Ремонт та заміна крана у ванній кімнаті

Коли-небудь, напевно, кожен стикався з поточним краном. Якщо це невелике підкопування, то хтось, може, і не звертає уваги, а інший, навпаки, намагається відразу ж починають. Для цього необов'язково викликати сантехніка. Адже все можна зробити своїми руками. Тим більше що в Мережі досить відео та фото матеріалів, які посприяють цьому процесу. Тому розглянемо, як виконати ремонт крана у ванній кімнаті.

zamena-krana-01

Ремонт

Попередньо слід відключити воду, а потім необхідно розібрати кран. Щоб це зробити, потрібно розуміти, якого він типу. Це можна зробити шляхом огляду. Крани можуть бути різних типів, наприклад: притискними, муфтовими і кульовими. Від цього і залежать подальші дії.

Притискної

zamena-krana-02

Кран розбирається так. Необхідно зняти ручки. Після цього потрібно викрутити втулку і шток. Потім можна замінити кільце і прокладку штоки. А далі слід змастити термостійкий смазних шток. Все залишається тільки зібрати кран.

Муфтовий

zamena-krana-04

Слід зняти ковпачок, вивернути гвинт. Потрібно важіль підняти вгору, а потім зняти ручку. Після цього необхідно зняти фіксуючу гайку з корпусу крана. Можна використовувати плоскогубці. Далі потрібно вийняти фіксатор картриджа, замінити картридж на новий і закриття гвинт. Потім необхідно затягнути гусак, старі кільця замінити на нові. Залишається тільки зібрати кран.

Кульовий

zamena-krana-03

Використовуючи ключ, на ручці відгвинчуємо регулювальний гвинт, щоб зняти ручку. Там є кільце, його слід затягнути. Після установки ручки необхідно перевірити, чи добре працює кран, чи є текти.

Якщо ремонт своїми руками не вдався, підтікання є, слід, використовуючи плоскогубці, відгвинтити кришку, вийняти копір, ущільнювальну шайбу і куля, вийняти клапанні сідла і пружини.

Після цього необхідно стягнути верхній гусак. Потім встановлюються нові кільця, пружини і гусак, за ним кулю і шайбу, а далі клапанні гнізда і копір. Наприкінці накручується кришка. Безумовно, всі відразу деталі практично ніколи не виходять з ладу, тому варто зовні оцінити, яка з частин зіпсована. Її і необхідно замінити.

Заміна крана

Іноді у ванній кімнаті доводиться не просто ремонтувати кран, а замінювати його. Таке буває, якщо встановлений кран вийшов з ладу і не підлягає відновленню. Все потрібно зробити правильно, щоб в процесі експлуатації не було проблем.

Для початку потрібно зняти той кран, який зламався. Для цього слід вимкнути подачу холодної і гарячої води у ванній кімнаті, перекривши основні вентилі. Якщо заміну підлягає змішувач з душем, тоді потрібно відкрутити, зняти з труб водогону. Якщо ж замінити потрібно змішувач на раковині, тоді його потрібно відкрутити від раковини, а також шланги на гарячу і холодну воду, під'єднані до центрального водопостачання.

zamena-krana-05 zamena-krana-06 zamena-krana-07

Після цього слід добре очистити різьблення труб, які можуть бути у вигляді залишків клоччя або інших ущільнювачів. Потім потрібно нанести новий ущільнювач. Для цього найкраще використовувати стрічку. Це і зручно, і безпечно.

У місцях з'єднання з краном повинні бути передбачені гумові прокладки, які дбають про те, щоб не було течі. Після цього пригвинчуємо змішувач до труб, якщо мова йде про крані з душем, або до гнучких шлангах, якщо підключається кран на раковині.

Після того як заміна крана у ванній кімнаті буде проведена, можна переходити до перевірки результату. Для цього необхідно включити водопостачання (гаряча і холодна вода). Потрібно спробувати різний натиск, регулюючи потік води. При цьому слід проконтролювати місця з'єднань, щоб не було ні найменшої краплі, а інакше все доведеться переробляти, ущільнюючи з'єднання, де утворилася текти. Якщо ж все працює, значить, робота виконана якісно.

Висновок

Ремонт та заміна крана у ванній кімнаті своїми руками - заняття досить клопітка, хоча і нескладне. На допомогу завжди можна скористатися додатковим фото і відео матеріалами. Потрібно витратити трохи часу, зате ви отримаєте кран, який не тече, а значить, ви обов'язково заощадите на оплаті за воду в наступному місяці. Тому своєчасний ремонт або заміна крана має ще й економічне підґрунтя, про яку не варто забувати.