Кращі душові кабіни: види, особливості та вибір

душова кабіна

Сучасні кабіни для прийняття душу з'явилися в житті людей зовсім недавно. Але свою популярність вони придбали швидко. Такий кабіною називається огороджене та обладнане місце, в якому приймається душ. Її функції досить різноманітні.

У минулі часи така кабіна ставилася до предметів розкоші, але тепер вона є цілком доступним приладом, який більш зручний, ніж ванна.

переваги

Душова кабіна встановлюється в санвузлі найчастіше замість звичної ванною, а іноді як доповнення до неї. Вона володіє певними перевагами:

  1. Кабіна більш ніж в два рази економить місце в приміщенні санвузла.
  2. Купання в душовій кабіні істотно заощаджує споживану воду, що особливо актуально при використанні водонагрівачів.
  3. Прийняття душу більш економічно за часом, ніж купання у ванній.
  4. В душі за допомогою проточної води більш ефективно змивається бруд і нанесене на шкіру мило.
Переваги душової кабіни

Душова кабіна вважається економічним варіантом оснащення санвузлів при проживанні в великому за площею будинку, оснащеному окремими кімнатами для гостей.

кабіна

Найпростішим варіантом кабіни вважається душовою кут з піддоном, що розміщується в будь-якій частині приміщення, а стінки кабіни встановлюються в місці відсутності стін ванної.

душовою кут

інтер'єр

При плануванні ремонту квартири або будинку увага приділяється і приміщенню санвузла. Кожен власник мріє про ванну зі стильним інтер'єром. Але маленька площа цього приміщення не дозволяє сильно різноманітити його дизайн.

Ще до моменту появи сучасних душових кабін багато людей намагалися збільшити простір цього приміщення різними методами. Найекстремальнішим з них було усунення ванни з залишенням зливу в підлозі, а душ закріплювався на стіні. Навколишній простір від бризок захищалося поліетиленовою фіранкою. Що стала вільною площа цього приміщення використовувалася для зберігання побутових пристроїв.

Душова кабіна як частина інтер'єру

Змінити інтер'єр допомогли душові кабіни, адже за допомогою них вільного місця в санвузлі стало більше. Дизайн сучасних кабін досить різноманітний. Такі пристрої розрізняються за своїм виглядом і розмірами. Перетворити інтер'єр приміщення і надати йому сучасного вигляду допоможе компактна за розмірами кабіна для прийняття душу напівкруглого типу. Придбання такої кабіни додасть інтер'єру відмінний сучасний вигляд, а приміщення придбає простір, що звільнився. Така покупка буде дуже раціональною.

Вдало підібрана за колірною гамою кабіна, оснащена красивими дверима, повністю змінить навколишній інтер'єр і з легкістю перетворить його в чудову і досить стильну ванну.

стильна душова кабіна

особливості конструкції

Для того щоб вдало вибрати відповідну модель душової кабіни, необхідно точно визначитися з її конструкцією. Кабіна може бути стаціонарної або вбудовується, а також не оснащеної верхньою кришкою.

У сучасній душовій кабіні відкритого типу відсутні стіни, які замінюються стінами приміщення. Ця кабіна дуже легко і швидко збирається самостійно і прекрасно підходить для невеликого за розмірами приміщення. Вона складається з огорожі, низького піддону і душових аксесуарів. Для такої кабіни піддон виготовляється самостійно або купується в готовому вигляді.

кабіна без кришки

Для створення огорож використовується пластиковий або алюмінієвий каркас. Перегородки виготовляються скляними і пластиковими. Для виготовлення дорогих за вартістю душових застосовується високоміцне скло.

Кабіна оснащується поворотно-зсувними, а також дверцятами. Найпопулярнішими вважаються розсувні моделі, оснащені двома красивими дверцятами, так як вони не займають вільний простір в цьому приміщенні.

Усередині душової кабіни обов'язково знаходяться змішувачі для регулювання внутрішньої температури і інтенсивності потоку води. Душова лійка встановлюється на стіні або монтується на стелі для імітації зливового дощу.

