленька і кожен шматочок вільного простору на рахунку, то купуйте гофрований пластиковий сифон. Він займає зовсім небагато місця і дозволяє, наприклад, встановити під раковину пральну машинку.
  • Приміщення, в якому буде використовуватися сифон. Якщо ви вибираєте сифон в заміський будинок, в якому взимку відсутнє водопостачання, вам підійде зливний сифон сухого типу.
  • Пропускна здатність сифона. Вона повинна бути тим вище, чим більше побутової техніки підключений до нього і чим більше натиск води в крані.
  • Ширина перерізу сифона. Від неї безпосередньо залежить пропускна здатність сифона.
  • Ціна сифона. Металеві моделі, як правило, коштують дорожче.
Металевий сифон для раковиниНевеликий напір води в краніКутова раковина з відкритим сифоном

Установка своїми руками

Перед тим, як приступити до установки сифона, необхідно провести деякі підготовчі роботи. Насамперед, зрозуміло, потрібно позбутися від колишнього сифона. Після того як він демонтований, постарайтеся хоч трохи очисти від скупчень бруду каналізаційний патрубок. Надалі це допоможе вам уникнути утворення засмічень.

Демонтаж старого сифона

Паз корпусу сифона ущільните кільцевою прокладкою і закрутіть деталі. На відвідної патрубку закріпіть стяжную гайку і ущільните конусоподібної прокладкою. Вставте відвідний патрубок в паз корпусу і затягніть гайку, але не до упору, інакше сифон не працюватиме. До бічного патрубка приєднаєте відведення і закріпіть з'єднання стягнутий гайкою, попередньо ущільнивши плоскою прокладкою. У зливний отвір раковини поставте захисну сітку, а з іншого боку патрубок. Не забудьте ущільнити з'єднання гумовою прокладкою! Закріпіть конструкцію, укрутивши стягнутий гвинт в решітку.