Ремонт піддонів душових кабін своїми руками

Піддон душової кабіни

Душова кабіна - річ настільки зручна і практична, що багато хто з нас давно відмовилися від ванни на користь цього пристрою, більш відповідає сучасному темпу життя. Однак, незважаючи на ряд очевидних переваг, душові кабіни не позбавлені і недоліків - є кілька пунктів, за якими традиційні ванни значно перевершують.

Один з таких пунктів - зносостійкість. Проста чавунна ванна здатна прослужити десятки років, не вимагаючи ремонту (крім періодичного поновлення емальованого покриття). Душова кабіна має більш складний пристрій, тому з нею досить часто відбуваються поломки - як механічного, так і електронного характеру.

Дана стаття присвячена ремонту піддонів душових кабін: ми розповімо вам про види і причини поломок, а також про способи їх усунення.

Піддон для душової кабіниПіддон для душової кабіни

причини поломок

Якісна душова кабіна від надійного виробника повинна ламатися лише у виняткових випадках. Найчастіше в сталися поломки слід звинувачувати установників або самих користувачів. Розглянемо найбільш поширені причини, за якими піддон починає потребувати ремонту:

  • Помилки, допущені при монтажі. При установці дуже важливо дотримуватися вимог, зазначені виробником у керівництві по монтажу. Так, якщо поставити кабіну на нерівну поверхню, навантаження по піддону буде розподілятися нерівномірно, що призведе до його пошкодження.
  • Недотримання правил експлуатації. Це стосується в основному вагового навантаження або механічного впливу. Піддони, виготовлені з крихких матеріалів, таких як акрил або пластик, часто ламаються, якщо помістити на них вагу, на який вони не розраховані. Крім того, дрібні сколи та тріщини можуть з'являтися через те, що на піддон кидають важкі предмети, наприклад, душову лійку.
  • Заводський брак. Якщо піддон зламався через дефект, допущеного на етапі виробництва, то вашої провини в цьому, безумовно, не буде. До слова, це трапляється досить рідко і, якщо не минув гарантійний термін, вирішити проблему не складе труднощів.
Монтаж душової кабіни

Що робити?

Обсяг роботи і набір необхідних інструментів визначається серйозністю ушкодження. Вони бувають легкими (подряпини або неглибокі тріщини), середніми (невеликі відколи) і важкими (наскрізні пробоїни). Давайте подивимося, що можна зробити в кожному окремому випадку.

Невелика тріщина

Якщо пошкодження несерйозне, впоратися з ним можна дуже швидко. Для цього вам будуть потрібні: обезжирюючих розчин, дрантя, кисть, акрилова фарба в тон піддону. Для початку слід промити від бруду, витерти насухо і знежирити місце пошкодження. Це можна зробити за допомогою спирту, ацетону або рідини для зняття лаку. Потім озбройтеся фарбою і пензликом, і акуратно замажте тріщину (працювати треба по сухій поверхні). Після висихання фарби при необхідності нанесіть другий шар. Через добу піддон буде знову готовий до використання.

Тріщина в піддоні душової кабіни

глибока тріщина

Від тріщин великої глибини практично неможливо позбутися за допомогою однієї лише акрилової фарби. Більш правильним рішенням буде зміцнити основу за допомогою акрилового вкладиша. Тут у вас є два шляхи - придбати готовий виріб або виготовити його самостійно.

Щоб зробити вкладиш своїми руками вам знадобиться велика кількість акрилової фарби і затверджувач для неї. Пропорції змішування вказані на упаковці - їх потрібно ретельно дотримуватися.

Перед тим як приступити до роботи, піддон слід ретельно вимити, видалити всі забруднення, знежирити і просушити. Потім всю поверхню піддону потрібно рівномірно покрити приготованим складом. Слідкуйте за тим, щоб шар не був надто товстим, але при цьому покривав все тріщини.

Після висихання складу нерівності можна зачистити наждачним папером.

Монтаж піддону душової кабіни

пробоїна

У разі наскрізних пошкоджень нам теж потрібно виготовити щось на зразок вкладиша, але більш міцного і складного за складом. Крім акрилу і затверджувача, потрібно буде придбати епоксидку.

Підготовчі роботи будуть такими ж, як і в попередньому випадку. Коли все буде готово, нанесіть на пошкоджене місце шар епоксидної смоли. Коли вона висохне, покрийте поверхню піддону сумішшю акрилової фарби і затверджувача. Після висихання другого шару, поверх нього можна нанести акриловий лак - це додасть виробу ще більшу міцність.

У відео нижче можна подивитися, як ще ремонтують піддони душових кабін своїми силами без допомоги професіонала.

Як замінити піддон?

Якщо пошкодження настільки серйозне, що усунути його не представляється можливим, найбільш правильним рішенням буде придбання нового піддону. Найбільша складність - це знайти в магазинах піддон, сумісний з вашою душовою кабіною за розміром, формою і конструктивними особливостями.

Новий душовий піддон потрібно встановлювати на ідеально рівну поверхню. Він повинен розташовуватися строго по горизонталі (будівельний рівень істотно полегшить вам задачу).

Піддони для душової кабіни

Як правильно встановити піддон душової кабіни, можна подивитися в наступному відеоролику каналу "Leroy Merlin Russia".

Не забудьте забезпечувати вільний доступ до каналізаційних труб і зливний системі душової кабіни.

Що робити, якщо тріснула перегородка?

Перегородки душових кабін тріскаються значно рідше, ніж піддони, тому що навантаження на них йде не така сильна. Однак якщо тріщина на стінці чи дверцята все-таки з'явилася, не турбуйтеся. Повернути ідеальний зовнішній вигляд перегородці навряд чи вдасться, а от відновити міцність цілком можливо.

Для цього вам знадобиться такий же набір інструментів і матеріалів, як і для ремонту піддону. Провівши попередню підготовку поверхні, обробіть тріщину епоксидкой. Після того як вона висохне, нанесіть зверху шар акрилової фарби. Заключний етап - це покриття поверхні акриловим лаком.

Душова кабінаДушова кабіна

профілактика

  • Дотримуйтесь послідовність і правила установки душової кабіни, зазначені в керівництві з монтажу.
  • Чи не рухайтеся на піддоні занадто активно, що не підстрибуйте, і намагайтеся не кидати в нього важкі речі.
  • Для догляду за душовою кабіною користуйтеся тільки м'якими миючими засобами, уникайте порошкових засобів з агресивним хімічним складом, які можуть пошкодити акрилові і скляні поверхні.
  • Вибираючи душову кабіну, віддайте перевагу виробу від надійного, добре зарекомендував себе виробника, який надає максимально довгу гарантію.
  • Зміцнити днище душової кабіни можна за допомогою одного народного способу - подушки з цегли. Замість цементного розчину, для цього рекомендується використовувати монтажну піну.
Піддон душової кабіни