Збірка і монтаж душової кабіни своїми руками. Заощаджуємо гроші

монтаж душової кабіни своїми руками

Все частіше душові кабіни виступають в якості повноцінної альтернативи ванній. Переваги душових кабін очевидні - вони займають значно менше місця (що особливо актуально сьогодні з урахуванням вартості житла), недорогі і довговічні. Купити душову кабіну сьогодні можна практично в будь-якому меблевому магазині, а як правильно встановити її, ви дізнаєтеся в цій статті.

Види і типи душових кабін

Сучасна душова кабіна - це не просто один з елементів ванної кімнати, але і справжній витвір мистецтва, науки і техніки. Багато виробників пропонують великий асортимент кабін на будь-який смак і достаток, а самі кабіни не тільки оснащені душем і гідромасажем, але і парогенератором, музичним програвачем і навіть телефоном.

сучасна душова кабіна

Можна виділити два основних типи того, що прийнято називати душовими кабінами - душові кабіни та душові куточки. Душові кабіни відрізняються тим, що за своєю конструкцією саме вони і є кабіни, оточені з усіх боків стінками панелями. Душові куточки ж встановлюються в кут приміщення і тим самим використовують стіни замість однієї або двох бічних панелей в своїй конструкції.

душовий куточок

Детальніше читайте в нашій статті про те, як вибрати душову кабіну.

принципове пристрій

Що стосується принципового пристрою сучасних типів душових кабін, то прийнято розрізняти:

1. Збірні душові кабіни. Даний вид кабін збирається покупцем або фахівцем-монтажником вручну на місці. З одного боку, це дає замовнику деяку свободу, але з іншого їх складання вимагає зусиль.

2. Моноблочні душові кабіни. Вони виробляються і збираються безпосередньо на заводі, і покупцеві необхідно лише змонтувати і підключити їх до мережевих комунікацій.

збірна і моноблочна душові кабіни

перевіряємо комплектацію

Збірка навіть найпростішої душової кабіни - це не найлегше заняття для непрофесіонала, тому, перш за все, треба переконатися на 100% в тому, що всі необхідні інструменти і компоненти для збірки в наявності.

При виборі душової кабіни в магазині особливу увагу варто приділити якості виробу та доданих деталей. Попросіть продавця перевірити, чи всі необхідні деталі на місці, і, в разі, необхідності, попросіть замінити душову кабіну або докупити окремі елементи в цьому ж магазині.

душова кабіна комплектуючі

Особливо ретельно необхідно перевіряти збереження стекол і наявність інструкції по збірці, так як сучасні моделі найчастіше зібрати без інструкції досить складно.

Необхідні інструменти та матеріали

Для збірки душової кабіни якогось спеціального інструменту не буде потрібно, однак будьте готові до того, що вам будуть необхідні вмілі руки, до 2 годин вільного часу, а також:

  • Трубні і ріжкові ключі
  • Шуруповерт і дриль з набором свердел
  • Ножівка та гострий ніж
  • Фітинги, труби, шланги та сифон для каналізації
  • Рівень, рулетка і маркер
  • Герметик і ізоляційна стрічка
набір інструментів для установки душової кабіни

Залежно від моделі кабіни набір інструментів може незначно змінюватися.

Покрокова інструкція

З огляду на, що величезна кількість моделей душових кабін породжує велику кількість нюансів при складанні, в даній статті ми пропонуємо покрокову інструкцію, засновану на основних загальних правилах і принципах, характерних для більшості сучасних душових кабін.

пристрій душової кабіни

Підготовчий етап

В першу чергу необхідно підготувати підлогу, так як установка душової кабіни можлива тільки на рівну поверхню. Якщо є можливість краще зробити гідроізоляцію підлоги - це дозволить в майбутньому убезпечити квартиру або будинок від протікання води.

Перед установкою душової кабіни необхідно акуратно розпакувати деталі, так як деякі з них зроблені зі скла і можуть бути пошкоджені при необережному поводженні. Найчастіше до кожного комплекту прикріплюється спеціальна інструкція з експлуатації виробу і його збірці, яка може разюче відрізнятися в залежності від моделі.

ванна з душовою кабіною

піддон

Піддон є підставою будь-якої душової кабіни і служить для збору води. Залежно від моделі душової кабіни він може бути зібраним повністю або тільки частково. Як правило, до дну піддону прикріплена виконана з металу хрестовина, до якої будуть прикріплюватися ніжки.

Щоб душова кабіна розташовувалася рівно і не хиталася, все її ніжки необхідно вкручувати в однаковій площині і заміряти процес за допомогою рівня.

