Чому гасне газова колонка?

Чому гасне газова колонка?

Як і будь-яка техніка, газова колонка може зламатися, і однією з досить частих несправностей є ситуація, коли апарат раптом гасне під час роботи. Причин такої проблеми може бути декілька, і щоб розібратися в них, слід по черзі перевірити кожен з вузлів, здатний викликати відключення колонки.

Якщо гасне газова колонка

Ознаки неправильної роботи запальника (гніту) і чому він гасне?

В колонках з пьезорозжигом запальник повинен горіти постійно, оскільки, коли відкривається кран гарячої води, він повинен розпалювати основний пальник. Загасання запальника відключає колонку від газопостачання, щоб газ не накопичувався всередині апарату.

Запальник може згаснути, якщо:

 • Він засмітився сміттям або пилом.
 • На нього ззовні подіяв потік повітря.
 • Термопара перегоріла або зносилася.
 • У димоході немає тяги.
 • Вийшов з ладу датчик тяги.
 • Зламався електромагнітний клапан.
 • Немає доступу повітря.

Якщо газова колонка зовсім не включається, читайте іншу статтю.

Якщо гасне газова колонка - ознаки неправильної роботи колонки

Найчастішою причиною загасання запальника називають несправну термопару. Її основною функцією є перекриття доступу газу в колонку, якщо апарат працює нестабільно. Як тільки запальник згас, термопара фіксує брак тепла і дає сигнал до відключення газу. Однак при пошкодженні самої термопари вона і викликає згасання гніту.

Так само поширена ситуація, коли в форсунки запальника потрапляє пил або якесь сміття. Їх діаметр дуже маленький, тому навіть невелике забруднення може завадити горіння запальника, в результаті чого термопара нагрівається недостатньо.

Про те, що з запальником з'явилися проблеми і він може згаснути в будь-який момент, підказує колір його полум'я. У нормально працюючого гніту полум'я буде синім на 90% і може включати трохи червоних цяток, а його кінчик може бути жовтим. Якщо полум'я запальника переважно жовте або помаранчеве, значить, гніт працює неправильно, термопара буде нагріватися недостатньо, в результаті чого пальник згасне.

Про інших, можливі причини загасання запальника дивіться в наступному відео.

причини

Колонка запалюється і відразу гасне

Серйозні перебої колонки, яка пропрацювала всього пару хвилин, найбільш часто буває викликано аварійним включенням датчика, що фіксує витік газу. Пристрій реагує на небезпечну ситуацію розмиканням термопари, в результаті чого обладнання відключається.

Наведена відео демонструє, як самостійно можна впоратися з цією проблемою.

Колонка гасне через деякий час

Причинами такої ситуації бувають такі проблеми:

 1. Спрацював датчик тяги, оскільки він зафіксував, що тяга в димоході відсутня. Так може статися через перекриття вентиляційної шахти сажею або стороннім предметом, а також через відсутність припливу повітря в приміщення, наприклад, через встановлення пластикових вікон. Ще одна причина зниклої тяги - забруднення теплообмінника сажею. Крім того, не виключена ситуація, що сам датчик вийшов з ладу.
 2. Спрацював датчик полум'я, коли основний пальник згасла. Хоч і рідко, але пальник може згаснути від раптового сильного пориву вітру. Але набагато частіше її загасання пов'язано з недостатнім тиском води або газу, засміченням сітчастих фільтрів, а також з утворенням надлишку накипу всередині теплообмінника. Відключення пальника також трапляється при зносі діафрагми у водяному вузлі.
 3. Спрацював газовий клапан, якщо тиск газу в мережі впав або теплообмінник перегрівся.
 4. Сіли батарейки, від яких працює колонка з автоматичним розпалюванням.
Гасне газова колонка? - Причини (перекриття вентиляції сажею)Гасне газова колонка? - Причини (слабкий тиск газу в мережі)

Поради

 • Якщо ви виявили проблему з горінням запальника (він коптить або гасне), кращим виходом буде звернення до ліцензованого фахівця, який працює з газовим обладнанням. Він перевірить всі вузли, які можуть давати таку картину, а також прочистить вашу газову колонку.
 • Якщо колонка включилася і відразу згасла, не намагайтеся включати апарат знову, а перекрийте доступ газу до проблемному пристрої і викличте спеціаліста. Якщо причиною відключення стало просочування газу, повторне включення може викликати накопичення всередині приміщення чадного газу, що небезпечно для здоров'я перебувають у кімнаті людей.
 • Поки аварійна служба не приїхала, можете перевірити тягу. Для цього підпаліть сірник і піднесіть її до оглядового отвору на панелі колонки. Якщо полум'я буде втягуватися всередину, значить, тяга достатня. При відсутності руху полум'я слід від'єднати трубу димоходу і повторити маніпуляцію із сірником біля отвору вентиляційної шахти. Запалений сірник також допоможе вам виявити проблеми з припливом повітря в кімнату, якщо піднести її до вікна.
Чому гасне газова колонка? - рекомендації