розсувні двері

У деяких моделях душових кабін встановлюється гідромасаж, присутні светотерапия і ароматерапія.

гідромасаж

Розрахунки і заміри перед монтажем

Перед придбанням такої кабіни необхідно точно визначити місце під її установку.

Від цього залежить не тільки форма, але і тип кабіни, дизайн, а також технічні параметри душовою і особливості каналізації. Вибір місця розташування душової кабіни вважається першим і досить важливим етапом.

Наступним етапом є проведення всіх вимірів для правильного вибору кабіни. При цьому заміряється висота і ширина приміщення і розміри виділеного під кабіну місця. Отримані дані зорієнтують у визначенні типу майбутньої душової.

Третім етапом є розрахунок розмірів самої кабіни, що підходить для приміщення, при якому враховується її тип. Висота душової повинна бути на 25 сантиметрів менше в порівнянні з висотою приміщення.

висота душової

різноманітність моделей

В даний час для того щоб у себе вдома встановити кабіну для прийняття душу, бажано перед цим ознайомитися з їх багатим асортиментом. Залежно від місця свого розташування такі кабіни можуть виготовлятися у вигляді кабінки, куточка або боксу. За формою кабінки бувають напівкруглими, а також квадратними.

Комбінацією сучасної душової кабіни і ванни з гідромасажем є бокси для прийняття душу, створювані в різних формах.

квадратна кабінка

В даний час найбільш поширеними є душові кабінки, створювані у вигляді єдиної коробки, оснащеної сантехнічними побутовими приладами.

коробка

відкритий тип

Така душова кабіна називається відкритою через свою конструкції без наявності закритого стелі. Спільний простір кабіни обмежується з чотирьох навколишніх сторін.

Якщо три сторони створюються стінами такого приміщення, а інші утворюються стінками самої встановлюється кабінки, то вона називається відкритим куточком для душа.

Такі скляні кабіни значно розширюють навколишній простір кімнати, при цьому надаючи своєрідну елегантність її дизайну.

відкритий тип

закриті кабіни

Закриті кабіни також називаються боксами для душа. Вони є закритим простором і оснащуються дахом. Також в них передбачено наявність піддону і закриваються дверцят, змішувачів і лійки. Вони встановлюються в будь-який найбільш зручне місце ванної кімнати, оснащене подачею і відведенням води.

Такі кабіни мають більшу кількість різних функцій і мають найрізноманітнішу форму. Часто в кабіні поєднуються функції парової лазні і корисного гідромасажу.

Закриті кабіни для прийняття душу

До того ж закрита кабіна герметична, що запобігає появі в ній цвілі і грибка.

кутова

Сьогодні у населення користуються попитом сучасні кабіни у вигляді куточка. Вони вважаються досить практичними і дуже зручними.

Кутова душова кабіна

З їх допомогою економиться загальна площа приміщення санвузла, яка може використовуватися для установки побутової техніки.

Такі кабіни прекрасно підходять під інтер'єр і оснащуються безліччю різних функцій. Це може бути турецька лазня, популярний гідромасаж або різне спрямування водяних струменів.

для дачі

Душова кабіна, встановлена ​​на дачі, є не предметом розкоші, а необхідністю, так як після проведення садових і городніх робіт обов'язково потрібно прийняття душа і зняття втоми.

В даний час для дачі з широкого пропонованого вибору сантехнічних виробів можна придбати відносно недорогу за ціною сучасну душову кабіну.

Сьогодні у продажу є багато різновидів кабін для прийняття душу, призначених для установки на дачі. Вони можуть бути оснащені дверима, підігрівом, роздягальнею, а також туалетом. Душові кабіни часто виготовляються під замовлення.

Дуже проста за своєю конструкцією кабіна виготовляється з металевого, а також пластикового каркасу, який обтягнутий плівкою з поліетилену або міцним тентом.

Душова кабіна для дачі

Для установки в квартирі

Перш ніж купувати душову кабіну, яка буде встановлена ​​в квартирі, повинні бути розглянуті всі варіанти для вибору оптимального з них. Така кабіна є досить дорогою річчю і купується на довгий час.

