Як здійснити монтаж душової кабіни (4200)

Вибираючи душову кабіну, потрібно визначитися з тим, хто буде здійснювати монтаж душової кабіни. Виходячи з цього, вибирати необхідне сантехнічне обладнання. Справа в тому, що існує кілька видів, які значно відрізняються процесом підключення і установки. Тому давайте для початку розберемося з типами і основними відмінностями, після чого більш докладно побачимо, як здійснюється монтаж душової кабіни - інструкція допоможе краще в цьому розібратися.

montazh-dushevoj-kabiny_8

Види кабін

Умовно можна розподілити види залежно від висоти піддону і збірки. Це все впливає на монтаж піддону душової кабіни. За даним принципом можна виділити:

 • глибокі;
 • дрібні.

У першому випадку висота кабіни перевищує 20-ть сантиметрів. Деякі з таких піддонів цілком можна використовувати як повноцінні сидячі ванни. Частина з них оснащується ручками і зручними підголівниками або місцем для сидіння. Найчастіше такі піддони виконані з акрилу.

montazh-dushevoj-kabiny_7

Дрібні - це піддони, найчастіше використовуються в дачному варіанті. Вони можуть бути зроблені з декількох матеріалів:

 • сталь;
 • акрил.

Сталеві піддони емалюють. Вони найбільш дешеві, саме тому використовуються для установки альтернативного душа і вкрай рідко зустрічаються в організації ванної кімнати в квартирі.

Акрил, природно, буде дорожче, але зовнішній вигляд, а також зносостійкість у матеріалу значно вище, власне кажучи, як і гігієнічні якості. Акрил простіше миється, з нього легше йде бруд. Головне, навіть при невеликому зовнішньому пошкодженні він не візьметься корозією. Зі сталлю справи йдуть інакше. Якщо на емалі з'явилися глибокі подряпини або сколи, то незабаром це призведе до значного пошкодження металу під емаллю.

montazh-dushevoj-kabiny_6

По конструкції також можна розрізнити кабіни на:

 • збірні;
 • цільні;
 • вбудовані.

Збірні конструкції являють собою окремі частини. Тобто в таких кабінах повинна проводитися установка піддону, а потім шторок або дверей. Ці кабіни не будуть мобільними, і переставити їх в інше місце практично неможливо. Або краще сказати дуже складно, так як демонтаж зажадає значних зусиль.

montazh-dushevoj-kabiny_5

Конструкції цільних кабін - це неподільний симбіоз піддону і шторок, разом зі стійкою і фурнітурою. Ці кабіни мобільні, їх набагато легше переставляти і підключати. Наведений монтаж душових кабін на відео відноситься до збірних кабін, так як вони вимагають більше часу та уваги.

Вбудовані - це кабіни, по суті, без піддона, а точніше, піддон монтується в підлогу. Це досить зручний спосіб, при якому користуватися кабіною комфортніше і простіше. Спробуємо виконати дії своїми руками, вдавшись до інструкції і деяких рекомендацій по установці. Візьмемо саме варіант з поглибленням, тому що він найбільш складний.

montazh-dushevoj-kabiny_1

Установка

Для початку потрібно виконати поглиблення в підлозі. Це можна зробити декількома способами:

 • підняти злегка підлогу на стяжці, залишивши шматок необхідного розміру без неї, після чого залежить основний підлогу плиткою, а в поглибленні розташувати піддон;
 • закладаючи плиткою, підвести попередньо злив, поглиблення зробити під нахилом до нього, після чого також залежить плиткою.

Форму піддону можна використовувати як шаблон для прокладки необхідних труб. Ще одним важливим моментом буде гідроізоляція підлоги.

montazh-dushevoj-kabiny_4

Далі до піддону необхідно прикріпити ніжки. Після цього решту закладають плиткою, в тому числі частина країв піддону. Це зміцнює конструкцію, дозволить зробити її стійкою і надійною. Після установки піддону можна переходити до організації шторок. Для цього можна взяти найбільш простий варіант - м'які шторки з ПВХ, а можна встановити систему з розсувними дверцятами.

montazh-dushevoj-kabiny_2

Спробуємо виконати монтаж душової кабіни своїми руками. Для цього розіб'ємо всі дії на певні кроки. Розуміючи алгоритм виконання, буде простіше зробити роботу.

 1. Необхідно прикрутити до піддону ніжки.
 2. Після перевірки країв помістити піддон в поглиблення.
 3. Відрегулювати ніжки.
 4. Використовуючи великоформатну плитку, перевірити кути кімнати. Вони повинні бути прямими.
 5. Якщо потрібно, підправити стіни для досягнення прямого кута.
 6. Далі встановлюється сифон, вивіряється для обов'язкового збігу з отвором в піддоні для зливу.
 7. Піддон вставляється в поглиблення.

montazh-dushevoj-kabiny_3

Збірка

 1. Використовуючи рівня, регулюється висота і рівномірність установки настінного профілю. Його встановлюють на краю піддону.
 2. Розмічаються на стіні отвори під кріплення.
 3. Просвердлити отвори. Роботу потрібно виконувати акуратно, попередньо трохи надколоти покриття в місці установки дюбелів.
 4. Встановити дюбеля і прикріпити настінний профіль шурупами.
 5. Установка нерухомих елементів конструкції кабіни.
 6. Навісити дверцята, перевіривши їх положення, так, щоб вони рівно прилягали, а ущільнювальні елементи були щільно встановлені.
 7. Остаточно закріплюються профіль і дверці.

Після установки виконуються роботи з перевірки експлуатації і прибирання приміщення.