Дачний умивальник з підігрівом води

Дачний умивальник з підігрівом води

Водопостачання дачі найчастіше передбачає наявність лише холодної води. Але для власників дачних ділянок, охочих користуватися під час перебування на дачі і теплою водою, є чудовий вихід у вигляді покупки і установки дачного умивальника, конструкція якого дозволяє нагріти воду.

плюси

 • З теплою водою комфортніше і вмиватися, і проводити кухонні роботи.
 • Вода нагрівається дуже швидко.
 • Умивальник з функцією підігріву досить легко монтується.
 • На баку є панель управління, завдяки якій виконується регуляція температури води.
 • Вибравши модель з невеликими розмірами, ви зможете встановити такий умивальник навіть в дуже маленькому приміщенні.
Дачний металевий умивальник з підігрівом води

мінуси

 • Вартість такого умивальника буде вище, ніж моделей без можливості підігрівати воду.
 • Важливо постійно стежити, скільки води в баку, а також не допускати переливу води з ємності під мийкою (якщо не передбачений злив в каналізацію).

конструкція

Умивальник для дачі з можливістю підігрівати воду представлений:

 1. Безпосередньо умивальником, який може бути пластиковим або сталевим.
 2. Резервуаром для води, який також може бути або з нержавіючої сталі, або з міцної пластмаси.
 3. Стійкою, яку роблять переважно з металу, або тумбою.
 4. Водонагрівальних елементом.
Дачний умивальник з підігрівом води

Особливості

Виріб являє собою невелику тумбу з умивальником, над яким знаходиться бак. Вода всередині бака нагрівається за допомогою роботи Тена. Усередині тумби встановлюється ємність (таз або відро), в яку збирається вода, але при необхідності можна зробити висновок води в каналізацію або вигрібну яму.

ТЕН для таких умивальників виробляють з нержавійки. Якщо експлуатувати його грамотно, служба нагрівача становить від п'яти років і довше. Важливо не забувати, що на Тене згодом утворюється накип (чим жорсткіше вода, тим швидше вона з'явиться). До того ж, пошкоджений ТЕН можна з легкістю замінити.

Тен з нержавіючої сталі для дачного умивальника з підігрівом води

різновиди

Розрізняють такі види дачних умивальників:

 1. З тумбою. Це найбільш популярний вид умивальника для дачі, тумба для якого виготовлена ​​з ДСП, металу або якогось іншого матеріалу. На ній закріплена раковина зі сталі або пластику. Вигляд у такого дачного умивальника дуже естетичний. Плюсом подібних моделей є також можливість підключення до каналізації.
 2. Без тумби. Він розташований на обробленої антикорозійним засобом опорі. Такі умивальники стійко переносять зміни погодних умов, тому частіше встановлюються на вулиці. Завдяки металевого каркаса конструкція такого виробу дуже міцна.
 3. Підвісна. Такий умивальник кріплять до стіни, встановлюючи як всередині дачного будинку, так і на вулиці. Для зливу води під ним встановлюють відро. Одним з плюсів такого виду дачних умивальників є їх мала вага.
Дачний умивальник з тумбою з підігрівом води Дачний умивальник на металічних опорах з підігрівом води Дачний підвісний умивальник з підігрівом води

важливі характеристики

Для зручності використання дачного умивальника, в якому можливо нагрівання води, важливі такі параметри, як місткість бака і потужність водонагрівача.

ємності бака

У продажу ви можете знайти моделі, обсяг бака яких становить від десяти до тридцяти літрів. Найпопулярнішими для дач вважаються умивальники, в баку яких може зберігатися 15-25 літрів води.

Бак дачного умивальника з підігрівом води - його обсяг

Потужність нагрівального елементу

Стандартним параметром є 1,25 кВт. Якщо потрібно потужність побільше, тоді встановлюється ТЕН з показниками 1,5 кВт або 2 кВт. Підберіть нагрівальний елемент такої потужності, щоб вода в баку могла нагріватися до + 50 + 650С приблизно за годину.

Додатково у водонагрівача в дачному умивальнику може бути терморегулятор, щоб вмикати / вимикати прилад при отриманні потрібної температури води. До того ж, у разі відсутності води всередині бака все вироби запрограмовані на відключення.

Нагрівальний елемент дачного умивальника з підігрівом води та його мощнность

Популярні виробники

Серед покупців найбільше затребувані вироби таких виробників:

 1. Акватекс. Нагрівальний прилад цих умивальників працює від електрики, нагріваючи за 1 годину воду в баку (15 л) до + 650С. Більшість моделей зроблено з дерева, тому гармонійно виглядають на дачі. Раковина в умивальниках цього виробника виготовлена ​​з нержавіючої сталі, тому конструкція відрізняється довговічністю (служить від 7 років). 
 2. Елвін. Умивальники від такого виробника можуть підійди як для літньої кухні, так і для гаража. Переважно моделі представлені сталевими конструкціями різного кольору. Бак в таких умивальниках має обсяг 20 літрів. Ззаду умивальників Елвін передбачено отвір для підключення до водостоку. Тривалість служби виробів становить мінімум 5 років.
 3. Мойдодир. В умивальниках цього виробника з резервуаром об'ємом 15-25 л можна підтримувати температуру води на рівні + 550С. Правильний догляд за виробом дозволяє використовувати такі умивальники до 10 років.
Дачний умивальник фірми Акваткс з підігрівом води Дачний умивальник компанії Елвін з підігрівом води Дачний умивальник виробника Мойдодир з підігрівом води

Умивальник для дачі своїми руками

Якщо вам не сподобалася жодна модель умивальника з підігрівом серед зустрічаються у продажу, завжди є можливість створити дачний умивальник своїми руками.

