Гідромасажна панель для ванни і душу

Гідромасажна панель у ванній

Гідромасаж - це приємна і корисна процедура, яка розслабляє м'язи, знімає біль, а також надає терапевтичний вплив на весь організм. Колись сеанси гідромасажу можна було отримувати лише в медичних установах або санаторіях. З появою душових кабін дана процедура стала доступна кожному, хто може дозволити собі придбання це чудо-приладу.

Якщо покупка душової кабіни для вас з яких-небудь причин неможлива, а отримувати розслабляючий масаж в будь-який час все-таки хочеться, придивіться до гидромассажним панелям, які з'явилися в продажу відносно недавно. Вони коштують набагато дешевше, ніж повноцінний душовою бокс і займають зовсім небагато місця. Крім того, гідромасажні панелі напевно оцінять ті, кому не подобаються наявні в продажу моделі душових кабін. В цьому випадку ви зможете побудувати душову кабіну своїми руками, орієнтуючись на власні переваги, і оснастити її всім необхідним обладнанням, включаючи панель для гідромасажу.

плюси

Одним з головних достоїнств даного виду сантехнічного обладнання, безсумнівно, вважається лікувальний ефект, який справляє гідромасаж. Регулярні процедури здатні зміцнити імунітет, позбавити від безсоння, боротися із захворюваннями нервової системи, поліпшити кровообіг. Вплив водяних струменів під тиском корисно три травмах, варикозі, хворобах шлунка, порушенні обміну речовин.

Гідромасажну панель можна помістити в будь-якому місці ванної кімнати. Якщо розміри приміщення не дозволяють встановити душову кабіну, панель для гідромасажу можна повісити на стіну, безпосередньо над ванною. Також гідромасажна панель може стати хорошим рішенням для тих, хто не збирається купувати готову душову кабіну, а хоче спорудити зону для прийому душу самостійно - відгородивши її цегляною стіною, шторкою або скляній / пластиковою панеллю.

Переваги гідромасажною панелі

Серед плюсів панелей для гідромасажу можна назвати і їх цінову доступність. Однак дана перевага є відносним, так як деякі моделі гідромасажних панелей стоять в два-три рази дорожче, ніж самі простенькі душові кабіни, оснащені гідромасажем.

мінуси

Для того щоб гідромасажна панель могла добре функціонувати, необхідно щоб сантехнічне обладнання у вашому будинку задовольняло двом умовам, без яких придбання цього пристрою не має сенсу:

Достатній рівень тиску в водопроводі. Нормальна робота гідромасажною панелі можлива лише при тиску не нижче двох атмосфер (більш точнаz інформація зазвичай вказується в описі товару). На відміну від душових боксів, гідромасажна панель не обладнана вбудованим насосом, тому напір води в трубах тут відіграє важливу роль.

Наявність гарячого водопостачання. Якщо у вашому будинку є власна котельня або ви живете в міській квартирі, то цей пункт можна пропустити. У будинках, де встановлені проточні водонагрівачі потужністю не менше 24 кВт, гідромасажні панелі також працюватимуть нормально. Якщо ж в будинку встановлений водонагрівач накопичувального типу, або потужність проточного водонагрівача недостатня, про покупку панелі для гідромасажу доведеться забути.

Гідромасажна панель і її недоліки

Принцип роботи

Гідромасажна панель являє собою плоский, довгастий модуль, який кріпиться до стіни у вертикальному положенні. Головний діючий інструмент даного приладу - гідромасажні форсунки (отвори, через які виходять струмені води). Кількість отворів і їх розташування в різних моделях можуть варіюватися. Від цього залежать якість і відчуття від масажу. Зазвичай на гідромасажною панелі присутній від 3 до 8 отворів, розташованих в кілька рядів, які відповідають різним частинам тіла. Зоні шиї відповідає верхній ряд, спині - середній, а сідниць - нижній. Деякі моделі оснащені поворотними форсунками, які можуть змінювати напрямок водяних струменів, забезпечуючи при масажі відчуття хвиль, що омивають тіло.

