Поетапна інструкція - починаємо ремонт у ванній

Задумуючи ремонт в будь-якому приміщенні, а тим більше у ванній кімнаті, потрібно в першу чергу зрозуміти, з чого почати. Адже, незважаючи на свої відносно невеликі розміри, це приміщення має вагоме значення в будинку. Без цього обійтися неможливо кожен день. І до ремонту у ванній потрібно поставитися з усією серйозністю. До того ж безпеку тут займає не останнє місце, враховуючи наявність в приміщенні підвищеної вологості та електричного струму. Адже ні для кого не секрет, що сучасна ванна кімната має не один підключений електроприлад. Та ж пральна машинка найчастіше встановлюється саме тут.

Спеціаліст або сам?

Ремонт можна зробити самостійно або довірити цей процес фахівцям. Як вчинити, кожен вирішує сам, виходячи з поточних реалій - наявність фінансів, вільного часу і т.д ..

а тут я хочу ... реставрація ванни

І якщо ремонт буде виконувати професійна бригада, тоді замовнику не завадить все ж ознайомитися з обсягом робіт, щоб розуміти, що і як буде відбуватися. Це дозволить спокійніше реагувати на сформовані ситуації, розуміючи суть того, що відбувається і економічну обгрунтованість. Адже не потрібно забувати, що дуже часто зроблені помилки в процесі ремонту дуже складно або взагалі неможливо потім виправити.

Крім того, проект ремонту повинен задовольняти всі потреби проживають в квартирі.

Аналіз вихідних даних

Тому, якою б шлях не був обраний, самостійний або зі зверненням до фахівців, потрібно для початку розібратися, якою має бути ванна в результаті, і як її зробити більш зручною для всіх. Отже, для початку потрібно проаналізувати, що взагалі собою являє приміщення, що є в наявності.

Площа відіграє визначальну роль

Напевно, перше, що слід врахувати - площа. Адже від цього параметра можна «танцювати». Наприклад, чи можна встановити велику ванну або ж доведеться обмежитися душовою кабіною, чи вийде вмістити пральну машину і так далі. Тому потрібно все передбачити так, щоб у ванній можна було зручно переміщатися, але при цьому вона була максимально функціональною, зручною.

продумуємо інтер'єр виходячи з площі

Що стосується тієї ж ванни, якщо є стара, її можна відреставрувати за допомогою спеціального акрилового речовини, наприклад, що дозволить зробити її «як новеньку». Якщо ж такого бажання немає, тоді можна обмежитися банальною купівлею нової ванни або душової кабіни.

Далі можна обміркувати розміщення цих предметів: де, що і як буде встановлено. Від цієї взаємодії і залежатиме ергономіка простору ванної кімнати.

Оздоблення - це «обличчя» приміщення

Коли з предметами все вирішено, варто задуматися і про обробку: як будуть виглядати стіни і стеля, ніж оброблені і так далі.

Самим популярним способом обробки поверхні стін і підлоги є укладання плитки у ванній кімнаті. Це перевірений шлях, який обирають, напевно, 80-90 відсотків усіх, хто робить ремонт у цьому приміщенні. І в цьому є, звичайно, свої переваги. Як, наприклад, стильний, строгий зовнішній вигляд (благо квітів, фактур і розмірів плитки зараз вистачає), а також зручність догляду за плиткою (можна витирати звичайною ганчіркою, додаючи при необхідності миючий засіб). При цьому немає ніяких проблем через підвищеної вологості у ванній кімнаті, що дуже важливо. Так, і міцність матеріалу в звичайних умовах досить висока.

nachinaem-remont-v-vannoy-06 nachinaem-remont-v-vannoy-07 nachinaem-remont-v-vannoy-08

У підсумку плитка стає єдино можливим вибором для багатьох, хоча альтернатив зараз вистачає. Наприклад, зробити обробку МДФ панелями. Це дає достатньо стриманий і стильний результат. Ті ж рідкі шпалери «набирають більших обертів», і, можливо, незабаром зможуть скласти конкуренцію тій же традиційної плитці.

Предмети у ванній - додатковий комфорт і функціональність

Якщо ванна велика, її можна заповнити додатковими предметами, які покращать комфорт і стиль цього приміщення. Такими предметами можуть бути: лавки, табурети, шафи, квіти і вази. Для брудної білизни варто передбачити спеціальну ємність, яка б доповнювала загальний стиль інтер'єру.

nachinaem-remont-v-vannoy-04 nachinaem-remont-v-vannoy-05

Зараз розроблено і успішно використовується, навіть в таких приміщеннях з високою вологістю, різне обладнання для прослуховування музики та перегляду відео. Якщо їх безпечно встановити, можна зручно насолоджуватися улюбленим фільмом або музикою.

Електрика - джерело підвищеної небезпеки

Оскільки електрику в настільки вологому приміщенні - це джерело певної небезпеки, всю проводку і установку розеток, вимикачів, освітлювальних приладів краще довірити фахівцям, які знають як і вміють це робити. Тоді перебування у ванній кімнаті не перетворитися на період виживання, а буде приємним та зручним.

Додаткові прилади

Лічильники витрат води, водонагрівач і інші прилади знадобляться у ванній кімнаті, тому їх також варто включити в перелік обов'язкових елементів в цьому приміщенні. Адже, навіть якщо гаряча вода в квартирі не відключається часто, річного планового відключення навряд чи вдасться уникнути, тому «своя» гаряча вода не завадить.

Якщо підсумувати все вищевикладене, можна сказати, що всі ці питання - це частина проекту ремонту ванної кімнати. Таким чином, пропрацювавши кожен момент, ми отримаємо умовний проект. І з нього-то і потрібно починати. Тоді всі подальші дії будуть їм регламентуватися, і все вийде.