виготовлення каркаса

Каркас повинен вийти досить жорстким і міцним, щоб зуміти витримувати вагу мийки і резервуара для води. Форма такого каркаса може бути найрізноманітнішою.

 • Спочатку зробіть ескіз майбутнього каркаса, на якому відзначте розташування важливих елементів. Оптимальним вибором для саморобного каркасу називають металевий профіль. Перед з'єднанням його елементів профіль слід обробити складом з антикорозійним дією. Для з'єднання деталей каркаса використовують зварювання або кріплення болтами.
 • При бажанні каркас можна зробити і дерев'яним, адже обробляти брус набагато легше, ніж метал. Однак навіть обробка захисними засобами не забезпечує такого каркасу тривалу службу. Буквально кілька сезонів, і його доведеться ремонтувати або повністю замінювати.
 • Далі підбирають матеріал, яким буде обшитий каркас. Зазвичай вибір представлений листами пластика або металу, а також вологостійкою фанерою, але можна підібрати і інші придатні матеріали. За бажанням обшивка прикрашається декором, який може не тільки вплинути на естетичний вигляд тумби, а й стане додатковим захистом.
Саморобний дачний умивальник з підігрівом води

організація зливу

Раковина може бути і старої (наприклад, якщо вона залишилася після проведення ремонту в будинку), і нової. Якщо купується нова мийка, бажано вибирати виріб з нержавійки, так як воно більш зручно в експлуатації і догляді.

Крім раковини слід підготувати трубу для зливу (вона може бути нормальною або гофрованої), а також ємність, в яку буде стікати вода. Якщо на ділянці є каналізація, потрібно подбати про підключення умивальника до неї.

Резервуаром для води може служити стара каністра з пластика, нова готова ємність потрібного обсягу, а також металева конструкція, виготовлена ​​зварюванням. Приділіть увагу монтажу крана в такий резервуар, скориставшись при його виконанні герметиком і ущільнювальними прокладками. На завершення встановіть ТЕН обраної потужності.

Резервуар для води з підігрівом до умивальника на дачу

Безпека

Дачні умивальники з можливістю нагріву води являють собою безпечні пристрої, оскільки в них передбачено відключення нагрівача у випадках, коли резервуар не наповнений водою до мінімальної позначки.

При цьому важливо дотримуватися і такі рекомендації:

 • Якщо ви їдете з дачі, відключайте умивальник від електромережі.
 • Не забувайте стежити за наповненістю бачка, регулярно доливаючи воду.
 • Якщо Ви знаходитесь на вулиці, бажано захистити його навісом.
 • При установці в дачному будинку перевірте проводку (чи витримає вона навантаження від Тена).
 • Не допускайте, щоб з пристроєм грали діти.
Дачний умивальник з підігрівом води та його безпека

Експлуатація в холодну пору року

Якщо планується використання дачного умивальника взимку, його варто встановлювати в будинку, при цьому рекомендується вибирати модель з потужністю мінімум 1,5 кВт (для 15-літрового бака). В іншому випадку в пристрої буде швидко губитися тепло, тому отримання теплої води (не кажучи про гарячу) буде ускладнено.

На час відсутності мешканців на дачі апарат обов'язково повинен бути відключений від електроживлення.

Умивальник з підігрівом води для дачного будиночка

Поради щодо вибору

 • Купуючи дачний умивальник з функцією нагріву води, оцініть матеріал, з якого він зроблений. Якщо вам потрібно виріб, здатне служити довгий час, вибирайте модель із стійкою або тумбою з металу або інших вологостійких матеріалів. Бак з покритого емаллю або оцинкованого металу буде служити довше пластикового.
 • Оцініть потрібну вам місткість резервуара. Якщо на дачі буде проживати велика родина або ви плануєте провести за містом кілька місяців, зручніше буде користуватися умивальником з досить об'ємним баком. Тим, хто приїжджає на дачу зрідка, буде досить і малолітражного резервуара.
 • Також важливо оцінити потужність нагрівального елементу. Якщо ви хочете швидко отримувати гарячу воду, то, безсумнівно, станете доглядати модель з більш потужним Теном, але не забудьте при цьому, що такий умивальник зажадає більше електроенергії.
 • Дізнайтеся, які додаткові функції пропонує виробник. Наприклад, є моделі дачних умивальників, в яких можна підтримувати температуру води, а також запрограмувати відключення.
Дачний умивальник з підігрівом води