Ванна кімната в скандинавському стилі: особливості дизайну

Біла ванна кімната в скандинавському стилі

Скандинавія - це місце, яке не може не хвилювати уяву, адже з нею пов'язано безліч цікавих людей, фактів і подій. Суворі вікінги, величні фіорди, Русалочка - це лише перші асоціації, які приходять нам в голову при згадці про Скандинавії.

Відносно недавно почав набувати популярності скандинавський стиль в архітектурі і дизайні. Це абсолютно закономірно, так як скандинави як ніхто інший вміють організувати простір навколо себе. Адже всі країни, що входять до складу цього регіону, досить маленькі і їх жителям волею-неволею доводиться вчитися оптимальним способом використовувати ту площу, яка перебуває в їхньому розпорядженні. І у скандинавів це чудово виходить! Варто тільки придивитися до крихітним дерев'яним будиночків, що розташувався між пагорбами. Інший приклад - це продукція шведської фірми IKEA - вона пропонує величезну кількість рішень для малогабаритних приміщень.

Інтер'єр для ванної кімнати в скандинавському стилі -белая ванна і душова

Характерні риси

  • переважно природні матеріали;
  • світла колірна гамма;
  • великі вікна, багато природного світла;
  • ергономічні меблі та сантехнічне обладнання.
Ванна кімната в скандинавському стилі - Натуральні матеріали, великі вікна, світла сантехніка і стіни

кольорові рішення

Скандинавія це північна область, в якій ще збереглося досить багато дикої природи. У тих місцях природа по-своєму сувора і не прагне радувати яскравими фарбами. Засніжені схили пагорбів, швидкі гірські річки, хвойні ліси - ось, що звикли бачити навколо себе скандинави. Стриманість і спокій - це, що характеризує колірну гамму скандинавського інтер'єру.

Ванна кімната в скандинавському стилі - стіни з натурального дерева, біла ванна, білу стелю, рушники з національним скандинавськими узоромі

Домінуючим є білий колір - як нагадування про заметах і снігових завірюхи за вікном. Білий колір розбавляється вкрапленнями сірого, синього, блакитного, зеленого і інших «природних» кольорів. Червоний, жовтий, помаранчевий, фіолетовий також можуть бути присутніми, але в набагато меншій кількості. За основу колірного оформлення потрібно вибирати два, максимум три відтінки.

У скандинавському інтер'єрі активно використовуються національні візерунки - сніжинки, ялинки, олені. Але у ванній кімнаті цей вид візерунка потрібно дозувати, інакше невелике приміщення буде виглядати недоладно, а скандинавський стиль цього не допускає.

Ванна в скандинавському стилі-білі стіни і національні візерунки на підлозі

особливості обробки

Скандинавський стиль - це, перш за все, дерево і камінь. Однак у ванній кімнаті таке ефектне поєднання фактур не завжди вдається втілити за двома причина: висока вартість і погана вологостійкість натуральних матеріалів. Тому можна сміливо закликати на допомогу сучасні оздоблювальні матеріали, що імітують дерев'яні та кам'яні поверхні - це може бути керамічна плитка або вологостійкий ламінат.

Ванна кімната в скандинавському стилі

Інший, не менш вдалий варіант для обробки підлоги і стін в скандинавської ванній кімнаті - це біла плитка. У скандинавському інтер'єрі білого кольору не може бути занадто багато, але, якщо ви боїтеся, що приміщення буде виглядати тьмяно, комбінуйте білу плитку з кольоровим, наприклад, з синьою або з бежевою.

Блакитна руда і біла керамічна плитка для оздоблення стін і підлоги у ванній в скандинавському стилі

Не варто забувати і про досягнення сучасних технологій - все ж, ми з вами живемо не в епоху вікінгів, і в сучасному скандинавському інтер'єрі використання новинок будівельного ринку цілком виправдано. Наприклад, можна відмовитися від традиційної плитки і встановити у ванній кімнаті наливна підлога з підігрівом.

Комбіновані стіни облицьовані плиткою і дерев'яною рейкою в ванній кімнаті в скандинавському стилі

інтер'єр

Незважаючи на стриманість скандинавського стилю, інтер'єр приміщення, виконаного в цьому дусі, виглядає дуже затишно. Причин тому кілька. По-перше, скандинавський інтер'єр досить мінімалістичний, що позбавляє нас від нагромадження непотрібних речей. По-друге, невеликий простір скандинави прагнуть використовувати по максимуму, тому всі предмети інтер'єру дуже зручні і функціональні. І, нарешті, скандинавський стиль дуже любить незвичайні, дизайнерські речі або хенд-мейд. Тому, якщо ви хоча б трохи вмієте працювати руками, то дещо з предметів обстановки для скандинавської ванної кімнати ви зможете виготовити самостійно, наприклад прості дерев'яні полиці або вішалку для рушників з підручних матеріалів. І якщо вийде не ідеально - нічого страшного, головне, річ зроблена своїми руками і іншої такої немає більше ні в кого.

Дерев'яні предмети меблів в білій ванній кімнаті в скандинавському стиліСаморобна сходи для сушіння рушників у ванній кімнаті в скандинавському стилі

меблі

Навіть у вітальні або в кухні, обставленій в скандинавському стилі, меблів має бути якомога менше - чого вже говорити про ванну кімнату. Тому на предметах інтер'єру ми зможемо істотно заощадити. Ми залишаємо тільки пару полиць і невелику шафку для зберігання рушників (бажано вбудований, щоб не впадав в очі). Від комплектів меблів для ванної кімнати можна не роздумуючи відмовитися - для скандинавського інтер'єру це буде явною надмірністю.

