Душовий піддон своїми руками: інструкція

Душовий піддон своїми руками

Альтернативою покупним душових піддонів є піддони, зроблені своїми руками, оскільки навіть непрофесіоналові цілком під силу прикласти свої зусилля і виготовити піддон самостійно. Це дозволить заощадити фінансові кошти, а заодно проявити свою фантазію і творчі здібності.

Душова кабіна побудована самостійно

Вибір висоти, форми і розмірів

На стадії планування ремонту у ванній кімнаті ви вирішили встановити душовий піддон або душову кабіну? У вас є кілька шляхів реалізації цієї ідеї. Придбати готову душову кабіну, купити готовий піддон для душу або зробити душову кабіну своїми руками.

До переваг самостійного виготовлення можна віднести наступні аргументи:

 • значна економія коштів;
 • можливість зробити піддон будь-якої форми і розміру;
 • вибрати декоративне покриття, відповідно, з дизайном всього приміщення;
 • встановити саме те подушне обладнання, яке необхідно саме вам;
 • вибрати або замовити індивідуальне огородження.

У підсумку, у вас буде ексклюзивна душова кабіна, в якості, якої ви будете абсолютно впевнені. У цій статті ми розповімо, як грамотно спорудити піддон для душу, які матеріали та інструменти вам знадобляться, і допоможемо уникнути помилок при будівництві і обробці.

Індивідуальний дизайн душової кабіни

Вибираємо місце для спорудження душового піддону. Бажано розмістити його біля комунікацій, але це питання не є принциповим, при грамотній розводці комунікацій, ви зможете зробити піддон в будь-якому місці ванної кімнати. Особливу увагу приділіть стягуванні і гідроізоляції підлоги в приміщенні:

 • Для міської квартири найкраще підійде полегшена стяжка, і легка конструкція піддону.
 • У приватному будинку або на дачі вага конструкції має значення тільки при організації санвузла на верхніх поверхах будинку. В цьому випадку необхідно розрахувати допустиме навантаження на перекриття.
Варіант розташування душової кабіни

Вибираємо форму піддону. Тут все залежить від вашої фантазії, досвіду в будівництві і розмірів приміщення. Важливе значення має зручність майбутнього піддону для всіх членів сім'ї. Наприклад, якщо у вас є повні або літні люди розмір піддону повинен бути великим і бажано мати обтічну форму. Відсутність гострих кутів стане гарантією безпеки.

Вибираємо висоту бортиків піддону. Вибір варіантів висоти піддону величезний, ви можете обійтися взагалі без бортика, придбавши спеціальний трап або спорудити міні-басейн. Однак, ці варіанти доступні в основному тільки власникам приватних будинків, оскільки установка душового трапа «в підлогу» вимагає підняття загального рівня підлоги і більшого шару стяжки. Міні-басейн - це дуже важка конструкція, а повністю наповнена водою вона може привести до обвалення несучих конструкцій або перекриттів.

Стандартною висотою душового піддону можна вважати висоту одного цегли від внутрішньої поверхні піддону.

Піддон асиметричної формиПіддон напівкруглої формиПіддон без бортів

Підготовчі роботи

Коли готовий план майбутньої конструкції і проведені всі розрахунки, варто закупити всі необхідні матеріали, це можуть бути:

 • трап;
 • цеглини;
 • цементний розчин і пісок;
 • гідроізолююча мастика або інші матеріали, аналогічного призначення;
 • водонепроникна плівка або руберойд;
 • оздоблювальні матеріали та клей або розчин для укладання декоративного покриття.

Ще вам знадобляться наступні інструменти і кріпильні матеріали:

 • валик або кисть;
 • маркер;
 • перфоратор;
 • викрутки;
 • кельму;
 • будівельний рівень, маячки;
 • саморізами, дюбелями, заглушками і прокладками.

Перший етап - це підготовка підстави, на яке буде споруджуватися піддон. Очищаємо поверхню підлоги і прилеглих стін. Якщо стать не має початкової бетонної стяжки, то робимо її. Грунтуем підставу. Це робиться обов'язково і для того, щоб гидроизолировать ваше майбутнє спорудження і для того, щоб не допустити утворення грибка і бактерій при експлуатації. Якщо є бажання зробити піддон ще комфортніше, то під чорнову підлогу можна прокласти систему "тепла підлога".

готуємо основупервинна гідроізоляціяплівказведення конструкціївторинна гідроізоляціязаливка розчином

Другий етап: зістиковують трубами під нахилом трап з каналізацією, жорстко фіксуємо його. Кут нахилу водовідведення повинен бути не менше трьох градусів.

Третій етап - заливаємо цементно-піщаної сумішшю або викладаємо з цегли підставу і бортики, враховуючи висоту трапа і нахил до нього. Далі дуже ретельно герметизируем всю конструкцію. Піддон готовий до чистової обробки.

виготовлення

Піддон можна змайструвати з цементу або використовувати готові бетонні блоки або цеглу. Цеглу краще купувати не силікатні, а керамічні, так як цей тип цегли стійкий до впливу води.

Для дерев'яної підлоги правильно буде зробити бетонну стяжку і на неї укладати трап, а потім вже піднімати піддон до рівня трапа. В цьому випадку необхідно буде робити опалубку і кілька тижнів чекати, поки бетон застигне повністю. Ні в якому разі не можна використовувати цементно-вапняні склади для вирівнювання поверхонь. Необхідно брати тільки чистий цемент і пісок.

Цегла і бетон для будівництва душового піддону

Особливості монтажу трапа

Каналізаційний трап - це система водовідведення з піддону. Зазвичай для ванних кімнат вибирають пластикові моделі. Вони легкі, просто монтуються, їх легко чистити, також вони стійкі до дії агресивного побутової хімії.

