Пластикові двері для ванної та туалету

Филенчатая пластикові двері для ванної кімнати

Вибираючи двері у ванну кімнату, потрібно пам'ятати про вологому середовищі даного приміщення. Звичайна міжкімнатні двері є не надто підходящим варіантом і вимагає заміни вже через кілька років. На такі двері вода і температура впливають згубно - вбираючи вологу, матеріал двері руйнується, завіси і ручки починають покриватися іржею, а на полотні дверей з'являється цвіль. Сучасним і бюджетним вибором є пластикові двері для ванної та туалету. Тому, замінюючи двері під час планового ремонту санвузла та ванної кімнати, варто замість деформується незабаром дерев'яного полотна купити двері з ПВХ.

Двері суцільні з ПВХ в інтер'єрі ванної кімнати

плюси

Такі двері найкраще підійде для умов частих змін температури і збільшеною вологості, характерних для ванної кімнати. Основні плюси пластику в якості основного матеріалу для дверей у ванній:

  • Легкість. Пластикові двері володіє порожнистої структурою, всередині якої ребра жорсткості, що зменшує вагу матеріалу. Такі двері менше навантажує дверну коробку і кріплення, що подовжує термін служби. До того ж, завдяки малій вазі двері з ПВХ менше травмоопасна, що є цінним для сімей з дітьми.
  • Міцність. Для дверей ванних застосовують пластик, у якого збільшена товщина бічних панелей. Також в полотні таких дверей є підсилювальні ребра, що зміцнює конструкцію дверей і покращує її здатність протистояти ударам. Хоча зазначимо, що загальна протиударний стійкість у пластику невисока - такі двері легко пошкодити при сильному ударі, особливо, якщо вона недорога і без армуючого каркаса.
  • Негорючість. Сучасні двері з пластику займаються лише при температурі вище +1000 градусів. При пожежі матеріал таких дверей лише оплавітся, що стане перешкодою для поширення вогню.
  • Стійкість до дії вологи. На пластик не впливає конденсат і гаряча пара. Полотно таких дверей не вбирає воду, тому його обсяг і форма за весь період експлуатації залишаються незмінними.
  • Легкість догляду. Пластик досить невибагливий в догляді і легко чиститься. На двері з пластику менше накопичується бруд, а очищати такі двері можна будь-яким миючим засобом в рідкому вигляді, у якого мильна основа.
  • Ізоляція від звуків. Завдяки наявності ущільнювальної обведення по контуру дверей, в житлових приміщеннях не буде чутно шуму падаючої води за зачиненими дверима ванною.
  • Різноманітний дизайн. Двері ПВХ виробляються в різній забарвленням і з великою вариантностью декору, тому виріб легко підібрати до загального дизайну приміщення.
Пластикові двері для ванної з великим скломПластикові двері зі скляними вставкамиЯкісні пластикові дверіПВХ двері у ванну

Пропонуємо вам прочитати іншу нашу статтю про двері у ванну і туалет. Дізнаєтеся, двері з якими характеристиками підходять в санвузол і про те, як вибрати кращу двері.

Дизайн

Прийнято вважати, що пластикові двері обов'язково повинні бути білими. Це далеко не так. У дверях можуть бути великі і маленькі вставки зі скла (прозорі, так і матові, рифлені і навіть вітражні).

Пластикові двері для ванної та туалету в інтер'єрі прихожей

Сам пластик може бути ламінованим - покритим кольоровою плівкою або плівкою по дерево.

Пластикові двері ПВХ під дерево

Різновиди конструкцій і їх характеристики

Відмінності між пропонованими в магазинах дверима з ПВХ полягають в способі відкривання.

У модельному ряду дверей з пластику виділяють:

  • розсувні,
  • орні,
  • складні двері.
Орні пластикові дверіРозсувні пластикові дверіДвері-гармошка для ванної кімнати

Класичною моделлю вважають орні двері, адже вони зустрічаються в будинках частіше за інших. Такі конструкції затребувані і у будівельників, і у власників житла. На подібну двері не потрібно витрачати багато фінансів і часу на установку.

Розсувний варіант дверей ПВХ схожий з дверима в шафі-купе. Стулки таких дверей відкривають отвір для виходу, коли відсуваються в бік. В розсувний моделі може бути одне полотно, яке зсувається в бік (такі двері називають зсувними) або кілька. Такі двері привертає мінімумом місця у відкритому вигляді, а також стильним і сучасним видом. Вона рекомендується для маленьких ванних кімнат, оскільки економить простір.

Складна конструкція теж сповнена такими перевагами, як привабливий дизайн і підвищена функціональність. Полотно таких дверей збирається в «гармошку», відкриваючи прохід у ванну. Такі двері може бути однотонною або з контрастними вставками.

Одночасно з великим вибором дверей, повністю виконаних з ПВХ, виробники пропонують також комбіновані і фільончасті моделі. Филенчатая пластикові двері замінює дерев'яний аналог і може бути підібрана під будь-який стиль.

