Пральна машина для дачі

Пральна машина для дачі

Багато городян все ще віддають перевагу відпочинку на дачі популярним закордонним курортам. І їх цілком можна зрозуміти адже, крім мінімальних фінансових витрат, у сільському житті є безліч інших плюсів. До того ж, сучасні дачники мають всіма благами цивілізації - тепер телевізором, водонагрівачем або комп'ютером з модемом в сільському будинку нікого не здивуєш.

Побутова техніка для дачі

Однак залишилися ще досягнення техніки, якими на дачі користуватися дуже важко, наприклад, пральна машина-автомат. Якщо дачний будинок обладнаний сучасним водопроводом і каналізацією, то підключення агрегату не складе труднощів. Але якщо в будиночку є тільки «річна» вода, але доведеться пошукати інші рішення.

Пральна машина для дачі

Відмінне рішення, якщо немає водопроводу

На щастя, виробники пральних машин не обійшли увагою і дачників, адже вони становлять значну категорію населення нашої країни. Якщо у вас на дачі налагоджена більш-менш стабільна подача електрики і є можливість зливу води, то ви без праці зможете вибрати прилад, який буде справно працювати в дачних умовах.

Для нормального функціонування таких машинок не потрібен централізований водопровід, досить щоб вода надходила в будинок з свердловини. Втім, можна носити воду для прання та відрами, як це робили наші недалекі предки.

Пральна машина для дачі, де немає водопроводу

Фактори і вимоги

На вибір пральної машини для використання на дачі впливають два основних фактори, перший з яких - це наявність або відсутність централізованого водопроводу. Якщо він підведений до будинку, то у виборі агрегату для прання ви практично нічим не обмежені. В іншому випадку кількість розглянутих варіантів скорочується в кілька разів.

Другий фактор - це те, які вимоги висуваєте до агрегату саме ви. Якщо ви живете на дачі підлягає і великою родиною, значить, прати ви будете так само часто, як і в міській квартирі. З цього випливає, що пральна машинка повинна володіти повним набором функцій. Якщо ж ви буваєте на дачі лише наїздами, то вам буде досить найпримітивнішої машинки.

Пральна машина для дачі без підключення до водопроводу Пральна машина-автомат для дачі з підключенням до водопостачання

Зазвичай до пральної машини для дачі пред'являється кілька стандартних вимог:

 • невеликі габарити - щоб машинку було зручно перевозити;
 • не надто висока потужність - щоб не перевантажувати дачну електропроводку;
 • низьке енергоспоживання - щоб не переплачувати за електрику на відпочинку;
 • невелика витрата води - особливо актуально в тому випадку, якщо воду в бак доводиться заливати самостійно.
Пральна машина для дачі - вимоги

види

Пральні машини, які підходять для використання в дачному будиночку, діляться на дві групи. Розглянемо кожну з цих різновидів докладніше, вивчимо їх достоїнства і недоліки. Володіючи цією корисною інформацією, вам буде простіше зробити вибір на користь того чи іншого варіанта.

автоматична

Автоматичні пральні машинки також називають барабанними, тому що вони оснащені обертовим барабаном. Для того щоб такий прилад міг нормально працювати, необхідно забезпечити відповідний тиск у водопровідних трубах, а це можливо, тільки якщо будинок підключений до централізованого водопостачання. Втім, альтернативою центрального водопроводу може стати резервуар з водою, що знаходиться на певній висоті, за рахунок чого створюється потрібний рівень тиску.

Пральна машина-автомат для дачі

У більшості міських квартир встановлені саме автоматичні пральки. Вони зручні тим, що самостійно виконують весь цикл прання, включаючи підігрів води, полоскання і віджимання. Від вас вимагається лише завантажити білизну, засипати порошок, запустити програму прання, а по її закінченні витягнути чисте і свіже білизна з барабана.

Активаторний

Напівавтоматична або Активаторний пральна машина - це близька родичка тих приладів, на яких доводилося прати білизну нашим мамам. Вона не має барабана, але забезпечена обертовим ребристим диском, що перемішує воду і пральний порошок і розминаючим білизна. Для підключення такого агрегату потрібна тільки електрична розетка, а воду в бак потрібно заливати самостійно - через шланг або, по-старому, відрами.

Пральна машина активаторного типу для дачі

Набір функцій такої машини обмежується лише пранням і автоматичним відключенням. Віджимати білизну потрібно самим або, використовуючи спеціальний пристрій, що нагадує механічний прес. Серед достоїнств таких стиралок слід зазначити невисоку вартість, невеликі розміри, низька енерго- і водоспоживання.

З баком для води для дачі

Неймовірно зручним пристроєм, який забезпечує комфорт сільського життя, є пралка, оснащена резервуаром для води. Такий прилад поки ще вважається нововведенням, але можна бути впевненим в тому, що незабаром дачники по достоїнству оцінять цей різновид пральних машин.

Пральна машина з баком для води на дачу

Подібні агрегати оснащені баком для води, який може бути вбудованим або приставним. Вони можуть підключатися до водопроводу, але можуть працювати і автономно, так як вода з резервуару надходить під тиском. Такі машинки утворюють самостійну систему, так як вони не вимагають ні водопроводу, ні каналізації (злив води здійснюється в окремий контейнер).

Бак для води досить місткий, він розрахований на кілька прань. Однак потрібно стежити за тим, щоб вода не застоювалася, інакше білизна навіть після прання буде несвіжим. Такі машинки дуже економно витрачають воду, так як вони самостійно визначають необхідну кількість води для прання.

