Пральна машина тече знизу

Пральна машина тече знизу

Пральна машина покликана зробити наше життя простіше і зручніше, дозволивши нам витрачати на ведення домашнього господарства менше сил і часу. Однак іноді, в результаті недбалого поводження або заводський брак, вона з вірної помічниці перетворюється в справжнє джерело проблем. Одна з найбільш поширених проблем - поява течі в нижній частині корпусу. Якщо пральна машина тече знизу при наборі води, при пранні або при віджиманні, слід негайно відшукати причину.

У цій статті ми розповімо вам про те, як можна виявити джерело течі, і як його усунути. Наші поради стосуються до пральних машин від найбільш популярних виробників, таких як LG, Samsung, Bosch, Electrolux і Ardo.

Через що тече?

Перше, на що потрібно звернути увагу - на якому етапі циклу прання під пральною машиною починає утворюватися калюжа? Це допоможе вам правильно визначити причину протікання. Після завершення роботи агрегату відключіть його від мережі і ретельно обстежте основні елементи конструкції. Звертайте увагу на цілісність деталей і на наявність в них залишків вологи.

Тече пральна машина

шланг

Якщо машинка починає підтікати при наборі або зливі води, проблема, швидше за все, в одному з шлангів - зливному або наливному. При поломці першого текти виникає при віджиманні, а якщо несправний другий - в процесі заповнення бака.

Виявити витік в шлангу досить легко - потрібно просто провести ретельний огляд цих елементів і перевірити місця кріплення до патрубку каналізації і до корпусу пральної машини. Якщо цілісність шланга порушена, потрібно придбати новий.

При ослабленому кріпленні рекомендується замінити прокладки і затягнути кріплення вручну (так як інструменти можуть пошкодити пластик).

Текти через шланг пральної машини

зливний насос

Поломка зливного насоса - це досить серйозна неприємність. Справитися з нею самостійно, не володіючи якими-небудь знаннями в ремонті побутової техніки, буде непросто. Тому найправильніше рішення - викликати професійного майстра, щоб той відремонтував насос. Також можна придбати нову деталь і спробувати встановити її своїми руками.

Зливний насос пральної машини

бак

Якщо текти виникає безпосередньо в процесі прання, швидше за все, проблема криється в баку. Часто ми забуваємо перед пранням витягати з кишень різну дрібниця. Забуті ключі, шпильки і монети можуть пошкодити бак пральної машини, особливо, якщо він зроблений з пластику. Щілина виявити просто: потрібно тільки зняти передню і задню панель пральної машини, і нахиляючи її в різні боки, оглянути бак. При цьому підсвічується собі ліхтариком, щоб від вас не вислизнула навіть найменша тріщинка.

Невеликі пошкодження бака можна усунути за допомогою спеціального будівельного клею, але це тимчасовий захід. При великих пробоїнах бак доведеться замінити.

Бак пральної машини

манжета

Причиною підтікання машини при пранні може бути і порушення цілісності манжети - гумою накладки на люку. Манжета може порватися через попадання в неї сторонніх предметів або просто зноситися в результаті тривалої експлуатації. Пошкоджену манжету слід відремонтувати або замінити. І те, і інше можна зробити своїми руками.

Діру можна закрити за допомогою спеціального засобу типу «рідка гума», або приклеївши на неї гумову латочку. Про те, як демонтувати стару манжету і встановити нову читайте в статті «Неприємний запах з пральної машини».

Манжета пральної машини

Поруч з підшипником

Якщо процес прання супроводжується не тільки освітою лужиц води під пральною машинкою, а й стороннім шумом, причиною проблеми може бути несправний підшипник. В ході експлуатації підшипник покривається іржею і нальотом, через що страждає не тільки він, а й знаходиться поряд сальник. Саме тому обидві ці деталі прийнято замінювати одночасно. Щоб дістатися до них, агрегат доведеться практично повністю розібрати.

Ремонт підшипника пральної машини

Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще довірити цю задачу професіоналу, так як своїми невмілими діями ви можете ще більше погіршити ситуацію. Зважившись виправити проблему, не забувайте фотографувати кожен свій крок, відзначати маркером розташування проводів і інших важливих деталей.

Процес заміни підшипників представлений Володимиром Хатунцевим в наступному відео.

інші причини

Забився подавач прального порошку

Виникла в самому початку прання протікання може сигналізувати про те, що не все гаразд з контейнером, що подає порошок і кондиціонер. Іноді він забивається надлишками миючих засобів або випадково потрапили всередину предметами. Вирішити проблему можна, добре прочистив подавач і вимивши його в теплій воді. При наявності тріщин його варто замінити.

Частка податчика прального порошку

пошкоджено патрубки

Якщо пральна машина починає протікати при наборі води, можлива причина цього - зіпсовані патрубки. Мова тут йде про патрубку, що з'єднує заливний клапан і подавач прального порошку і про патрубку, який з'єднує бак і зливний насос. Ще один патрубок, який може бути винен в протіканні - той, що подає воду в бак. Якщо неполадки не надто серйозні, все можна виправити за допомогою герметизуючих засобів, в іншому випадку пошкоджений патрубок доведеться замінити.

Про ремонт пральної машини з течею внизу дивіться відео Володимира Хатунцева.