Меблі з натурального дерева у ванній в скандинавському стиліМеблі, підлоги і стіни ванної з натурального дерева у ванній кімнаті в скандинавському стилі

Перевагу слід віддавати меблів з дерева, найкраще майже необробленої, щоб була видна дерев'яна текстура. В ідеалі меблі повинні бути з дерева хвойних порід, так як це найбільше відповідає духу Скандинавії. Втім, подібні новації по кишені далеко не кожному, тому можна просто придбати максимально просту, світлу меблі з МДФ і ДСП. Ще один непоганий варіант - відправитися за покупками в уже згадану IKEA. Незважаючи на масовість, там продається безліч моделей меблів в лаконічному скандинавському стилі.

Дерев'яні меблі в скандинавської ванній

Сантехніка

Помірність у всьому - ось головний принцип скандинавського стилю. Тому, сантехніки, так само, як і меблів, в скандинавської ванній кімнаті має бути мінімальна кількість. Невелика ванна або душова кабіна, унітаз, умивальник - цього буде цілком достатньо. Данія, Швеція та Норвегія - це розвинені європейські країни, отже, скандинавський інтер'єр повинен бути сучасним. Зверніть увагу на новинки, які пропонують виробника сантехнічного обладнання. Підвісні, кутові і вбудовані моделі - це не тільки стильне, але і ергономічне рішення для облаштування ванної кімнати.

Біла ванна і помаранчева раковина для ванної в скандинавському стиліБіла сантехніка і білі меблі в скандинавської ванній

Вибирайте сантехніку класичного білого кольору - для скандинавського стилю вона підходить ідеально. При покупці комплектуючих також не потрібно прагне до оригінальності - невеликий змішувач і душова лійка з матового металу будуть найправильнішим рішенням.

Біла овальна ванна в дерев'яному каркасі до комплекту меблів для ванної кімнати в скандинавському стилі

Дзеркала

Дзеркало - це обов'язковий елемент інтер'єру в будь-якій ванній кімнаті, незалежно від того, в якому стилі вона оформлена. Крім своєї основної функції, дзеркало сприяє ще і візуального розширення простору, а також, відбиває світло, за рахунок чого приміщення стає більш світлим.

У скандинавській ванній кімнаті вітаються великі, квадратні або прямокутні дзеркала в простій рамі або зовсім без неї. Рама може бути виконана з пластика або зі світлого дерева. Якщо дозволяють розміри ванної, можна не обмежуватися одним дзеркалом, підвішеним над раковиною, а встановити ще одне, в якому ви будете відбиватися в повний зріст. В цьому випадку дзеркало може замінити вікно. У наших ванних кімнатах вікна зустрічаються нечасто, а в скандинавських вони в порядку речей.

Дзеркала в дерев'яній рамі, дерев'яні стійки під раковину і підлоги з дерева - характерні риси скандинавської ванній

аксесуари

До вибору аксесуарів для ванної кімнати в скандинавському стилі потрібно підійти обдумано, тому як «випадкових» речей тут бути не повинно. Скандинави люблять прості за формою, але незвичайні, а іноді і забавні елементи декору. Якщо для поверхонь, меблів і сантехніки в скандинавської ванній краща світла колірна гамма, то аксесуари бажано вибирати яскравих, насичених тонів. Вітаються корисні дрібниці, зроблені своїми руками або імітація під хенд-мейд. Наприклад, кольорові в'язані килимки, плетені кошики для білизни, дерев'яні шухлядки для зберігання засобів гігієни і т.д.

Біла ванна кімната в скандинавському стилі з яскравими акцентами

Використання занадто великої кількості аксесуарів нехарактерно для скандинавського стилю. Картини, квіткові горщики і вази у ванній кімнаті - це явний перебір. Краще обмежитися двома-трьома необхідними дрібницями, які підтримають обраний стиль оформлення приміщення.

Аксесуари для ванної кімнати в скандинавському стиліСтаровинні предмети ручної роботи в скандинавської ванній

Поради

  • Вибирайте багатофункціональні предмети інтер'єру, наприклад, табурет-драбину, який можна використовувати і як сидіння, і як підставку для ніг, і в якості дитячої драбинки, і як тумбочку.
  • Скандинави дуже люблять морську тематику. В інтер'єрі це відбивається в активному використанні білого, синього і блакитного кольорів, а також у вигляді орнаментів, що зображують, хвилі, якоря або морських мешканців. Тому в тему будуть елементи декору, що мають відношення до моря і кораблям.
  • Національні візерунки - це найвідоміший компонент скандинавського стилю. Вони можуть прикрашати текстильні предмети інтер'єру - рушники, килимки, фіранки, шторки для ванни і т.д.
  • У Скандинавії досить мало сонячного світла, тому місцеві жителі відшкодовують його недолік яскравими освітлювальними приладами з «теплим», жовтим світлом. Світильників в скандинавської ванній кімнаті не повинно бути багато, але вони повинні забезпечувати достатнє освітлення. Скандинавський інтер'єр - це дуже світлий інтер'єр.
Дерев'яні меблі і підлоги для ванної в скандинавському стилі