Все про китайські душові кабіни: від вибору до збірки

Душ був придуманий давно, однак тільки кілька років тому в нашій країні він став особливо популярним завдяки зручним кабінок. І якщо за часів Союзу це були нічим не примітні душові, сьогодні це дуже привабливі, стильні і функціональні вироби. Причому такими характеристиками відрізняються не тільки брендові вироби, а й китайські пристрою. Незважаючи на поки ще існуючу думку про низьку якість продукції з Китаю, виробники цієї країни дуже сильно підтягнулися в ключі якості. Тому багато зразків порівняти з європейськими, японськими чи американськими.

kitajskie-dushevye-kabiny_6

Оскільки багатьом з нас хочеться заощадити, а комусь просто подобається все робити самостійно, виникає необхідність розібратися, як можна зібрати душову кабіну, що для цього потрібно. Тому далі розглянемо докладну інструкцію з фото і відео. Адже збірка китайських душових кабін не завжди передбачає наявність зрозумілих рекомендацій від виробника.

kitajskie-dushevye-kabiny_4

Види

Але для початку визначимо поняття. Адже на ринку сьогодні можна зустріти два типи виробів: куточки, кабіни. Чим вони відрізняються? Всі вони здатні прилягати до стіни або до кільком стін. Але тільки душова може перебувати посередині кімнати. Куточок ж використовує як одну або кілька своїх стінок наявні стіни ванної. Ще кабіна завжди має дах, а багато куточки продаються без неї.

kitajskie-dushevye-kabiny_5

Потрібно відзначити, що збірка китайської душової кабіни на відео дійсно може виявитися саме «збіркою», оскільки комплектуючі можуть підбиратися індивідуально. Деякі моделі передбачають автономну установку. Такі вироби в основному забезпечені великими функціональними можливостями.

Перевага куточків полягає в їх доступності і більш простий збірці, проте «начинка» в основному поступається кабінам, про що свідчать відгуки.

kitajskie-dushevye-kabiny_1

Вибір

Китайські виробники душових пропонують великий вибір моделей. І від цього залежатиме подальша збірка. Так, якщо є бажання отримати додаткові опції, але за мінімальну суму, можна чекати різні непередбачені обставини, які будуть заважати процесу. Адже за низькою ціною ховається бажання виробника максимально здешевити продукт, а значить, це може бути економія на матеріалах, технологіях, кваліфікації співробітників. У підсумку споживач може отримати душову кабіну «з сюрпризом», хоча й дешево.

kitajskie-dushevye-kabiny_10

Більш того, такий виріб може становити небезпеку для користувачів. Тому не варто надмірно приділяти увагу питанням економії при виборі моделі. Ціна повинна бути адекватною, тоді можна розраховувати на належну якість, навіть від продукції з Китаю. Це підтверджують відгуки.

Пристрій

По конструкції китайські душові кабіни зустрічаються монолітні. У цьому випадку збірка не потрібна. Другий варіант - збірні вироби.

Такі моделі включають елементи:

 • піддон;
 • стулки;
 • засоби подачі води;
 • дах.
kitajskie-dushevye-kabiny_2

Основний будь-якої конструкції є піддон. Його розмір визначає розміри всієї конструкції, оскільки за його межі елементи вироби виходять рідко.

Розмір піддона може починатися з 80 см, а збільшується він з кроком 5 см.

kitajskie-dushevye-kabiny_9

Інструкція по збірці вироби багато в чому залежить від матеріалу:

 • кераміка;
 • акрил;
 • чавун;
 • метал.

Також зустрічається скло, дерево, граніт і навіть мармур. Більшість моделей має ніжками для регулювання висоти.

kitajskie-dushevye-kabiny_8

Якщо пристрій повинен примикати до стін, слід ще до вибору гарненько їх перевірити. А інакше прилягання не буде, а значить, монтаж буде утруднений.

kitajskie-dushevye-kabiny_7

Установка піддону, як правило, не вимагає застосування облицювання. Однак це визначається власником. До того ж можна «втопити» конструкцію в підлогу, щоб утворився єдиний рівень. Звичайно, в наших умовах, особливо квартирних, реалізувати таке завдання буває непросто. Іноді доводиться піднімати рівень, щоб забезпечити якісний слив.

При цьому установка китайських душових кабін повинна виконуватися за інструкцією, що дозволить уникнути випадкових помилок. Від якості монтажу піддону багато в чому залежить загальний результат, а також найближчий ремонт.

Ймовірні помилки

Поки інсталяція не розпочалася, варто ознайомитися з поширеними помилками, які допускаються при складанні. Часто забувають:

 1. видалити захисну плівку;
 2. загерметизувати шви силіконом;
 3. чому гойдається конструкція - не правильно відрегульована.
kitajskie-dushevye-kabiny_3

Інструкція

Розглянемо, як зібрати китайську душову кабіну:

 • Виконувати завдання краще в просторому приміщенні. І потрібно приготуватися до того, що інструкція від виробника може виявитися недостатньо інформативною.
 • Починати збірку потрібно з піддона. Прикручуємо до нього ніжки, опори, сифон. Запчастини для китайських душових кабін іноді включають не сифон, а трап. Але краще використовувати все ж перший.
 • Стулки між собою фіксуються в основному саморізами. Іноді необхідні отвори не відповідають один одному. Тоді в потрібних місцях за допомогою дриля доведеться зробити отвори самостійно.
 • Далі збираються стулки і панель. При цьому потрібно перевірити роботу додаткового обладнання.
 • Монтаж стулок на піддон, фіксація напрямних. Попередньо всі з'єднання повинні змазуватися силіконом. Його залишки прибираються відразу. Так само встановлюється дах.
 • Тепер кабіна може встановлюватися на місце. Далі підключається водопровід, каналізаційна система, електрика. За допомогою гвинтів потрібно вирівняти рівень кабіни.
 • Встановлюються двері.
 • Далі все тестується: пуск води, перевірка протікання, роботи приладів.
 • Закриття піддону фартухом.

Правильна експлуатація - запорука довговічності конструкції

Ремонт душових кабін китайських не знадобиться швидко, якщо роботи будуть виконані якісно. Однак важливе значення має і дотримання правил експлуатації.

Деякі виробники рекомендують заздалегідь обробити поверхні спецскладом, який захищатиме їх від бруду і відштовхувати воду. Завдяки цьому використовувати душову кабіну можна буде набагато далі.