Ванна кімната в стилі лофт

Ванна кімната в стилі лофт - цегляні стіни, окремостояча ванна

Словом loft в англійській мові позначається горищне приміщення. Але «горище» - це не зовсім підходяще визначення для даного стилю. Батьківщиною лофт є Сполучені Штати Америки, а точніше індустріальні центри країни. В середині ХХ століття вартість землі в межах великих міст піднялася так високо, що виробничі підприємства почали спішно залишати промислові квартали і перебиратися за місто. Після них залишилося безліч приміщень - фабрики, цехи, заводи, які почали здаватися в оренду за доступною ціною, так як вважалися не цілком придатними для життя.

Першими орендарями приміщень, що звільнилися стали представники творчих професій, які облаштовували їх під студії і майстерні. Необроблені цегляні стіни, відкриті будівельні конструкції, залишки виробничого обладнання - все це було ефектними декораціями для проведення виставок картин, скульптур і фотографій. Так лофт став вважатися богемним стилем.

Ванна в стилі лофт - Цегляна кладка стін, сантехніка простих форм

Мода на обробку житлових приміщень в стилі лофт з'явилася набагато пізніше, а справжню популярність цей напрямок знайшло лише недавно. У цій статті ми розповімо про те, як оформити в стилі лофт ванну кімнату в міській квартирі або в приватному будинку.

особливості стилю

Отже, спочатку лофт - це колишнє виробниче приміщення, перероблене під інші цілі. Таким чином, там зберігається характерна для таких приміщень обробка - «голі» стіни, мінімум декоративного покриття. Перекриття та міжкімнатні двері в квартирі, оформленої в стилі лофт, практично відсутні (за винятком санвузла). Найчастіше лофт - це студія, де функціональні зони об'єднані в єдиний простір.

Ванна і спальня в одній кімнаті в стилі лофт - відсутність обробки стін, відкриті комунікаціїВанна кімната на горищі без оздоблення стін в стилі лофт

Особливість стилю лофт полягає в тому, що всі інженерні конструкції перебувають на увазі. Це стосується і розведення комунікацій, що актуально для ванної кімнати. У виробничих приміщеннях зазвичай досить високі стелі і широкі віконні прорізи - це теж стало характерною рисою даного стилю.

Ванна кімната з цегляними стінами, великими вікнами і не прихованої комунікацією в стилі лофт

Кому підійде?

Багато хто вважає інтер'єр в стилі лофт незатишним і малоподходящіх для повсякденного життя. Однак і шанувальників у даного стильового напрямку більш ніж достатньо. Яким же людям зазвичай подобається стиль лофт?

  • Тим, хто займається творчістю - художникам, дизайнерам, письменникам і іншим представникам богемного суспільства. Так як артистичні натури зазвичай не дуже зайняті налагодженням побуту, а направляють всю енергію в творче русло, позбавлений усіляких надмірностей лофт напевно доведеться їм до душі.
  • Тим, у кого після покупки нерухомості не залишилося грошей на ремонт. У квартирі, оформленої в стилі лофт, не потрібно піклуватися про обробку стін, натяжні стелі або дорогому підлогове покриття. Зробіть в приміщенні чистову обробку, завезіть меблі - і у вас буде сучасна квартира в стилі лофт.
  • Щасливим володарям власних будинків з високими стелями і великими вікнами. Такі будівлі найбільше підходять для створення лофт-інтер'єру. Додатковий плюс - можливість заощадити на обробних роботах (адже, чим більше площа приміщення, тим більше буде потрібно витрат).
Ванна в стилі лофт - цегляні стіни без обробки, скляні перегородки, велике дзеркалоПростора ванна кімната об'єднана зі спальнею - стиль лофт

кольорові рішення

Інтер'єр в стилі лофт зазвичай виконується в холодних, стриманих тонах, часто з відтінком металік. Стіни, підлога і стеля практично ніколи не фарбуються в яскраві кольори. Головна «фішка» - це цегляні стіни, які нічим не покривають. Так як цегла сам по собі досить яскравий, інші поверхні виконані в світлій колірній гамі. Як правило, домінуючі кольори у ванній кімнаті, оформленої під лофт, це білий і сірий - бетон і штукатурка.

Санвузол в стилі лофт з цегляними і оштукатуреними стінамиВанна кімната в стилі лофт - металеві стіниЦегляні і оштукатурені стіни у ванній кімнаті в стилі лофт

Яскраві кольорові плями присутні в даному стилі у вигляді аксесуарів, але їх не може бути занадто багато.

Ванна в стилі лофт з цегляної і побіленої стіною, з яскравими акцентами у вигляді кольорових рушників

Освітлення, світильники

Лофт «любить» природне освітлення, тому якщо у вашій ванній кімнаті є вікно, нехай навіть зовсім маленьке, то це просто чудово! Тільки не потрібно завішувати його шторками або тюлем - ніяких фіранок в стилі лофт бути не повинно.

