Вибираємо плитку на стіну у ванну

Облицювання у ванній - важливий процес. Для того щоб кімната виглядала максимально охайно і якісно, ​​до роботи з оздоблювальними матеріалами слід підійти серйозно ще на етапі вибору.

Найпоширенішим матеріалом є облицювальна плитка. Вона може бути і різних розмірів, і різної якості, і різної фактури. Все залежить від фінансових можливостей і від бажаного результату. Існують цілі колекції, які вже укомплектовані. Як правило, туди входить плитка на стіни, підлогу, а також різного роду декор та бордюри.

горизонтальна кладка в японському стилі квадратний варіант комбінування квітів плитка маленького розміру

Також купити ту чи іншу плитку в кімнату слід виходячи з самого процесу облицювання. Якщо укладанням буде займатися професіонал, тоді можна вибирати будь-який розмір і формат, супутні матеріали вам порадять.

А в разі самостійної укладання плитки у ванній, слід уважно придивитися і підібрати плитку, мінімально примхливу і максимально зручну в монтажі.

Розміри плитки у ванну

Розміри на стіни і підлогу можуть бути різними. Як правило, для облицювання стін використовується розміри виробів 15х30 см. Це прямокутне варіанти, яке нескладно укладаються, дозволяють в проміжку вставити керамічний бордюр і використовувати кілька кольорів. Вони ідеально підходять для ванної дуже маленького розміру.

Такий формат нескладно покласти і не професіоналові. Куди важче буде 50х50, наприклад. Це великі плити, які створюють особливий вид і часто використовуються при авторському дизайні. Довірити укладання матеріалу такого розміру краще фахівця.

Існує також маленькі плиточки. Наприклад, 3х3 см. Однак найчастіше ця мозаїка пов'язана між собою сітчастої основою для більш зручної укладки, але по завершенню роботи створюється враження укладання крихітних плиток. Цей матеріал дуже гарний, має всілякі кольори і відтінки. При плануванні загального вигляду можна завдяки такій мозаїці зонувати кімнату або просто зробити яскравий акцент.

Матеріал

Найпоширенішим є кераміка. Такі вироби можуть бути різних фактур, глянсовою, матовою, з прожилками, пористої. Загалом, нинішні виробництва дають хороші можливості в облицюванні ванної кімнати. До того ж керамічна плитка не вибаглива в експлуатації, добре відштовхує вологу. Це екологічно чистий і безпечний матеріал.

Мармур. Цей матеріал використовується в облицюванні, проте він дуже дорогий, а головне, складний в укладанні. Мармурова плита чимало важить, тому укласти її правильно одній людині буде важко. Мармурова плита, як правило, глянцева, що створює додаткову небезпеку у ванній кімнаті. Взагалі, цей матеріал краще не використовувати в квартирах. Вся справа в тому, що натуральний природний мармур може містити радіоактивні речовини, що не кращим чином може позначитися на самопочутті і здоров'я. Якщо є величезне бажання мати мармурову кімнату, достатньо просто використовувати керамоплітку «під мармур».

Плитки на підлогу

пол в тон стінам білий верх - темний низ комбінована кладка квадратна плитка з

Вибираючи підлогове покриття, слід керуватися логікою і здоровим глуздом.

Ванна - місце підвищеної вологості. І тільки уявіть, що буде, якщо на підлозі буде лежати глянцева плитка. Саме з метою безпеки варто вибирати матеріал на підлогу у ванну кімнату матову, бажано з рельєфом - той, який буде максимально стійким покриттям. А ще краще місце біля ванни або душової кабіни викласти штучним каменем. Він не буде ковзати, навіть якщо ступити мокрими ногами. Або покласти м'який з одного боку і прогумований з іншого килимок, щоб він не «їздив» по ​​підлозі.

Головний критерій при виборі - безпека, і нею нехтувати не можна.