Запчастини для душових кабін і необхідні елементи

запчастини для душових кабін

Душові кабіни все частіше опиняються всередині ванних кімнат сучасної людини. Вони практичні, дозволяють помітно заощадити простір, знизити витрати на воду, а також забезпечити певні функціональними можливостями, якими традиційна ванна похвалитися вже точно не здатна.

Проте, вам рано чи пізно може знадобитися придбати певні запчастини для кабіни, щоб повернути їй колишню функціональність, або внести щось нове в її можливості.

Ремонт душових кабін

Як показала практика, найчастіше користувачі набувають три елементи:

 • подіум;
 • піддон;
 • змішувач;
 • Лейка;
 • Гідромасажна панель.

Відповідно, поговоримо про кожну з цих запчастин окремо.

Про фурнітуру для душової кабіни читайте іншу статтю.

подіум

Це фундаментальна складова кабіни, яка грає далеко не останню роль. Адже служить подіум для того, щоб під ним ми мали можливість розмістити слив, комунікації.

Тому дуже важливо грамотно підібрати висоту його розташування, заздалегідь визначитися з конструктивними особливостями піддону, який буде встановлений потім на подіум.

Ні в якому разі не можна забувати про гідроізоляцію, захисту подіуму від вологи. Причому так ви захистите не тільки себе, але і своїх сусідів від можливих протікань. Створення та організацію подіуму краще довірити фахівцям.

Подіум для душової кабіниПодіум для душової кабіни

Кабіна без піддону

Це чотири стінки, які встановлені безпосередньо на підлогу. Зручна і багато в чому розумна система, але вимагає досить складної організації зливу.

Душові кабіни без піддонуКабіни для душа без піддона в ваннійДушова кабіна без піддону

піддон

Параметри піддону можуть бути абсолютно різними, однак перш за все їх відрізняють за розмірами. Кому-то, через компактності ванної кімнати, підійдуть невеликі піддони розміром 70 на 70 сантиметрів, а при наявності вільного простору, можна взяти щось з показниками 170 на 80 або 140 на 90 сантиметрів, наприклад.

Також обов'язково визначитеся з висотою. З цієї точки зору, піддон може бути:

 • дрібним;
 • середнім;
 • високим;
 • Без піддону.
Правильний піддон для душової кабіни

Дрібний

Піддон мінімальної висоти, що дозволяє навіть дитині самостійно в нього забратися. Бортики захистять від переливу.

Дрібні піддони для душових кабін

середній

Борти трохи вище, ніж у дрібних, що дозволяє посадити в них дитини, викупати тварин і так далі. Практично, але не всім зручно в силу фізичних чи вікових обмежень.

Середні піддони для душових кабінПіддони середньої глибини для душових кабін

високий

Мабуть, такі піддони цілком можна називати міні-ванною, оскільки висота борта дозволяє його використовувати як повноцінну ванну для дітей або навіть для дорослих. Багато моделей мають зручне сидіння, яке дозволяє приймати душ в сидячому положенні.

Високі піддони душових кабінПіддони для душових кабін - високіПіддони глибокі для душових кабін

Також при виборі піддону беруться до уваги форми і матеріал, з якого він виготовлений. Пам'ятайте, що для вас повинні мати першочергове значення дві речі - комфорт і безпеку. І тут потрібно враховувати потреби кожного члена сім'ї.

змішувач

Також досить часто заміняє пристрій. Якщо вибрати хороший кран, він цілком може прослужити близько десяти років. На жаль, багато в чому на експлуатаційний термін негативно впливає якість нашої води.

Змішувачі для душових кабін

Змішувачі можуть бути різні по дизайну, особливістю установки, стилю і так далі. Виділити можна такі види:

 • Одноважільний. Дуже простий у використанні, дозволяє однією рукою з легкістю налаштувати температуру і натиск;
 • Двохвентильний. Стандартне рішення, не втрачає своєї актуальності. Його легше ремонтувати, плюс такі змішувачі більше підходять для умов експлуатації в хлорованій воді;
 • Термостатичні. Реагують на рух рук за рахунок термодатчиков. У домашніх умовах їх застосовувати не дуже зручно, оскільки різні ситуації вимагають включення різних напорів і різної температури. Зате для громадських закладів - це ідеальне і сучасне рішення.
Змішувачі з одним важелем для душових кабінДвохвентильні змішувачі для душових кабінТермостатичні змішувачі для душової кабіни

лійки

Лейка може бути фіксованою на стіні, або ручної зі шлангом різної довжини. Який варіант зручніше - вирішувати вам.

Часто лійка доповнюється форсунками, які створюють додатковий натиск, дозволяють відчути всю красу гідромасажу.

Як показує статистика, величезною популярністю користуються лійки-тропічний душ. Їх краса в тому, що вони охоплюють практично все тіло, створюючи відчуття вашого перебування під проливним дощем.

Лейка для душової кабіниРучна лійка з шлангом для душової кабіни

На жаль, лійки не вічні, тому з часом їх доводиться ремонтувати або міняти. Зараз асортимент великий, що дозволяє підібрати нову лійку практично для будь-якої сучасної душової кабіни.

гідромасажна панель

Як ви розумієте, такий елемент присутній в найбільш дорогих моделях душових кабін. Чи варті вони того? Очевидно, так.

Душова кабіна з гідромасажем

Все ж гідромасаж - це корисна і приємна процедура. За керування режимами його роботи, включення тих чи інших функцій відповідає електроніка, сконцентрована в панелі.

Чим складніше система, тим більше можливостей закладено в кабіні. Так, деякі панелі відповідають тільки за гідромасаж, а за допомогою самих просунутих включається музика, підсвічування, вентиляція, подається пар і так далі.

Панель може бути кнопкової або сенсорної. З цієї точки зору, кнопкова гірше, оскільки ймовірність потрапляння вологи вище. Сенсорна виявиться дорожче, але її ступінь захищеності вище.

Кнопкова гідромасажна панель для душової кабіниСенсорна гідромасажна панель душової кабіни

Як не крути, вибирати запчастини завжди потрібно дуже ретельно. Перш за все, орієнтуйтеся на якість комплектуючих, а також на їх відповідність загальному дизайну кабіни і всієї ванної кімнати.

Сучасні виробники готові запропонувати споживачам цілу розсип запчастин, від дешевих китайських елементів, до дорогих компонентів найвищого європейського рівня. Їх установку краще доручити фахівцям. Багато фірм, що продають душові кабіни, надають додаткові послуги з ремонту та їх обслуговування.

Запчастини для душових кабін