перепланування ванної

Приклад перепланування ванній

Зараз ремонт ванної часто виконується з проведенням перепланування, оскільки габарити наявного приміщення часто не влаштовують власника. Багато стандартні ванні кімнати набагато менше, ніж це потрібно для сім'ї, що призводить до думки розширити кімнату, зробивши суміщений санвузол шляхом з'єднання ванної кімнати і туалету. А кому-то, навпаки, хочеться розділити санвузол, який спочатку був поєднаним. Також часто про перепланування замислюються при отриманні нового житла, коли хочеться оформити його на свій смак.

Перепланування у ванній

варіанти

Так як часто переплануванням хочуть зайнятися для додавання площі, то для цього перегородку між туалетом і ванною кімнатою зносять.

До перепланування - ванна і туалет окремо

Варіанти розміщення меблів і сантехніки, перш за все, залежать від площі отриманого приміщення.

Після перепланування - поєднана ванна і туалет

Нерідко при цьому унітаз повертають в бік ванни, закладають колишню двері туалету і в місці між нею і унітазом встановлюють пральну машинку.

варіант перепланування

Ще більше збільшити площу санвузла здатне приєднання ділянки коридору. На це потрібно більше фінансів і сил, адже доведеться не тільки переносити стіни, але і переробляти підлогу, додаючи йому гідроізоляції. Коридор можна зменшити частково, додавши в приміщення ванної місце для пральної машини, але при цьому залишивши коридору трохи площі. Також можна повністю віддати квадратні метри коридору ванній, зробивши вхід в кухню з іншого приміщення.

Варіант перепланування маленької ванної

Не забувайте, що приєднувати ванну до житловій кімнаті або кухні не можна. Такі варіанти перепланування заборонені, тому ви не отримаєте на них дозвіл, а при самостійному виконанні без дозволу ризикуєте отримати адміністративне покарання.

Особливості проведення робіт

Оскільки роботи з перепланування відносяться до досить складним, адже завжди є ризик виникнення аварії, тому будьте максимально уважними та дотримуватись технології та норми.

Перепланування у ванній кімнаті

Перед знесенням стін важливо дізнатися, що не несуть вони, оскільки демонтувати такі стіни не вийде. Максимум, що можна зробити для більшої зручності організації простору санвузла - перенести дверний проріз, але при цьому посилити несучу стіну. Так як на оформлення потрібної навіть для дозволених варіантів перепланування документації потрібен якийсь час, починайте займатися паперами задовго до ремонту.

Варіант перепланування у ванній

Коли об'єднуються ванна і туалет, приділіть увагу грамотному ремонту підлоги, щоб в місці з'єднання приміщень не утворилися пороги і перепади висоти. Особливо важливо виконати якісну гідроізоляцію підлоги. Також добре продумайте вентиляцію нового приміщення.

Пам'ятайте, що використання вентиляційних ніш в якості корисної площі санвузла заборонено і загрожує штрафом.

Ванна без перегородок

Подумайте про поділ функціональності деяких зон. Можливо, в дизайн варто внести спеціальні перегородки.

Правильна перепланування ванної

При необхідності прокладки нових труб, вибирайте труби з металопластику або поліпропілену. І неодмінно забезпечте доступ до всіх кранів і з'єднанням на випадок ремонту.

перепланування санвузла

Як прибрати розділову стіну?

Поєднавши приміщення, ви отримуєте більше площі, а тому більше можливостей для втілення дизайнерських ідей. Реалізовувати обраний для приміщення стиль в такій кімнаті буде зручніше, а варіантів обробки значно додасться. Однак зручностей при використанні суміщеного санвузла буде менше, особливо, якщо мешканців в квартирі багато.

Щоб позбутися від стіни, можна викликати професіоналів або впоратися своїми силами.

знесення стіниЗнесення стіни своїми руками

Послідовність дій:

  1. Приберіть в приміщеннях речі, які можуть перешкодити, і покладіть потрібні інструменти поруч зі стіною.
  2. Починайте роботу з верху стіни, щоб вона не обвалилася під час демонтажних робіт.
  3. Виконайте кілька отворів недалеко від кута (для цього можна скористатися перфоратором), а далі болгаркою зробіть надрізи між цими отворами.
  4. Після цього молотом вибийте вирізану частину стіни, продовживши роботу за таким принципом.

Розбивайте стіну невеликими ділянками і відразу збирайте утворюється будівельне сміття. Коли ви знесете стіну, зріжте болгаркою стирчать по краях зайві шматки. Якщо демонтаж привів до утворення западин, ви їх зможете усунути при обробці кімнати.

Не забувайте користуватися окулярами, рукавичками та респіратором, адже при такій роботі утворюється чимало гострих елементів і пилу.