піддон душової кабіни

Після установки на конструкцію всіх ніжок, піддон встановлюється в кут, після чого сифон підключають до загальної системи каналізації і відведення залишають над підлогою. Між піддоном і стінами не повинна бути зазорів, а для більшої міцності стик між піддоном кабіни і стіною обробляють силіконовим клеєм.

низький піддон для душа

стінки

Після завершення монтажу піддону можна рухатися до наступного кроку процесу складання, але при цьому не варто забувати про важливе правило - для початку слід зібрати стіни і стелю душової кабіни, і тільки після цього дверцята.

Монтажні роботи по установці стінок душової кабіни можуть відрізнятися в залежності від обраної вами моделі. Але, частіше за все, стінки закріплюються за допомогою спеціальних болтів. Однак зустрічаються і інші види кріплень. Якщо сполучні болти не виглядають надійними, краще придбати додаткові.

Вид і наявність кріплень обов'язково перевіряйте в магазині перед покупкою.

збірка стінок кабіни

дах

При покупці душової кабіни потрібно мати на увазі, що запас відстані між її дахом і стелею приміщення повинен становити не менше 25 сантиметрів.

Дах душової кабіни кріпиться за допомогою саморізів і гвинтів, рекомендується звернути особливу увагу на герметичність прилягання даху до панелей кабіни.

душова кабіна

дверцята

Установка дверей для будь-якої душової кабіни виконується на фінальному етапі, коли всі основні роботи вже закінчені. Для початку потрібно встановити ролики у верхній і нижній частині конструкції, куди будуть кріпитися дверки.

Крім роликів для правильної роботи дверей необхідно встановити ущільнювачі і магнітну стрічку, яка потрібна для міцного змикання двох стулок

установка дверей душової кабіни

аксесуари

Після того, як установка дверей закінчена, можна прикріпити ручки, які, в залежності від моделі душової кабіни, кріпляться в спеціально призначене місце на дверцятах.

Після того, як ви встановили ручки, перевірте правильність складання. Для цього кілька разів відкрийте і закрийте двері.

душова кабіна

водовідвід

Тепер необхідно подбати про шлангах, призначених для відведення води. Як показує досвід, в комплекті з душовою кабіною можуть додаватися не надто якісні шланги, і, якщо ви не виявили на них різьблення, краще придбати нові, які будуть більш надійними.

душова кабіна

водопровід

Для того щоб забезпечити в душовій кабіні безперервне водопостачання, слід встановити трійник для гарячої та холодної води.

Подлюченіе до системи водопостачання сучасної душової кабіни необхідно проводити тільки за інструкцією!

Електроживлення

Залежно від обраної моделі душової кабіни може знадобитися окрема розетка, тому варто заздалегідь задуматися про її установці. Найкраще якщо це буде спеціальна розетка, призначена для використання в приміщеннях з вологістю вище норми.

Розташувати розетку слід таким чином, щоб не виникало натягу електропроводів.

Кращим місцем для розетки буде розміщення збоку або ззаду, якщо у душової кабіни є задні стінки, які будуть захищати від попадання води.

душова кабіна з підсвічуванням

заключний етап

Коли збірка душової кабіни завершена, слід обробити всі стики між кабіною і піддоном силіконовим герметиком, для того, щоб при експлуатації уникнути протікання води. Після того, як герметики просохнуть, включіть воду, щоб перевірити їх надійність. Якщо десь все ж підтікає вода, стикувальні шви необхідно заново обробити ізолюючим складом.

душова кабіна

Що робити, якщо відсутній прямий кут

Трапляється, що геометрія приміщення неідеальна, немає прямого кута і піддон не може щільно прилягати до стін. Цю проблему можна легко вирішити за допомогою болгарки - на рівні піддону необхідно підрізати плитку. Це допоможе домогтися більш щільного прилягання.

Головне, перед тим як приступити до обрізання зайвих сантиметрів плитки, необхідно провести точні виміри.

У місцях контакту піддону зі стіною слід нанести шар силікону.

душова кабіна

Установка саморобного піддону

У деяких випадках використовувати штатний піддон неможливо (наприклад, не дозволяє конструкція приміщення). Це не є непереборною перешкодою, адже піддон підходящої форми і дизайну можна зробити самостійно. Найбільш популярні піддони з каменю і бетону.

Установка саморобного піддону практично ідентична монтажу типового, проте в даному випадку особливу увагу варто приділяти вирівнюванню стінок кабіни, а також додаткової герметизації точок з'єднання кабіни і піддону.

саморобний піддон

Установка низького піддону

Залежно від конфігурації виробу, процес монтажу душової кабіни з низьким піддоном може відрізнятися, але основні етапи, які були вказані в даній статті, допоможуть вам зібрати душову кабіну швидко і надійно.