Дуже ефектно виглядають пропозиції, що поєднують пластик і скло або метал. У таких дверей презентабельний і солідний вигляд.

Вибираючи пластикові двері з вставками скла, пам'ятайте про великий вазі таких вставок і малої несучої здатності пластику. Будьте особливо уважні з кріпленням скла (надійністю установки). Якщо ви хочете комбіновану ПВХ двері з добавками деревини, добре перевіряйте стики на герметичність. Вибирайте модель, в якій вставки дерева оброблені водовідштовхувальним просоченням.

Вставки зі скла в пластикових дверях для ванної кімнати та туалетуПластикові двері зі склом для ванної

Корисні поради при виборі вироби

Правильно виміряйте отвір, щоб підібрати двері з ПВХ максимально точно. Тоді при установці між отвором і коробкою чи не з'являться значні зазори і щілини. Найчастіше двері для ванної представлені стандартизованими за розмірами моделями, придатними під найбільш затребувані планування. Вибираючи орні двері, округляйте ваші заміри в міліметрах в меншу сторону (наприклад, ширина вашого прорізу 670 мм, тоді дверне полотно підбирайте шириною 600 мм). А ось для розсувних дверей округляти слід в більшу сторону (а нашому прикладі - до 700 мм). При вимірах обов'язково врахуйте висоту порога, який передбачений у всіх ванних кімнатах для затримання води в разі затоплення.

Поріг в дверному отворі ванної кімнати

Перевіряйте якість фурнітури. Для зниження остаточної вартості пластикових дверей недобросовісні виробники нерідко економлять саме на ній, встановлюючи неякісні петлі, замки і інші деталі. Вибираючи двері, подивіться на якість кріплення фурнітури. Пам'ятайте, що деталі з металу повинні бути представлені або нержавіючої сталлю, або іншим металом з особливою обробкою проти впливу вологи.

Двері-книжка з якісного пластику для ванної кімнати

Визначтеся з фактурою поверхні ПВХ-двері. Найкраще вибирати модель, у якій поверхня гладка. А ось чистоту дверей з дрібнозернистої фактурою підтримувати буде важче. Внаслідок підвищеної температури і вологості в дрібних западинах може накопичуватися бруд і бактерії.

Гладке пластикове полотно для дверей у ванній

Перевіряйте щільність прилягання дверей до прорізу, яку забезпечує наявність ущільнювальної гумки. Але, оскільки це стає причиною погіршення повітрообміну, більш кращі моделі пластикових дверей зі спеціальними гратами або отворами для вентиляції в нижній частині.

Придивіться до товщини пластику в пропонованої двері. Якщо матеріал хороший, його товщина буде більше 1 см. При натисканні пальцем якісний пластик не буде прогинатися. Якщо є можливість, огляньте зріз двері, подивившись на розташування і число ребер жорсткості. Також вивчіть товщину бічних листів ПВХ.

Вентиляційна решітка для пластикових дверей

Визначаючись з дизайном, враховуйте не лише інтер'єр ванної, але і вид інших дверей в житло. Радимо купувати двері трохи темніше загального оформлення кімнати для створення невеликого контрасту.

Металопластикові двері для ванної кімнати

Установка розсувних дверей

Установка будь-якої конструкції двері у ванну з пластика включає підготовку отвору (очищення, обробку протигрибковим речовиною), кріплення коробки, потім кріплення самих дверей і її фурнітури, після чого залишається все відрегулювати.

Конструкція розсувний ПВХ-двері включає дві напрямні, настінні упори, ролики, дверний лист, ручки. Для установки цієї моделі дверей знадобиться помічник.

Спершу проводять установку упорів і напрямних, які закріплюються дюбелями або саморізами. Далі полотно двері зміцнюють роликами і вставляють в напрямні. На завершення після перевірки безшумності і легкості ходу на двері встановлюються ручки, а також засувки.

Монтаж орних конструкцій

Встановлювати такі двері найлегше завдяки постачанню в зібраному вигляді. Після демонтажу старих дверей і очищення отвору в нього встановлюється нова пластикові двері з коробом. При необхідності отвір розширюють, використовуючи кувалду і зубило.

Для закріплення короба застосовують клини і монтажну піну, стійку до вологи. Щілини також можна замазувати цементним розчином. Далі перевіряється легкість закривання і відкривання дверей. Якщо маніпуляція проводиться без праці, на орні двері встановлюють ручки, а також засувки.

Установка дверей у ванній кімнаті

Монтаж дверей-гармошка

Оскільки установка дверей з ПВХ даної конструкції складна для звичайного користувача, її варто довірити фахівцеві. Для монтажу вам потрібно надати самі двері і її комплектуючі, а також інструменти (молоток, викрутку, рулетку та інші), саморізи, цемент і монтажну піну.

Оплата за роботу фахівця, який забезпечив вам якісну установку двері-гармошки із пластику, буде виправдана тривалістю служби такої моделі ПВХ-двері.

Встановлені двері-гармошка для ванної кімнати