Екран під ванну: основні варіанти

Після того, як основні роботи з ремонту ванної та встановлення сантехніки завершені, вінікає необхідність закрити бічну частину ванни екранах, в основному з декоративною метою.

На даного етапі ОБРОБКИ у багатьох початківців будівельників вінікає питання, як зробити екран під ванну своїми руками. Наша стаття розповість про Хід його виготовлення докладно, щоб навіть новачки впораліся з поставленим Завдання. екран під ванну

ВіДі екранів

Магазини пропонують користувач великий вибір готових варіантів, однак найчастіше смород відрізняються тільки дизайнерським рішенням, а вісь по частині Розмірів асортимент НЕ завжди так широкий. У зв'язку з ЦІМ буває Важко прідбаті екран під ванну потрібного розміру.

Самостійне виготовлення екрана своїми руками не віклікає таких складнощів, Аджея віріб буде Ідеально підходіті під конкретну сантехніку.

Найбільш пошірені види:

 • екран з гіпсокартону;
 • екран з пазогребневих плит;
 • екран для ванни з плитки;
 • екран з ПВХ-панелей;
 • розсувний екран з готових елементів.

Розглянемо більш докладно, як здійснюється виготовлення екрана шкірного увазі.

Конструкція з гіпсокартону

Монтаж каркаса

Перед ТІМ, як зробити екран під ванною з гіпсокартону, необхідно зібраті для нього каркас. Для цього знадобляться дерев'яні бруски розміром 40х40 мм, кріплення (шурупи) i металеві куточки (надалі ЦІ бруски пріставляють до кутів ванни і прікріплюють до стіні допомогою шурупів).

Підготовка рейок для каркаса здійснюється так:

 1. Почінають з розміткі. Для цього допомогою Схили завдаючі точки, Які потім з'єднують в Лінії, що йдут від кутів ванни до підлоги (Винне війта 2 Лінії).
 2. Відступівші по 2,5 см від кожної з накресленіх ліній, паралельно Їм Малюємо ще по одній зі зміщенням всередину ванни. Аналогічнім чином відзначаємо точки для креслення ліній на підлозі допомогою Схили (в результаті Винне війта Вже 4 Лінії).
 3. Прікладаємо Схили до зовнішнього (що НЕ прімікають до стін) кутку ванни і наносячи на підлозі точку. Ця точка стає вершиною квадрата зі стороною 2,5 см, Звернення всередину ванни. Креслять такий квадрат. екран під ванною
 1. Від кута квадрата, Звернення до ванни, на підлозі креслять Лінії, поєднуючі їх з лініямі з пунктом 2.
 2. З підготовленіх дерев'яних брусків необхідно віготовіті рейки, Кількість рейок Наступний:
 • 4 рейки для вертикальних сторін каркаса, їх довжина дорівнює відстані від підлоги до нижнього краю борту ванни;
 • 2 рейки для горізонталі каркаса з Коротше боці ванни; її довжина розраховується так: від Довжина Лінії, накресленої на підлозі паралельно короткій стороні ванни, віднімають 80 мм (тобто помножені на 2 ширину бруска 2 * 40 мм = 80 мм);
 • 2 рейки для горізонталі каркаса з довгої Сторони ванни; її довжина розраховується аналогічнім чином, однак від Довжина Лінії віднімають 120 мм (потрійну ширину бруска 3 * 40 мм = 120 мм)
 • якщо ванна має й достаточно велику Довжину, Варто віготовіті кілька Додатковий вертикальних рейок (укорочених на подвійну товщина бруска - на 80 мм).

Далі переходять до безпосередно виготовлення каркаса, на якому буде закріпленій екран під ванну:

 1. cоедіняют 4 коротких бруска між собою металевий куточками і кріплять їх допомогою шурупів; при авторитет горизонтальні рейки розміщують між вертикальних, а не навпаки (самє в горизонтальних рейках булу закладами товщина брусків); екран для ванни
 2. в тій рейці, яка буде кріпітіся до стіні, свердлять два відчіні;
 3.  кріплять отриманий раму з малою боці ванни до стіні; тип кріплення підбірають залежних від матеріалу, з якого Виготовлена ​​стіна;
 4. аналогічнім чином монтуються довгу раму, а потім кріплять її до Другої стіні;
 5. якщо ві заготовили додаткові вертикальні рейки, то перед кріпленням рами до стіні їх необхідно прікрутіті до неї;
 6. допомогою шурупів з'єднують обідві рами між собою, і каркас готовий. як Встановити екран під ванну

Для того щоб конструкція екрана булу максимально жорсткий, її можна прікріпіті НЕ тільки до стін, але і до підлозі ванної.

Виготовлення каркаса з гіпсокартону

При віготовленні Використовують вологостійкій гіпсокартон (зі зрозуміліх причин не Варто замінюваті його звічайна). Якщо надалі НЕ передбача облицювання гіпсокартону плиткою, то матеріал фарбують у Потрібний колір.

Отже, щоб віготовіті екран під ванну з гіпсокартону, нам Знадоби:

 • 1 лист гіпсокартону;
 • металева клямка;
 • навісні петлі (необхідні для кріплення Оглядові люка).

Виготовляють каркас під ванну так:

 1. Роблять розмітку під малу панель: її габарити Рівні розмірам меншого каркаса з рейок.
 2. Переходять до розміткі під велику панель: висота панелі дорівнює вісоті Довгого каркаса, а довжина винна перевіщуваті Довжину каркаса на 56 мм (при авторитет закладається 40 мм Товщина бруска і 16 мм Товщина гіпсокартону малої панелі).
 3. За закінченню розміткі обідві панелі вірізують допомогою будівельного ножа.
 4. Бажано Передбачити у Великій панелі ОГЛЯДОВИЙ люк для доступу до злівної труби.
  Для цього в потрібному місці (навпроти злівної труби) віпілюють отвір Бажанов розміру допомогою електричного лобзика.
  Дверцята люка навішують на петлі, а потім кріплять на нього засувки.

  монтаж екранах під ванну

Якщо екран під ванну надалі буде обліцьованій плиткою, то форму (квадрат або прямокутник) i розміри люка Варто взяти, віходячі з Розмірів плитки, щоб люк можна Було задекоруваті.

 1. Зміцнюють допомогою шурупів довгу панель на каркасі, потім більш коротку.
 2. Нарешті, панелі з'єднують між собою такоже допомогою шурупів.
 3. Перевіряють отриманий конструкцію на стійкість до механічніх вплівів. При недостатній стійкості закріплюють її додатково.

Кріволінійній екран

Якщо вам необхідній кріволінійній екран під ванну з гіпсокартону, його такоже можна віготовіті самостійно.

Принцип монтажу аналогічній звічайна екранах, прот має свої Особливості:

 • Каркас віготовляється з профілів для гіпсокартону. На профілях роблять надрізі, а потім Надаються Їм необхідну форму. екран під кутову ванну
 • Потрібно зробити 2 таких кріволінійніх профілю, а потім закріпіті їх допомогою саморізів. Після цього монтуються вертикальні рейки для Зміцнення каркаса.
 • Каркас монтуються на Деяк поглібленні від бортика ванною - це відстань дорівнює товщіні листа гіпсокартону + товщіні плитки + товщіні Кулі плітчастої клею.
 • Після виготовлення каркаса почінають монтуваті сам екран під ванну.
  Для цього змочують Лицьовий поверхню гіпсокартону і поступово згінають його, надаючі потрібну форму.

Якщо крива вігінна має занадто великий кут, лист гіпсокартону можна порізаті на вертикальні смужка і закріпіті шкірніх з них окремо.

 • Укладають плитку на еластичний клей і вірівнюють її допомогою хрестіків. екран під ванною з плитки

Розсувний екран

Найчастіше розсувний екран для закриття простору під ванною простіше прідбаті, ніж віготовіті самостійно.

Вартість матеріалів буде перевіщуваті ВАРТІСТЬ готового вироби, а Кількість Закладення праці буде незрівнянно більше в порівнянні з пробачімо і доступним монтажем готового екранах. Однак якщо вам необхідній розсувний екран під кутову ванну, то його все ж доведеться спорудіті самостійно.

Крім того, іноді готових екранів потрібніх розміром немає в продажу. Наприклад, до акрілової сантехніці зазвічай в комплекті поставляються акриловий екран під ванну, що Підходить під конкретний список моделей, а вісь розсувні вироби Виробники Чомусь НЕ віпускають.

Екран віготовляється на Основі частково готової конструкції, тому на плечі майстра лягає тільки Завдання по підгонці вироби під форму ванни.

Для цього вам Знадоби:

 • Готові дверцята-жалюзі, прізначені для створення розсувних дверей в кухонних і офісних меблів) - потрібне по довжіні Кількість секцій;
 • куточок 90 градусів - 2 шт;
 • куточок 45 градусів - 2 шт (Кількість поклади від конкретної форми вігінна);
 • панель-ручка - 1 шт;
 • лист ДСП розміром 400х2500 мм;
 • рулон бордюру для ванни;
 • ніжки - 3 шт;
 • плоска пластикова рейка (шина) потрібної довжина.

Екран кутовий для ванни монтується таким чином:

 1. Відрізають пластикові рейки потрібної довжина - смород будуть закривати СТІК між екранах і дверцята. Допомогою будівельного фена потрібні ділянки рейки розігрівають до 250 градусів і загінають, надаючі їх необхідну форму.
 2. Каркас, на якому закріплені дверцята, кріплять внахлест на ділянку стіні за ванною, за Довжина дорівнює велічіні утворівся відчінілі при відкрітому екрані.
  Це необхідно для того, щоб частина стінкі «тікала» за ванну при відкрітті.
 3. На стику стіні і екранах встановлюються куточки 90 градусів - смород повінні закрити поворот дверцята. установка екрана на ванну
 4. Вірізують з ДСП дно для майбутньої ніші і закріплюють до нього ніжки.
 5. Рейки, вигнуті до необхідної форми, кріплять до куточків.
 6. Каркас дверцята прікріплюють до зігнутім рейках допомогою рідкіх цвяхів. Дно прікручують допомогою металевих куточків.
 7. СТІК бортика ванни зі стіною заклеюють бордюром для ванни.

Розсувний екран у ванну готовий. Залиша тільки змастіті направляючі для Дверцята сіліконовою змазки, щоб дверцята плавно ковзатися під кутом.

Екран з пазогребневих плит

Під ванну екран можна віготовіті и з пазогребевіх плит (ПГП). Даній матеріал являє собою плиту розміром 900х600х80 мм, що має з бічніх сторін Пазі і віступаючі гребені.

Варто відзначіті, що плити є екологічно чистими.

Якщо пазогребневі плити мают дуже велику товщина Для Вашої ванної та віднімають Значний частина простору, їх можна замініті гіпсостружечнімі плитами, що володіють розмірамі 600х300х50 мм.

Як зробити екран під ванною

Монтаж екранах під ванну з пазогребневих плит здійснюється наступна чином:

 1. Місце встановлення майбутнього екранах очіщають від пилку, а потім грунтуються в авторитеті місці підлогу і стіні; в якості грунтовки Використовують бетоно-контакт або акриловими ґрунтовку глибокого Проникнення;
 2. Розмітку під екран віконують допомогою будівельного Схили. Зовнішню кордон ванни проектують на підлогу допомогою Нанесення двох точок та їх Подальшого з'єднання в лінію (якщо ванна не затиснута між стін, необхідно спроектуваті дві Зовнішні кордони).
 3. Від отріманої Лінії відступають 5-6 мм і проводять ще одну - зовнішню межу майбутнього екрана.
  Відступ необхідній для облицювання екранах плиткою (щоб верх плитки не виступали за кордон ванни).
 4. Пріступають до укладання пазогребневих плит.
  Плити можна укладаті допомогою:
 • плітчастої клею - в авторитеті випадка Самі плити водою НЕ змочують;
 • гіпсової штукатурки - в авторитеті випадка перед установкою шкірніх плиту необхідно змочіті водою.
 1. Кладка плит ї достаточно проста Завдяк наявності пазів і гребенів. Обрано кріпільній розчин наносячі на край плити, встановлюються її в потрібному місці, а потім перевіряють правільність позіції допомогою будівельного рівня.
  Плита винна щільно прілягаті до решті. Необхідно Передбачити зазор між ними приблизно в 5-6 мм, тому плити доведеться осаджуваті допомогою натіскання або постукування шпателем.
 2. Якщо плиту потрібно розпіляті, на ній розмічають лінію напис, а потім ріжуть по Цій Лінії ножівкою по дереву.

Екран з керамічної плитки

Найбільш Популярний варіант, що віготовляється власноруч - екран під ванну з плитки. ВІН створюється на базі основи з гіпсокартону або пазогребневих плит - обідвоє варіанти опісані віщє.

Безпосередно облицювання плиткою й достаточно проста і здійснюється так:

 1. На шкірніх плитку в залежності від розміру завдаючі по 6-10 точок рідкіх цвяхів. Такоже плитку можна клеїті допомогою плітчастої клею.
 2. Першу плитку пріклеюють у лівий верхній кут і вірівнюють допомогою будівельного рівня.
 3. Відстань між плитками вірівнюють допомогою хрестіків.
 4. При наявності Оглядові люка, пріклеюють на його дверцята одну або кілька плиток (перелоговіх від їх розміру).
 5. Затірають шви, і екран під ванною з плитки готовий.

Якщо екран має й достаточно Великі розміри або ж буде обліцьованій важкої плиткою, як каркас під гіпсокартон краще використовуват НЕ є дерево, а Стельові напрямні.

Конструкцію кріплять до стін допомогою саморізів.

екран у ванну

Бюджетний варіант екранах з ПВХ-панелей

Розглянемо і найбільш недорогий варіант. ВІН стані в нагоді для тихий, хто бажає Значний заощадіті і вимагає від вироби виконан Виключно Функції декору ванної кімнати, наприклад, якщо необхідно зробити екран для чавунної ванни в орендованій квартирі.

У подібному випадка можна вчініті так:

 1. екран для чавунної ванни

  Каркас виготовляють з пластикових Напрямна, а самє Тіло екранах з ПВХ-панелей.

 2. На підлозі завдаючі лінію майбутнього каркаса.
 3. Вімірюють необхідну Довжину Направляюча і відрізають рейки потрібної довжина допомогою ножівкі.
 4. Заміряють відстань від підлоги до бортика ванною й вірізують стінкі екранах потрібного розміру з ПВХ панелей.
 5. Вірізану панель вдягають в Напрямна. Потім знежірюють поверхні підлоги і за допомогою рідкіх цвяхів завдаючі Майбутній кріплення по накресленої Лінії.
  Упірають верхню частину панелі в бортик, а нижню пріклеюють до підлоги.

Чи не Варто пріклеюваті до підлоги у ванній кімнаті тільки Напрямна, так як всунути панель в пріклеєну рейку буде й достаточно доладно.

 1. Аналогічнім чином кріплять одному панель.
 2. Допомогою Куточки заклеюють стик між панелями. СТІК панелей зі стінамі прікрівають Напрямна.
 3. Авторитет установка екрана під ванну майже закінчена. Залиша лише всі стіки, особливо кордон з підлогою, промазаті герметиком. установка екрана під ванну

Форма екранах

Асортимент екранів, уявлень у великих будівельних магазинах, й достаточно великий: користувач може прідбаті навіть відкідній екран під ванну. Через це може здати, що екрани, віготовлені власноруч, й достаточно одноманітні.

Насправді, це не так. Екран під ванну може буті будь-якої форми.

Розглянемо три схеми реалізації:

 1. Глухий екран. Даній вид Повністю закриває простір між бортиком ванни і підлогою.
  Такий екран має вигляд маленької стінкі і ховає за собою всі комунікації та неестетічну частина ванни.
 2. Екран під ванну з нішею. Варіант Вкрай Зручний для близько підходу до ванни. Ніша для ніг особливо пріпадаючі до смаку молодим мамам, Яким необхідно підходіті впрітул під час купання дитини.
  Крім того, в нішу можна прибирати будь-які пріналежності.

  екран для ванни з плитки
 3. Екран з ухилу. Такий варіант такоже Зручний для близько підходу до ванною, незвичне Виглядає і підійде ТІМ, кому не Підходить ніша (наприклад, через часті брізок води на підлогу або перелівів).
  Цей вид екранах більш простий у догляді.

Зробити екран по ванну своїми руками й достаточно просто, до того ж майстр-будівельнікам відкріваються шірокі можливості Завдяк достатку можлівіть варіантів.

Досить просто підібраті варіант, Який буде впісуватіся в дизайн конкретної ванної кімнати, а такоже ВІДПОВІДАТИ розмірам і функціональнім Особливе обраної сантехніки.