Зведення стіни або перегородки

Наявність стіни в санвузлі додає можливості для оформлення, адже з боку ванною на стіну можна встановити дзеркало або шафки, а з боку туалету - нагрівач або полки.

Зараз вже рідко зводять стіну в санвузлі з цегли. Така перегородка служить повноцінною стіною, але менш вигідна через складність будівельних робіт.

Вам треба купити матеріали, інструменти, все принести в ванну, а потім виконати кладку по розмітці, перевіряючи її рівнем або схилом.

Цегляну перегородку в залежності від потрібної товщини і міцності роблять в цілу цеглину або в половину. Після цього кладку доведеться штукатурити, а потім вже обробляти.

Перегородка у ванній

Більш затребуваним зараз і спрощеним варіантом є зведення перегородки з вологостійкого гіпсокартону. Її мінусами називають меншу міцність, недостатню ізоляцію тепла і звуку, але ці недоліки можна виправити. Установка стіни з гіпсокартону передбачає монтаж металевого каркаса з оцинкованого профілю. Такий каркас дозволяє зробити стіну потрібної товщини. Для більшої шумоізоляції і утеплення всередину каркаса поміщають необхідні для цього матеріали. Також в каркасі можуть бути заховані комунікації.

перегородка з гіпсокартону

Сучасний підхід до дизайну

Для полегшення підбору оформлення ванної і компонування елементів інтер'єру варто спробувати попрацювати з програмами для дизайну. Змінюючи майбутню ванну віртуально, ви зможете з легкістю знайти краще рішення.

проект перепланування

Якщо є бажання, ванну і туалет можна з'єднати не в простий санвузол, а перетворити в справжній комплекс для гігієнічних і оздоровчих процедур. У такому приміщенні можна встановити унітаз, прямокутну ванну, пральну машину, кошик для білизни, стільницю з двома раковинами і шафкою під ними, доповнивши все стильними меблями, килимком і великим дзеркалом.

Стильна перепланування

Любителі романтичного стилю і функціональності можуть вибрати такий варіант: поставити поруч зі входом унітаз і пральну машину, розмістити в дальньому кутку негабаритну душову кабіну з безліччю приємних додаткових функцій, а в кутку навпроти неї - кутову ванну і раковину. Завдяки підвісним шаф і полиць в такій ванні вистачить місця для будь-яких дрібниць.

в романтичному стилі

Ще один схожий варіант: установка поруч зі входом пральної машини і раковини, в одному кутку - підвісного унітазу з шафкою під ним для миючих засобів, а в іншому - невеликої душової кабіни і сидячої ванни.

Дизайн невеликої ванної кімнати

практичні поради

  • Поспішати в справі з переплануванням не слід. Спочатку займіться вирішенням правових, а також санітарних питань. Без цього етапу ви не зможете зачіпати при переплануванні ванній інші приміщення. Навіть при найнадійнішою гідроізоляції неузгоджені зміни можуть заважати проживають знизу сусідам. Так що беріться за роботу лише після отриманого на неї дозволу.
  • Іноді вимір квадратних сантиметрів в квартирі з думкою додати їх до ванній закінчується рішенням, що нічого особливо робити не потрібно, а можна обійтися простою зміною «начинки» ванній. Змінивши розташування сантехніки або замінивши її більш економічними моделями, ви і змініть до невпізнання приміщення, і отримаєте більше вільної площі. Наприклад, можна замість довгої ванни встановити сидячу модель, а пральну машину вибрати з вертикальним завантаженням. Хорошим виходом буде і душова кабіна з дзеркальними стінами.
  • Якщо сім'я велика і щоранку в ванній треба вмитися відразу декільком людям, розумно буде встановити 2 раковини, уникнувши цим утворення черги. Зручно, якщо такі раковини будуть підвісними, тоді під ними в шафці можна буде зберігати потрібні дрібниці і туалетні приналежності.
  • Багатьом хочеться додати в ванну кімнату біде, але більш економічним варіантом стане унітаз-біде, адже він займе менше місця. А так як така універсальна сантехніка може бути повішеною, то під нею можна встановити невелика шафа для баночок і щіток.
  • Якщо вам хочеться об'єднати ванну з туалетом, але при цьому залишити між ними стіну для особливо сором'язливих домочадців, зупиніться на варіанті невисокою перегородки (до 1,5 метра) зі скла або іншого матеріалу. На такій перегородці можна повісити легкі полички, на яких можна тримати квіти або декоративні елементи.
Перепланування в малогабаритній кімнатіЗміна розташування сантехнікиВанна з двома раковинамиПерепланування ванної з бідеВанна з перегородкою

Проекти ванних кімнат ви можете подивитися в іншій статті. Дізнаєтеся основні етапи проектування, які допоможуть уникнути помилок.