Сучасні моделі забезпечені сифоном, який запобігає проникненню неприємних запахів з каналізації в приміщення.

Зливний отвір трапа може розташовуватися в кутку піддона, а може і посередині конструкції. Врахуйте, що зробити правильний ухил до сливу, розміщеному в кутку набагато простіше.

Якщо все таки ви вирішили встановити злив в центрі піддону, правильно організуйте рівень зливу води до нього. Існують рішення, що дозволяють вбудовувати трап не в підлогу, а в стіну, що є останньою модною тенденцією, але вимагає великих зусиль і знання технології монтажу.

Трап в центі піддонукутовий трапТрап в стіні

За формою трапи можуть бути різними: квадратними або фігурними, круглими або овальними, а також трикутними. Вони можуть бути оснащені різними гратами, прокладками-ущільнювачами, з різним діаметром сифона і відвідних труб. Існують цілі душові лотки, які чудово маскуються під плитку і слив НЕ буде помітний зовсім.

Душовий лоток довгий

Головне, про що треба пам'ятати завжди, маючи справу з водою - це якісна гідроізоляція. Будь-які стики і місця складання монтуються тільки з використанням прокладок і ущільнювачів. Якщо навіть вони не передбачені в купленому трапі, краще придбати прокладки окремо і додатково обробити всі стики спеціальним силіконовим герметиком.

Монтаж душового трапа

Монтаж трапа зазвичай починається з встановлення труб, які повинні жорстко кріпитися в піддоні, щоб ніякі дії не могли зрушити його і тим самим порушити герметичність і надійність системи. Пам'ятайте про нахил водовідведення. Якщо ваш піддон буде нижче, ніж каналізаційний злив, то нахилу хоча б в 3 градуси добитися не вдасться, в цьому випадку підійміть рівень піддону і забезпечте необхідний ухил водовідведення. Коли вся зливна система змонтована, встановлюємо маячки рівня висоти внутрішнього простору піддону. Маячки допомагають зробити правильний ухил майбутнього піддону. Далі приступаємо до формування чорнового підстави.

Монтаж труб і трапа

Покрокова інструкція

З огляду на, що кожен конкретний випадок потрібно розглядати окремо, і що всіх варіантів особливостей саме вашого способу облаштування душового піддону, візьмемо типовий приклад: піддон робиться з бетону.

 • Пол і частина стіни, яка буде примикати до вашого душу, необхідно ретельно очистити, промазати гідроізолюючим складом, наприклад, бітумною мастикою з високим показником адгезії.
 • Потім встановлюється трап і заливається бетонною стяжкою. Рівень підлоги повинен бути такий, щоб згодом покладена плитка була б урівень з трапом. Тобто передбачається товщина плитки плюс товщина клею для плитки. Слідкуйте, щоб нахил підлоги був спрямований безпосередньо до отвору водовідвідної системи.
 • Після повного висихання встановіть дерев'яну опалубку, ширина дошки повинна бути не менше 4 см, і залийте бортики. Майстри радять при товстому шарі залитого бетону чекати повного висихання не менше двох тижнів.

Закладення швів зі стіною і фінішна гідроізоляція

Як вже було сказано, гідроізоляція - найважливіший етап в будівництві душового піддону. Перша закладення швів між підлогою та стінами повинна відбутися під час підготовчого етапу, коли або плівка, а краще кілька шарів руберойду будуть покладені на підлогу так, щоб повністю закрити будь-які щілини в місцях стикування стін і підлоги. Після чого підлогу і прилеглі стіни ретельно обробляються гідроізолюючим складом - він наноситься як грунтувальна суміш рівним шаром. Необхідну товщину шару визначають за інструкцією на упаковці. По стиках стін і підлоги ідеально було б прокласти спеціальну гідроізолюючу стрічку.

Наступний гідроізоляційний шар робиться після висихання підстави піддону, перед початком облицювальних робіт. Ще раз фарбувати тією ж сумішшю, прокласти на стиках спеціальну стрічку. Після проведення оздоблювальних робіт всі стики душового піддону із стінами або огорожею обробіть герметиком.

фінішна гідроізоляція

Оздоблювальні матеріали і їх укладання

Самостійно зведену конструкцію можна обробити за своїм смаком, єдина вимога до декоративного покриття - це вологостійкість і властивості проти ковзання. Інформацію про ці показники можна прочитати на упаковках плитки або інших оздоблювальних матеріалів. Укладання плитки на підлогу і стіни бортика душового піддону нічим не відрізняється від монтажу звичайної плитки на підлогу. Береться зубчастий шпатель, наноситься клей для плитки, потім плитка добре і рівномірно притискається. Бажано, щоб стики між плитками були мінімальними.

Оздоблення плиткоюОздоблення піддону мозаїкоюОздоблення каменем

Найкраще для піддонів використовувати мозаїчну плитку. Вона простіше монтується, практично не ковзає і дає можливість реалізувати творчі здібності. Якщо душовий піддон прилягає до стін або перегородок, можна повністю обробити прилягає простір мозаїкою або викласти на стінах мозаїчне панно гармоніюють з підставою.

Після повного висихання потрібно затерти шви між плитками або мозаїкою вологостійкої затерла.

Кути бортика щоб уникнути травм можна обробити спеціальними куточками. Не забудьте підібрати душ.

Якщо у вас все прямі кути витримані, а поверхня добре вирівняна, то мозаїка ляже рівно, красиво і буде радувати око, а піддон для душа буде служити довго і безвідмовно.