Так як спочатку під лофт переробляли виробничі приміщення, в них зберігалися характерні освітлювальні прилади - потужні стельові світильники, без плафонів.

Стиль лофт в ванній - лампи без плафонів, відкриті комунікації

Проста лампочка, що звисає зі стелі, буде в лофт інтер'єрі як не можна до речі. Однак слід пам'ятати, що мова йде про ванну кімнату, тому світильник обов'язково повинен мати відповідний ступінь захисту від вологи - інакше проблем з електрикою не минути. На щастя, виробники освітлювальних приладів знаходяться в курсі сучасних модних тенденцій, тому світильники в стилі лофт знаходяться зараз на піку популярності. Конструкції з постарених металевих трубок і скляних колб незвичайної форми в житловому приміщенні виглядають дуже ефектно.

Злити лофт для просторої ванноїПідсвічування дзеркала у ванній в стилі лофт з комбінованими стінами з цеглиЧи не яскраве підсвічування в просторій ванній в стилі лофт зі стінами з цегли та білої сантехнікою

Декор і аксесуари

Лофт цікавий тим, що він допускає наявність аксесуарів з інших напрямків дизайну. Тобто, вам не доведеться перетворювати власну ванну кімнату в санвузол промислового підприємства. У стилі лофт вітаються арт-об'єкти - картини, скульптури, фотопанно - адже цей напрям з'явилося завдяки художникам.

Картина у ванній в стилі лофтДекор і аксесуари в ванній в стилі лофт

Також досить органічно в сучасному лофт виглядають останні новинки електроніки і техніки. Наприклад, у ванній велика плазмова панель на тлі цегляної кладки виглядає дуже стильно і незвично.

Взагалі, постарайтеся використовувати для ванної кімнати в стилі лофт несподівані аксесуари - живі квіти в горщиках-відрах, дзеркала в класичних рамах, покритих патиною, просто красиві камені, привезені з відпочинку в горах. Лофт - це стиль творчих людей, тому сміливі експерименти з декором тільки вітаються. Головне - не перестарайтеся: одного-двох яскравих аксесуарів буде цілком достатньо.

Ванна в стилі лофт з картинами, поличками і іншими аксесуарамиВанна в стилі лофт з декором з стилю модернНастільний світильник у ванній в стилі лофтДизайн ванної кімнати в стилі лофт

особливості дизайну

Улюблені матеріали дизайнерів, що оформляють приміщення в стилі лофт, - це цегла, біла штукатурка і бетон. Цегляна кладка в поєднанні з білими оштукатуреними стінами - один з класичних прийомів лофт. Втім, цегла в такому інтер'єрі можна зустріти в найнесподіваніших місцях, наприклад, на стелі.

Стіни ванної в стилі лофт з фарбованого і простого цеглиПовністю цегляні стіни у ванній в стилі лофтКомбіновані стіни з цегли, штукатурки і плитки у ванній в стилі лофт

Дерев'яні балки - ще одна особливість інтер'єру лофт. Масивні балки з необробленої деревини становитимуть яскравий контраст з сучасним оснащенням ванної кімнати. Однак у ванній постійно зберігається високий рівень вологості повітря, тому дерев'яні елементи потрібно попередньо просочити складом, що перешкоджає гниттю.

Дерев'яні балки на оштукатурених стінах і стелі ванною в стилі лофт

Що стосується меблів і сантехніки, то тут немає строгих обмежень. У ванній кімнаті, виконаної під стиль лофт, однаково добре виглядають предмети інтер'єру, запозичені з різних напрямків в дизайні. Тому можете сміливо експериментувати: класична купіль на ніжках, сучасна вбудовані меблі - все це буде доречно в лофт-ванною. Але не варто змішувати речі з суперечать один одному стилів.

Цегляні стіни, біла сантехніка і скляні меблі в ванній в стилі лофтВанна в стилі лофт з меблями в стилі модерн

Створення унікального інтер'єру

  • Лофт - це стиль великого міста, тому в оформленні ванної кімнати можна використовувати елементи декору, пов'язані з урбаністичної культурою: настінні графіті, дорожні знаки, афіші та вивіски.
  • У лофт має бути якомога більше вільного простору. Тому, якщо ванна кімната у вашій квартирі не велика, краще поєднати її з туалетом. Взагалі, перегородок в лофт інтер'єрі краще уникати, все повинно бути відкритим. Навіть душова кабіна. Єдине, що допускається - абсолютно прозорі скляні перегородки.
  • Лофт - це практично єдиний стиль, в якому вітаються недоліки в обробці поверхонь. Потріскана штукатурка, що розсипається цегляна кладка, необструганних дерев'яні балки, металеві елементи, зворушені іржею - все це буде дуже доречно. Але пам'ятайте, що сьогодні лофт - це лише стилізація, тому потрібно вибирати штучно зістарені матеріали, а не встановлювати у власній квартирі старі, ненадійні конструкції.
Ванна в стилі лофт - сталева ванна, великі вікна, цегляні стіниВанна в стилі лофт - панорамні вікна, стіни з цегли