Яка газова колонка краще: відгуки фахівців

газові колонки

Водонагрівачі дозволяють отримувати гарячу воду в будь-який момент, тому їх часто купують для більшого комфорту проживання в квартирі або будинку. Серед них найбільш вигідні газові колонки, проте сучасні апарати такого типу мають великим переліком характеристик, розібратися в яких звичайному користувачеві буває непросто.

Вибір газової колонки

Перш ніж вирушити в магазин за таким обладнанням, варто дізнатися, якими видами представлені такі нагрівачі, а також ознайомитися з відгуками фахівців та споживачів.

газові колонкиРізноманітність газових колонокРізноманітність газових колонок

види

Залежно від потужності

 • З низькою потужністю (9-20 кВт). Такі пристрої здатні забезпечити теплою водою тільки 1 точку.
 • Із середньою потужністю (20-24 кВт). Встановивши таку колонку, можна розраховувати на одночасне використання 2 точок, однак інтенсивність в них буде різною (наприклад, натиск у ванній буде сильніше, ніж на кухні).
 • З високою потужністю (більше 25 кВт). Таке обладнання здатне подавати гарячу воду на 2 точки з однаково високим напором або на 3 точки з різною інтенсивністю.
Газова колонка високої потужності

Газова колонка високої потужності

З огляду на тип підпалу

 • З ручним підпал. Це незручний і застарілий варіант, який зустрічається в наші дні все рідше.
 • З пьезоподжигом (напівавтоматичним). Пальник всередині апарату постійно тліє, а підпал забезпечується включенням кнопки. Витрати газу при цьому вище, але сама колонка обходиться дешевше.
 • З електричним підпал (автоматичним). Найдорожчий, але і найзручніший варіант розпалювання, при якому використовується іскра від батарейок, а пальник в колонці запалюється при відкриванні крана.
Пьезоподжиг для газової колонки

Пьезоподжиг для газової колонки

Газова колонка з автоматичним підпалом

Газова колонка з автоматичним підпалом

Залежно від регуляції горіння полум'я

 • З автоматичним регулюванням. Найзручніший варіант, що забезпечує підтримку певної температури, незважаючи на зміни напору води.
 • З плавним регулюванням.
 • З ступінчастою регулюванням.
Автоматична регуляція полум'я у газової колонки

Автоматична регуляція полум'я у газової колонки

Залежно від витяжної системи

 • Турбированной. Таке обладнання виводить продукти згорання на вулицю через спеціальний отвір в стіні.
 • З висновком в димохід. У такому влаштуванні продукти згоряння відводяться в загальний для всього будинку димохід.
Турбірованная газова колонка

Турбірованная газова колонка

Димохідна газова колонка

Димохідна газова колонка

Димохід для газової колонки

Димохід для газової колонки

Газові колонки для квартири

Купуючи колонку в міську квартиру, спочатку слід визначитися з потужністю апарату в залежності від потреб в гарячій воді. Якщо потрібно забезпечити гарячою водою тільки ванну або лише кухню, можна зупинитися і на малопотужному пристрої.

Далі, для міської квартири важливо приділити увагу безпеці апарату. Власник житла повинен бути впевнений, що колонка не стане небезпечною для квартири або її жителів, якщо полум'я раптом згасне або натиск води в трубах зміниться. Крім того, слід заздалегідь дізнатися про всі дозволи на установку колонки. Іноді потрібно отримати погодження не тільки від газової служби, а й від сусідів.

Газова колонка в житловій квартиріГазова колонка в житловій квартиріГазова колонка в житловій квартирі

Вибираючи обладнання, яке нагріє воду і для душа, і для миття посуду одночасно, доглядайте більш потужні колонки.

Відгуки

Оцінюючи потужність сучасних колонок, користувачі і фахівці віддають перевагу Середньоглибокі пристроїв, здатним подавати гарячу воду на 2 крана.

Обговорюючи виробників, більшість покупців добре відгукуються про колонках таких зарубіжних компаній:

 • Ariston - обладнання цього італійського виробника називають добротним, а ціни на нього вважають прийнятними.
 • Vaillant - всім подобається велика кількість опцій в приладах цього бренду, а також високу якість апаратів.
 • Beretta - в моделях цього виробника найбільше споживачам подобається дизайн і надійна робота.
 • Bosch - людей приваблює гарна репутація бренду, тому такі колонки затребувані за свою безпеку і простоту. До того ж, у них досить доступна ціна.
 • Termaxi - прилади цієї фірми залучають наявністю модулюючим пальника. Також модуляція зустрічається в моделях Neva 5514, Beretta Idrabagno, колонках від компаній Junker і Vaillant.
Газова колонка Ariston

Газова колонка Ariston

Газова колонка Termaxi

Газова колонка Termaxi

Газова колонка Beretta

Газова колонка Beretta

Ставлення до російських виробників неоднозначне, але майже всі споживачі відзначають - чим вище ціна вітчизняного апарату, тим краще його характеристики. Одні покупці залишаються задоволені довгої службою і гідною якістю вітчизняних колонок. Іншим подобається доступність комплектуючих і ремонтних робіт. Ті, хто відгукується про нагревателях російського виробництва негативно, відзначають короткий термін служби батарейок, чутливість колонки до тиску води, часті поломки.

Газова колонка

Також важливо при використанні керуватися інструкцією, а якщо з колонкою з'явиться якась проблема, відразу ж звертатися в техобслуговування. У більшості випадків негативного досвіду використання колонки можна уникнути, якщо не перегрівати апарат, приділити увагу чищенні димаря, правильно встановити колонку і вчасно міняти батарейки (якщо це потрібно). Крім того, будь-який нагрівач слід налаштовувати, і для цього завдання найкраще запросити фахівця.

Що стосується типу підпалу, то думки споживачів в його відношенні дуже різні. Самим надійним і практичним більшість покупців називають ПЬЕЗОРОЗПАЛ, але при цьому відзначають, що електропідпалюванням користуватися зручніше. У той же час користувачі підтверджують, що апарати з електричним розпалом більш примхливі до натиску води.

А ось запуск за допомогою гідрогенератора у багатьох споживачів викликає негативну реакцію. Практично всі з них відзначають, що при такому найбільш сучасному вигляді підпалу доводиться додатково встановлювати насос, що підкачує і вислуховувати невдоволення сусідів про низький тиск води в загальному стояку.

Купуючи російську колонку, досвідчений користувач або фахівець радять додатково встановити насос, щоб підтримати достатній напір води в трубах. При дуже жорсткій воді також рекомендується установка фільтра, щоб запобігти утворенню накипу і пошкодження теплообмінника.

Про те, на що варто звернути увагу при покупці газової колонки, дивіться у відео каналу "теплотехніка СПб".