Принцип роботи гідромасажною панеліРобота гідромасажною панеліПринцип роботи гідромасажною панелі у ванній

види гідромасажу

У медичній літературі описані наступні типи гідромасажу: струменевий, вихровий, вібраційний. За допомогою гідромасажною моделі можна проводити сеанси струменевого масажу, який являє собою точковий вплив водяних струменів під напором на певні ділянки тіла. За типом впливу струменевий гідромасаж ділиться на:

  • класичний - помірне вплив водяних струменів на тіло, поєднується з прийняттям звичайного душа;
  • підбадьорливий - сильний напір води допоможе набратися енергії після ранкового пробудження;
  • супербодрящій - струменя води, що масажують тіло в різних напрямках, роблять сильний тонізуючий ефект;
  • розслабляючий - заспокоїти нерви і підготуватися до сну допоможе м'який масаж теплими струменями води.
Класичний гідромасаж за допомогою душової панеліПідбадьорливий гідромасаж за допомогою душової панеліРозслабляючий гідромасаж за допомогою душової панелі

Комплектація

Панелі для гідромасажу поставляються в різній комплектації. Стандартний набір включає безпосередньо сам модуль, елементи управління і душову лійку зі шлангом. У розширену комплектацію можуть входити стаціонарний верхній душ (який ще називають тропічним), полички для зберігання мильно-гоління, світлодіодне підсвічування, сидіння і пульт для моделей з електронним управлінням. Оснащення гідромасажною панелі безпосередньо залежить від її вартості, тому будьте готові доплачувати за наявність додаткових функцій, до яких відноситься, наприклад, каскадний душ або розпорошення аерірованной води.

Комплектація гідромасажної душової панеліКомплектація гідромасажної душової панелі

управління

Виробники панелей для гідромасажу пропонують моделі з механічним і електронним управлінням. Електронні моделі можуть бути оснащені звичайними кнопками або сенсором, деякі з них мають в комплекті ІК-пульт управління.

Фахівці рекомендують зупинити вибір на моделях з традиційним управлінням, так як вони, по-перше, коштують дешевше, а, по-друге, мають більш тривалий термін служби. У разі поломки такий прилад буде легше полагодити самостійно, адже запчастини для них можна придбати в будь-якому господарському магазині.

Управління гідромасажною панеллю

монтаж

Установку гідромасажною панелі можна зовсім неважко зробити самостійно. Всі необхідні кріплення, які для цього потрібні, зазвичай додаються в комплекті. Додатково може знадобитися герметик на силіконовій або акрилової основі, яким слід промащувати місця з'єднання елементів.

За способом установки розрізняють настінні і кутові моделі панелей для гідромасажу. Також у продажу є універсальні панелі, які можна закріпити в будь-якому місці ванної кімнати. Монтаж різниться лише в деяких деталях, а в основних етапах він однаковий для різних моделей.

Настінна гідромасажна панельКутова гідромасажна панель

Спочатку гідромасажний модуль кріпиться на стіну за допомогою набору кріпильних елементів, що йде в комплекті. Потім, попередньо відключивши водопостачання, прилад слід під'єднати до водопровідних труб. Для цього використовують деталі прихованої повідці, які також продаються разом з гідромасажною панеллю. Якщо ви підключаєте панель, оснащену підсвічуванням і електронним управлінням, потрібно подбати про заземлення і підключити її до електричної мережі. При цьому, розетка і трансформатор повинні відповідати всім вимогам безпеки для електроприладів, які використовуються в приміщенні з підвищеним рівнем вологості.

Монтаж гіжромассажной панелі у ванній

Поради щодо вибору

  • Для виробництва гідромасажних панелей зазвичай використовують нержавіючі метали, акрил або пластик. Декоративні елементи можуть бути виконані з дерева, скла або інших матеріалів. На думку фахівців, найоптимальніший варіант - це гідромасажні панелі з алюмінію, так як акрил з часом набуває незмивний наліт, а пластик схильний до стирання і схильний до механічних пошкоджень.
  • Вибираючи між моделями, оснащеними лише ручним або стаціонарним душем, найкраще зупинитися на останньому варіанті, так як за допомогою душової лійки на довгому, гнучкий шланг, зручно мити саму гідромасажну панель і простір навколо неї.
  • При покупці зверніть особливо пильну увагу на якість комплектуючих, зокрема, на вузол змішування води. Змішувач від перевіреного виробника, що використовує високоякісні матеріали - це запорука рівного і постійного напору води, без якого неможливий ефективний масаж.
Поради щодо вибору гідромасажною душовою панеліРекомендації по вибору гідромасажною душовою панелі для ванною