Найбільш підходящим для квартири варіантом вважається кабіна, оснащена стінками зі скла і дном з кераміки, за допомогою якої зберігається форма і запобігає появі воронок. Досить міцна емаль є захистом від подряпин. Такі кабіни обладнуються герметичними прокладками, розташованими по периметру стінок, тому можливі протікання виключаються.

Душова кабіна для установки в квартирі

Глибока душова кабіна

також називається "Душова кабіна з високим піддоном".

Виглядає як ванна з невисокими стінками, душових огорожею і душем. Багатофункціональна, може використовуватися як в якості ванній, так і в якості душа.

Глибока душова кабіна

Збірка душової кабіни була розглянута нами в іншій статті.

душовий куточок

Сучасний куточок вважається своєрідним варіантом популярної кабіни для душа. Він є конструкцією напівзакритого виду, що розміщується в зіткненні з кутами санвузла. Стіна в такому місці стикання повинна складатися з кахлю, що запобігає появі цвілі і грибка, а також руйнування від вологості.

Такий куточок оснащується розсувними або орними дверцями, створеними з ударостійкого прозорого скла або високоякісного пластику. Модель, оснащена дверцятами зі скла, вважається більш дешевою за вартістю, ніж кабіна з акриловими дверцятами.

душовий куточок

душовою бокс

Сучасний душовою бокс є вдосконаленим аналогом популярної душової кабіни. Такий пристрій оснащується безліччю найрізноманітніших функцій і володіє чудовим зовнішнім запам'ятовується видом, що говорить про прекрасний смак власників.

Така модель є чудовою прикрасою приміщення ванної кімнати, особливо в тому випадку, якщо дизайн приміщення виконаний в сучасному стилі хай-тек. Усі проведені процедури в душовому боксі мають комфортом і зручністю.

душовою бокс

Російські та зарубіжні виробники

Перш ніж придбати душову кабіну, необхідно хоч трохи ознайомитися з головними виробниками цих сантехнічних виробів. При відсутності великої кількості грошей на покупку самими бюджетними стануть кабіни російського виробництва.

Найвідомішими російськими виробниками є:

  • Acrilan, що гарантує якість і чудовий дизайн. Він міцно займає нішу на вітчизняному ринку сучасних кабін для душу.
  • Candours виробляє такі кабіни десять років. Тому компанія добре відома багатьом споживачам.
  • «Радомир» знаходиться в трійці головних лідерів серед творців цієї сантехніки. Компанія виробляє високоякісну продукцію за помірними для покупця цінами.
Радомир

Вироблена продукція вдосконалюється щорічно, піднімаючись на рівень з головними світовими виробниками.

Серед зарубіжних творців душових кабін загальновизнаними лідерами є фінські, німецькі, а також італійські відомі фірми, які здійснюють виробництво за інноваційними технологіями з найякісніших матеріалів.

Сучасна фінська сантехніка Timo і Ido відрізняється довговічністю і самим відмінною якістю. У цієї фірми завжди присутній в наявності якісна фурнітура та сантехнічні моделі.

Рекомендованої італійською фірмою є Jacuzzi. В даний час фірма стала відомим світовим брендом, який виробляє душові кабіни дорогого преміум-класу.

Jacuzzi

монтаж

Збирання душової кабіни потребують застосування певних знань і навичок.

Збірка кабіни починається з установки піддону, на який в посадочних місцях закріплюються ніжки з накрученими гайками та шайбами. Центральна ніжка також закріплюється за допомогою гайок. Потім проводиться юстирування для визначення перекосів і їх коригування.

Стінки монтуються за заводськими позначками, а їх стики обробляються силіконовим герметиком. Перегородки всередині кабінки фіксуються за допомогою шайб і саморізів.

Перед монтажем даху на неї встановлюється лійка і підсвічування. Дах фіксується гвинтами і шурупами, а всі її стики також обробляються силіконовим герметиком.

Сучасна душова кабіна є ідеальним варіантом для приміщень з невеликою площею. Дозволити собі це чудове пристосування може кожен покупець.