Пральна машина з резервуаром під воду для дачі

Для дачі з віджиманням

Функція віджиму в пральних машинах - річ, безумовно, корисна, і в умовах міського життя без неї не обійтися. Втім, і живучи на дачі, багато хто з нас не відмовилися б від подібних зручностей. Але, якщо для міської квартири краще вибирати прилади з високим класом віджимання, то, вибираючи машинку для дачі, на цьому параметрі можна і зекономити.

Пральна машина з функцією віджимання для дачі

Все дуже просто: живучи в місті, ми прагнемо максимально скоротити час на домашню роботу, тому для нас важливо, щоб білизна висихає якомога швидше (багато в чому, з тієї причини, що розвішувати його просто ніде). На дачі ж ми маємо у своєму розпорядженні великою кількістю вільного часу, тому білизна після прання спокійно може пару днів сушитися на сонечку - місце на дачній ділянці для цього можна знайти без проблем.

міні

Якщо ви не звикли проводити на дачі багато часу, а навідуєтесь туди лише пару раз за літо, купувати повноцінну пральну машину для дачі просто немає сенсу. Однак і возити брудний одяг додому на прання не дуже хочеться. Тут на допомогу прийдуть мініатюрні пральні машини, створені спеціально для таких випадків.

Пральні машини «Малютка» - Це продукт вітчизняного виробництва. Вони мають зовсім невеликі габарити і бак місткістю близько 20 літрів. Цього буде цілком достатньо, щоб швидко випрати кілька дрібних речей. Але постільна білизна, куртки та інші великогабаритні речі доведеться все-таки відвозити прати в місто.

Пральна машина типу Малютка для дачі

Чи у всіх моделях є підігрів?

Підігрів води - дуже важлива функція, якою оснащені всі сучасні пральні машинки-автомати. З напівавтоматичними агрегатами справа йде складніше: більшість моделей цієї корисної функції позбавлені. Однак є кілька виробників, які випускають актіваторная пральки, здатні підігрівати воду.

Вода нагрівається на початковому етапі прання, а потім підтримується потрібна температура. Прання в теплій воді, безумовно, більш ефектна, що особливо актуально на дачі, так як там нам часто доводиться прати робочу, забруднену в землі одяг.

Огляд популярних моделей

Модель

Тип

Габарити, см

Завантаження, кг

Особливості

Середня ціна, руб.

Ассоль XPB35-918S

Акт.

60x36x67

до 3.5

режим делікатного прання

5500

Gorenje W72Y2 / R

Авт.

60х85х60

до 7

бак для води

14000

Фея СМПА 2003

Акт.

60х60х38

до 2

віджимання білизни

3500

Ассоль XPB55-158

Акт.

49х83х44

до 5.5

функція реверсу (барабан обертається в двох напрямках)

4000

Фея СМПА-3502Н

Акт.

63х72,5х39

до 3.5

зливний насос

4500

Gorenje WA 60065 R

Авт.

60х85х60

до 6

15 програм прання

16000

Пральна машина Ассоль XPB35-918S для дачі Пральна машінаGorenje W72Y2 / R для дачі Пральна машінаФея СМПА 2003, щоб дачі Пральна машінаАссоль XPB55-158 для дачі

 

Вартість приладу буде залежати від багатьох факторів, серед яких:

 • надійність виробника;
 • тип управління (автомат або напівавтомат);
 • розміри;
 • місткість бака;
 • наявність віджиму і підігріву води;
 • наявність додаткових функцій;
 • клас прання;
 • клас енергоспоживання;
 • наявність резервуара для води і ін.
Пральна машина для дачі - ціни

Як підключити?

 • Якщо на дачі відсутня каналізація, необхідно передбачити яму, в яку буде відбуватися злив води. Глибина зливної ями повинна бути не менше 150 см. При цьому простежте за тим, щоб брудна, мильна вода не зашкодила дачним посадкам.
 • Якщо будинок не підключений до водопроводу, резервуар для води зможе значно полегшити вам життя. Його функцію може виконувати відповідний за обсягом пластиковий або металевий бак, встановлений у дворі або на горищі.
 • Краще, якщо резервуар з водою буде розташований якомога вище над землею (в ідеалі він повинен знаходитися на висоті 10 метрів) - в цьому випадку буде забезпечено тиск, необхідний для нормальної подачі води до пральної машини.

Пропонуємо вашій увазі дві ідеї використання пральної машини в дачних умовах. Дивіться наступні відоролікі.

Поради

 • У магазині повідомте продавця, що ви вибираєте машинку для дачі. Він запропонує вам компактні моделі з вертикальним завантаженням, здатні працювати без водопроводу і каналізації. Такі агрегати коштують набагато дешевше звичайних пральних машин-автоматів.
 • Чи не переплачуйте за непотрібні функції: це параметр, на якому можна і потрібно економити. Наприклад, пральна машинка для дачі не повинна вміти прати делікатні тканини або сушити білизну. Адже в основному ми стираємо там простий одяг з невимогливих матеріалів, яка цілком може просохнути на свіжому повітрі.
 • Для дачі не підходять пральки з максимально високими показниками: найвищий клас прання і віджиму хороший для міської квартири, але на дачній ділянці, де нерідко трапляються перебої з електропостачанням і перевантаження мережі, краще використовувати прилади, які не так сильно навантажують проводку.
Вибір пральної машини для дачі