Парогенератор для душової кабіни

Парогенератор для душової кабіни

Установка душової кабіни у ванній стала популярним рішенням в сучасному дизайні. При численних її достоїнства є і недолік. Для багатьох цей мінус стає вирішальним при виборі між ванною і душовою кабіною. Кабіна не дозволить створити ті умови, при яких можна добре прогрітися. Але виробники душових вловили таку тенденцію і нашій увазі представили парогенератор для душової кабіни.

Парогенератор для душової кабіни

Сучасні кабіни оснащені таким вбудованим генератором, але, на жаль, це негайно позначається на ціні.

Душова кабіна з вбудованим парогенератором

конструкція

Будь-парогенератор включає до свого складу блок управління і корпус, який містить бак для води, насос і сам нагріває воду елемент. При такій великій кількості наповнюють його елементів, корпус побутового парогенератора не займає багато місця на відміну від його промислових побратимів. Зовні розміщені крани для введення і виведення води. Блок управління допомагає змінити температурний режим, контролювати витрату води і пари.

конструкція парогенератора

види

Можливість зробити з душовою подобу сауни є. Причому вартість виглядає набагато цікавіше, ніж у готової кабіни з вбудованим таким гаджетом. Необхідно всього лише придбати парогенератор з найменшим переліком функцій. Зараз виготовляють агрегати, які розрізняються за способом нагріву води та виробництва пари.

  • Електродні парогенератори. Вода нагрівається за допомогою електродів. При проходженні струму, вода перетворюється на пару. Накип на електродах не виникає, в зв'язку з цим вони не згорають. Без сумніву, великим плюсом є те, що цінник на них найнижчий серед парогенераторів.
  • Тенів парогенератори. Вони виробляють пар спеціальними нагрівальними елементами. Такі генератори можуть працювати на дистильованої воді, що дозволяє по новому колу використовувати залишився конденсат. Але ця перевага перекривається рядом мінусів - складністю конструкції і як наслідок більш високою ціною.
  • Індукційні парогенератори. Як стає зрозуміло з назви, нагрів йде за рахунок електромагнітної індукції. Величезним їх перевагою є те, що в них відсутні витратні елементи, такі як електроди або ТЕН.
ТЕН для парогенератора душової кабіниПарогенератор для душової кабіни

Поради щодо вибору

В основному парогенератори працюють від електрики. Головним їх відмінністю буде тільки спосіб перетворення води в пару.

Перед тим як зробити вибір, по-перше, подивіться на кількість споживаної ним енергії. По-друге, на його потужність. Також важливо звернути увагу на його функції.

  • Дуже важливою характеристикою буде тиск води у водопроводі. Чим вище цей показник, тим вище обсяг пара, який буде подаватися. Нормальним вважається тиск від 2 до 10 Атм.
  • Особливе значення має матеріал, з якого зроблений корпус парогенератора. Переважно, якщо це буде нержавіюча сталь. Тому що їй не страшна корозія і вона дуже міцна. Хоча і важка.
  • Чим вище потужність - тим швидше нагріється вода, але і вище буде витрата електрики.

З нержавейкой не витримують конкуренцію ні пластик, ні алюміній, так як перший може не впоратися з високими температурами і виділяти токсичні речовини, а алюміній здатний окислюватися і деформуватися.

Парогенератор для душової кабіниПарогенератор для душової кабіниПарогенератор для душової кабіни

Занадто потужний парогенератор може виявитися невигідним фінансово. Фахівці рекомендують підбирати потужність від 1,5 до 6 кВт.

Парогенератор для душової кабіни

Схема підключення і установка

Відразу слід зауважити, що фахівці не радять проводити встановлення парогенератора безпосередньо поруч з кабіною. Він розташовується окремо, а до кабіни підводять лише трубу для подачі пари.

Але максимальна дальність від душової до місця установки генератора - 10 метрів! Якщо монтується на стіні, то висота не менше 0,5 метра. Якщо прилад розміщується на стіні, то він кріпиться на саморізи.

Потім за допомогою металевого шланга з'єднаємо кульовий клапан з подачею води. Паропровід до генератора пристиковується за допомогою мідної труби. І вже пластикової трубкою виробляємо з'єднання з каналізацією.

Тільки по завершенні цих маніпуляцій підводиться електрику до генератора.

Підключення парогенератора до душової кабіниПідключення парогенератора до душової кабіниЕлектронна схема підключення парогенератора

управління

За допомогою блоку управління відбувається зв'язок з парогенератором. Включення, виключення, установка режиму роботи - всі ці функції задаються з панелі управління. Професіонали радять розміщувати її поруч з генератором.

Температурний режим змінюється регулятором. Така операція може бути виконана як до включення приладу, так і під час роботи.

Монтаж і настройка виконані успішно. Про це свідчить поява пара при включенні і навпаки після виключення пар пропадає. Тепер можна насолодитися лазнею прямо в душі. Легкого вам пара!

Парогенератор для душової кабіни і блок управлінняБлок управління душовою кабіною

Після того як температура встановлена, і генератор автоматично наповнився водою протягом декількох хвилин можна чекати початку подачі пари.