Ванна і туалет в хрущовці

Побудованим в середині минулого століття хрущовкам відводився термін життя не більше, ніж 25-30 років. За ці роки, як обіцяв ініціатор цього будівництва Микита Хрущов, повинні були бути зведені будівлі поліпшеної комфортності, а хрущовки залишитися тільки на фото. Відслуживши свій термін, вони повинні були піти на вічний спокій, звільнивши місце для нового будівництва.

Що виходить з благих намірів, відомо всім. Також і сталося з хрущовками, які стоять на своїх місцях донині, тільки тепер висловлюється «науково-обгрунтоване» думку експертів про термін їх служби, що дорівнює 150 років. Якщо вірити цим цифрам, то очевидно, що незважаючи на невисоку комфортність цього житла, якість будівництва в ті часи було досить високе, якщо гарантовані строки життя цих будівель змогли збільшитися в більш, ніж п'ять разів.

Оскільки масового переселення не передбачається, і навіть те, що вже було розпочато в столиці, призупинено, то народ почав посилено займатися ремонтом своїх квартир в нестаріючих хрущовках. Оскільки кажуть, що будь-яке перебудова житла слід починати з самого складного, то в багато разів скритикованих хрущовках всі починають ремонт з ванної кімнати і туалету.

vanna-i-tualet-v-hruschevke-01 vanna-i-tualet-v-hruschevke-02

Етапи благоустрою суміщеної ванній

Перед тим, як приступити до модернізації цих найважливіших в людському житті приміщень, слід визначитися - чи залишаться ванна кімната і туалет роздільними, або ж перетворяться в єдине ціле. Обидва варіанти мають свої позитивні і негативні аспекти, тому рішення завжди залишається за власниками.

vanna-i-tualet-v-hruschevke-03 vanna-i-tualet-v-hruschevke-04 vanna-i-tualet-v-hruschevke-05

Одні зволіють зайві сантиметри, отримані при об'єднанні приміщень, іншим більш важливо усамітнення в кожному з них. Звичайно, якщо подивитися на фото інтер'єрів, пропонованих дизайнерами, то візуально виграють приміщення з прибраній перегородкою. До того ж технічне рішення пристрою санвузлів таке, що при повному перебудові виникають ще цілих 15 см неврахованого простору.

Прийнявши остаточне рішення, яким би воно не було, першочерговим роботою стане заміна комунікацій та ремонт підлоги. В ремонт підлоги увійде пристрій нової гідроізоляції та заміна бетонної стяжки. Тільки після цього можна вести мову про підлоговому покритті.

Перед укладанням підлогового покриття, ще під час заміни комунікацій, слід знати, чи залишиться ванна на місці або буде встановлена ​​по-іншому. Всі можливі зміни необхідно передбачити вже на цьому етапі.

Далі піде робота з влаштування стін і стелі. На цьому етапі слід заховати труби комунікацій, застосувавши для цього конструкції з вологостійкого гіпсокартону. Відсутність у видимому просторі многочсленних труб значно поліпшить зовнішній вигляд приміщення. У туалеті стояк відмінно може сховатися в влаштованому навколо нього шафці.

vanna-i-tualet-v-hruschevke-06 vanna-i-tualet-v-hruschevke-07 vanna-i-tualet-v-hruschevke-08

Оздоблення стін керамічною плиткою світлих тонів і установка натяжної стелі додасть приміщенню елегантний вигляд. Цей порядок роботи однаковий для ванної кімнати та туалету, якщо вони залишилися в колишньому вигляді, розділені перегородкою. Тепер залишається придбати нову, більш сучасну і компактну ванну, і оновлена ​​ванна кімната в хрущовці буде схожа на фото в модних журналах.