Прессостат пральної машини: все про датчик рівня води

рівень води в пральній машині

Більшість користувачів пральних машин не цікавляться пристроєм апарату і наявними всередині деталями. Коли машинка, будь то Bosch, LG або Ardo, виходить з ладу, вони викликають майстра для швидкого усунення неполадки. Якщо ж з якоїсь причини власник пральки хоче полагодити її самостійно, йому спочатку необхідно розібратися в принципах роботи пристрою.

У багатьох випадках несправність може бути пов'язана з пресостатом, тому для самостійного ремонту важливо знати, що це за деталь, до чого призводить її поломка і чи можна її відремонтувати.

прессостат в робочому стані

Що це?

Така деталь, як прессостат, є в будь-який пральній машинці-автомат, будь це техніка бренду Electrolux, Samsung, Indesit, Zanussi, Ariston, Candy або будь-якого іншого виробника. Основна функція даного елемента в пральній машині - визначення наявності води в баку і її рівня. Саме тому другим поширеною назвою такої деталі є «датчик рівня води».

При відсутності прессостата керуючий модуль апарату не зміг би визначити, набирається в бак вода і скільки її вже всередині машинки. До того ж різні програми вимагають різної кількості води, що теж повинно регулюватися пресостатом.

Сам по собі датчик є округлої невеликий деталлю з пластика, до якої приєднані дроти. Також до Пресостати підходить трубка від резервуара високого тиску.

Принцип роботи прессостата в тому, що після набору води в даному резервуарі підвищується тиск, що є стимулом для замикання або розмикання контактів в реле.

датчик рівня водиповний бак пральної машинипрессостат в пральній машині

Налаштування

Для правильної роботи датчика рівня його слід налаштувати, але це турбота власника пральної машинки, а виробника, так як настройка виконується і перевіряється на виробництві. Однак бувають ситуації, коли господар техніки хоче змінити налаштування прессостата. Це можна зробити за допомогою підкручування регулювальних гвинтів, наявних на деталі.

стандартний датчик рівня води

Які чинники можуть вказувати на поломку?

Про те, що несправність пральної машинки може бути викликана проблемою з пресостатом, вказують такі симптоми:

  • Вода не набралася в бак, а машинка почала прання. Наслідком подібної ситуації зазвичай буває перегорання Тена, оскільки нагрівач повинен працювати в воді.
  • Вода набралася в бак в недостатній кількості.
  • Машинка переповнилася водою.
  • Прання закінчилася, а вода як і раніше залишається в баку, тому після віджимання ви дістали з машинки мокру білизну.
  • Не включається цикл полоскання.
  • Ви відчули запах гару, який виходить від бака.
симптоми несправності пральної машини

Перевірка на справність

Якщо ви запідозрили, що датчик рівня води не функціонує, не поспішайте його відразу ж міняти на новий. Спочатку перевірте, чи дійсно несправний саме прессостат. Для цього вийміть деталь з машинки, попередньо відключеною від мережі. Зазвичай цей датчик знаходиться на боковій стінці апарату ближче до її верхній частині. Так що першим вашим дією має бути від'єднання верхньої кришки.

зняття кришки з пральної машинизняття прессостата

Відкрутивши болти, які її утримують, посуньте кришку в напрямку від себе і зніміть її. У кріпленні датчика використовують 1-2 болта, які вам доведеться відкрутити. Також потрібно від'єднати від прессостата контакти і шлангочку, відкрутивши її хомут за допомогою плоскогубців.

Після цього перевіряємо датчик з використанням шланга довжиною близько 10 сантиметрів, діаметр якого повинен бути таким же, як у знятої з прессостата трубки. Один кінець цього шланга надіньте на вхідний штуцер, а в другій подмімо, приклавши прессостат до вуха. Ви повинні почути кілька клацань (від одного до трьох залежно від вашої пральної машини), що вказують на працездатність датчика. Якщо всередині прессостата тиша, значить, він не працює.

Також для перевірки можна скористатися мультиметром, яким слід виміряти провідність. У справного прессостата вона буде змінюватися при збільшенні тиску повітря.

Наочно процес перевірки прессостата на працездатність ви можете побачити в наступному відео.

ремонт

Знявши прессостат зі пральної машинки, в першу чергу потрібно подивитися, чи не пошкоджений сам датчик, а також оцінити цілісність шлангочкі. Крім того, важливо перевірити, чи немає всередині трубки засмічення. Пошкоджену трубку замініть нової, а якщо вона забита, то необхідно виконати її очищення. Далі проводять огляд контактів прессостата і, якщо потрібно, зачищають їх.

ремонт прессостата

Заміна на новий

Якщо ви переконалися, що датчик рівня дійсно несправний, його доведеться замінити новою деталлю. Придбати новий прессостат можна і в звичайному магазині, і в інтернеті. Для цього потрібно лише знати марку і модель пральної машинки або подивитися на вашому неробочому Пресостати його номер.

Встановити новий датчик досить просто. Спочатку на нього надівається трубка, потім приєднуються контакти, після чого прессостат встановлюється на його місце в пральній машинці. Далі залишиться лише запустити апарат і перевірити, чи працює новий датчик.

датчик вода машинки Boschмісце прессостата в пральній машині

Більш детально з роботою прессостата Ви можете ознайомитися в цьому відео: