Ванна з цегли та плитки своїми руками

Для створення чогось своїми руками, навіть складного, не завжди потрібна висока кваліфікація. Це стосується, наприклад, саморобної ванни. Це тільки на перший погляд здається, що подібна конструкція є надскладною, на ділі все трохи інакше.

Таке рішення - зробити ванну своїми руками - виникає найчастіше там, де стандартні габарити виробів не вписуються в існуючі розміри приміщення. Є, звичайно, варіант зробити зразок на замовлення, але подібна послуга обійдеться дуже дорого, а чекати нестандартну модель може знадобитися дуже довго. Ось в такі моменти і залишається вірне рішення - зробити ванну самостійно.

vanna-iz-kirpicha-i-plitki_4

Переваги

Перше і найважливіше перевага такого рішення - можна отримати конструкцію, яка буде ідеально відповідати умовам та вимогам. При цьому процедура є економною. У підсумку можна отримати будь-яку форму і розмір ванни, при цьому зовні привабливу і комфортну.

Недоліки

З недоліків рішення зробити ванну своїми руками можна виділити складність процедури. Насамперед, це психологічний недолік, а не реальний. Адже насправді процедура не забере багато сил і часу.

Підготовка

Спочатку потрібно позбутися старих покриттів, якщо такі є. В результаті необхідно дістатися до плит перекриття. Це трудомісткий процес, проте без нього обійтися не вийде.

vanna-iz-kirpicha-i-plitki_7

Якщо раніше була встановлена ​​ванна, її теж слід прибрати. Якщо це сталеве або акрилове виріб, то в основному вистачає зусиль однієї людини, якщо ж передбачається демонтаж чавунної ванни, тоді без помічників не обійтися, адже вага такої конструкції значно вище зразків, виконаних з інших матеріалів.

vanna-iz-kirpicha-i-plitki_9

Виконуючи демонтаж ванни, варто видалити і старі труби, які доведеться замінити на нові. Ця умова є обов'язковою, а інакше в процесі експлуатації цілком можуть виникнути неприємні сюрпризи у вигляді протечек.

Укладання стінок

Спорудити стінки ванни можна за допомогою звичайної цегли, зображеного на фото, і традиційного цементно-піщаного розчину. Зазвичай його замішують в пропорції один до чотирьох. До складу потрібно додавати воду, поки не вийде консистенція сметани. Для якісного розмішування варто використовувати дриль з насадкою-міксером.

vanna-iz-kirpicha-i-plitki_3

Цеглини потрібно змочувати водою перед укладанням. Така попередня процедура потрібна для того, щоб матеріал не брав воду з розчину, а насичувалося рідиною перед цим. А інакше укладання виявиться неякісною і недовговічною. Робити змочування рекомендується таким чином. У ємність, наприклад, відро, потрібно набрати воду, в яку і буде занурюватися кожна цеглина перед самою укладанням.

vanna-iz-kirpicha-i-plitki_8

Оптимальною шириною шва вважається 8-12 мм. Менше робити не рекомендується, оскільки втрачається можливість корекції стінок, коли в цьому з'являється необхідність.

Укладання може виконуватися в одну цеглину, особливо якщо він силікатна, марки М150. Зайвий розчин, який просочується через шви, потрібно видаляти відразу. Інакше після його застигання видалення буде вкрай скрутним. Горизонтальність конструкції необхідно перевіряти рівнем, вертикальність - схилом.

vanna-iz-kirpicha-i-plitki_2

Споруджувати конструкцію можна так, як того вимагає душа і можливості приміщення. Головне, варто враховувати міцність, щоб така ванна прослужила довго і надійно.

Після спорудження розчин повинен застигнути. Для цього буде потрібно кілька днів.

Гідроізоляція

Для надійного збереження води у ванні рекомендується перед її обробкою зробити гідроізоляцію. Є кілька варіантів, як це можна реалізувати. Найбільш складним і надійним вважається облаштування короба з металу всередині. Він є зварним, для цього використовується нержавіюча сталь.

Спрощений варіант - укладання руберойду. Робити це потрібно внахлест, із захопленням стінок. Після цього варто залити покриття бітумною мастикою.

Підійде для гідроізоляції і поліетиленова плівка спеціального призначення. Герметизація швів виконується клеєм, створеним для цих цілей.

На дно потрібно насипати щебінки, після чого виконати бетонну стяжку. Не слід забувати про ухил у бік зливу, для чого використовується рівень. Стяжка натягується правилом, як показано на фото.

Далі штукатуримо стінки кладки. Потрібно домогтися ідеальної поверхні, а потім дати час на висихання розчину. Тільки після цього можна приступати до наступного етапу.

Оздоблення

Тут варіантом може бути декілька, проте найпоширенішим і практичним на сьогоднішній день залишається обробка плиткою. Спочатку оформляється підлогу, потім внутрішні стінки. Для укладання можна використовувати все той же цементно-піщаний розчин або ж можна користуватися спеціальним клеєм. Змочування плитки є необов'язковим заходом.

vanna-iz-kirpicha-i-plitki_1

Після укладання ванни можна переходити до укладання інших поверхонь, якщо в цьому є потреба.

vanna-iz-kirpicha-i-plitki_6

Використовувати отриману конструкцію можна буде вже через кілька днів.

vanna-iz-kirpicha-i-plitki_5

Конструкція, зроблена самостійно, - це можливо

Ми розглянули інструкцію по створенню своїми руками ванни з цегли, з обробкою плиткою. Додатково можна подивитися ще й відео на цю тему, яке розставить всі крапки над «i». У підсумку ви станете щасливим володарем ексклюзивної ванни, заощадите кошти і отримаєте моральне задоволення від процедури та результату.