Душ топтун - без нього нікуди!

Літній душ на дачі - справжня знахідка. Особливо, коли в ньому є тепла вода, а головне, є можливість цю саму воду регулювати. Згадаймо звичні дачні душі, які досі встановлені на багатьох ділянках. Далеко за прикладом ходити не треба, їх фото можна вільно подивитися в Мережі.

dush-toptun_4

З вигляду це невеликі кабінки з баком вгорі і спеціальною насадкою всередині, яка грає роль душа. Один невеликий недолік, який суттєво ускладнює процес миття - неможливість регулювати воду так, як необхідно. Тобто, більшість конструкцій влаштовано таким чином, що вода або тече, або ні. І, навіть враховуючи той факт, що є хороші альтернативи, душ «по старинці» ніхто не відміняв.

Хороша альтернатива - «топтун»

От уявіть собі, регулювання води залежить від ваших ніг. Одним словом, існує така корисна штука, яка, на жаль, не надто популярна, але для тих, хто скористався, стала справжньою знахідкою на дачі.

dush-toptun_6

Душ-топтун - це простий механізм подачі води, який не вимагає зайвої мороки з бочками, баками, нагрівальними елементами та іншим. Працює він від натискання ногами на спеціальні педалі. Конструкція топтуна не менше проста і геніальна.

dush-toptun_5

Для того щоб повноцінно митися, достатньо натискати на педалі, від яких відходить два шланга. Один опускається у відро з підготовленою водою, другий має насадку-лійку, вона і є приладом подачі води.

dush-toptun_2

Деякі нюанси топтуна

Для початку поговоримо про вхідну воді. Для цього необхідно мати ємне, але обов'язково закрите відро, а шланг, який до нього йде, повинен обов'язково бути закріпленим. При натисканні на педалі, які всередині себе мають клапан, вони відкриваються, перекачуючи воду з відра в лійку. Чим більше ритмічний крок, тим якісніше і равномерней струмінь води.

dush-toptun_3

Одним словом, назва говорить сама за себе. Щоб справити водні процедури, необхідно зробити хорошу зарядку. До того ж педалі досить пружні і, наприклад, дитина скористатися таким даром цивілізації самостійно навряд чи зможе.

Але при цьому великий плюс такого душа - мобільність. Він складається з гумового килимка з педалями і шлангами, досить зручно складається і може спокійно зберігатися до наступного літа. Конструкція приладу дозволяє зробити дачний душ-топтун своїми руками, при цьому не використовуючи дорогих матеріалів і не надто замислюючись над конструкцією. У Мережі можна знайти фото і відео приклади, а також подібні інструкції, як все зробити своїми руками.

Ще однією позитивною особливістю топтуна є можливість брати його з собою, наприклад, якщо ви вирішили з'їздити на море «дикунами». Такий агрегат дозволить помитися навіть на піску за саморобної ширмою. Його також непогано брати в лазню, для цього не треба облаштовувати спеціальне місце, встановлювати кабінку і так далі.

Самостійна робота

Для того щоб зробити дачний душ-топтун своїми руками, знадобиться трохи терпіння і наполегливості. Звичайно, все докладні розрахунки можна подивитися в Мережі на тих же фото, але загальну суть можна пояснити.

dush-toptun_1

Для організації душа знадобиться гумовий килимок, хоча можна і без нього. Кілька м'яких гумових шлангів. Причому вони повинні бути неармованими і розрахованими на середню по теплоті воду. Кілька гумових пластин, які будуть служити тими самими клапанами, ізоляційна стрічка або герметичний водонепроникний скотч. Також потрібно зручне відро і насадка-лійка. Далі з'єднати всі частини конструкції і гарненько їх закріпити.

На закінчення хочеться відзначити, що у топтуна є безліч місць застосування. Аж до того, що він стане прекрасною альтернативою і в квартирі, при тимчасовому відключенні води. Завдяки такій конструкції можна домогтися стабільного потоку води, економії електроенергії і можливості проведення корисною зарядки.