Які квіти можна тримати у ванній кімнаті без вікна

Навіть нічим не примітні за зовнішнім виглядом рослини мають чарівними властивостями - вони вміють зробити затишним будь-яке приміщення незалежно від його дизайну. Це і служить причиною такої високої популярності кімнатних квітів в оформленні інтер'єру не тільки житлових будинків, але і офіційних установ.

Відомо, що велика частина кімнатних квітів не можуть існувати без якісного природного освітлення, недарма квітникарі так раді наявності в квартирі широких підвіконь, де зі зручностями розміщуються їхні улюбленці.

Деякі квіти, вирощувані в домашніх умовах, люблять жити в невеликій тіні, їм достатньо трохи розсіяного сонячного світла. Тільки от не існує кімнатних квітів, які здатні рости в повній темряві. Однак є такі любителі декорування приміщень рослинами, що навіть ванна кімната у них нагадує куточок тропіків.

квіти у ванній

Це зовсім не дивно, якщо в стіні приміщення є вікно, адже за всіма іншими якостями це ідеальне місце для розведення рослин - тут завжди тепло, а повітря, навіть при ідеальній вентиляції, злегка вологий. Найбільше запитань виникає, коли у ванній кімнаті вікон немає, а її інтер'єр все одно прикрашений квітами.

Організація необхідного освітлення

У цьому немає ніякого чаклунства - це всього лише організації штучного освітлення і правильний підбір кімнатних квітів, для яких немає необхідності в яскравих сонячних променях.

які квіти вибрати для ванної

Штучне світло для рослин отримують двома способами:

  • придбання недорогих ламп денного світла, які висвітлюватимуть їх цілодобово;
  • використання спеціальних фітоламп, розроблених для додаткового освітлення теплиць в період, коли сонячних променів недостатньо.

Другий варіант більш витратний, оскільки фітолампи мають вартість більш високу, ніж звичайні лапи денного світла, однак, для рослин він більш привабливий, адже фітолампи випромінюють світло в корисному для рослин діапазоні.

Правильний вибір рослин

Для оформлення ванної кімнати квітами в першу чергу слід звернути увагу на тропічних гостей, які не потребують прямого сонячного світла, а вологість і тепло ванної кімнати схожі на їх рідний дім. Залежно від розмірів приміщення прикрасою інтер'єру можуть служити різні види папоротей, фікуси, узамбарські фіалки, диффенбахії і алоказии.

яскраво і з запахом а може штучний варіант?

Звернувшись до довідників, де розповідається про вирощування кімнатних квітів, можна підібрати їх види абсолютно будь-яких форм і розмірів, відмінно почувають себе при штучному освітленні.

Завжди улюблені оформителями кучеряві ліани - філодендрон лазить і звичайний мелколістний плющ. Вони невибагливі і практично майже не вимагають поливу - їм цілком достатньо вологи, що міститься в повітрі.

Серед квітучих красенів можна використовувати декабристи і хризантеми. Якщо розміри ванної дозволяють, то відмінно буде виглядати стоїть на підлозі квіткова ваза з делікатесної монстерою.

Кожне з рослин повинне знаходитися на місці відповідного його зовнішнім виглядом і розміром, тільки в цьому випадку ванна кімната отримає неповторну атмосферу, повну романтизму.