Вологостійкі панелі для оформлення ванної кімнати

Оформлення ванної кімнати стіновими панелями

Ванна кімната - це приміщення зі своєю специфікою, в ньому може бути висока вологість і температура, що іноді викликає поява грибка і цвілі. Догляд за ванною здійснюється за допомогою різних хімічних миючих засобів, що створюють агресивне середовище, що чинить руйнівну дію на багато оздоблювальні матеріали.

Ванна оформлена стіновими панелями

Тому, як варіант обробки ванної кімнати часто використовують спеціальні оздоблювальні вологостійкі панелі. Вони є якісним і дуже надійним матеріалом, створеним з полімерів із застосуванням різних додаткових добавок. За зовнішнім виглядом такі панелі не відрізняються від дорогих за вартістю матеріалів, призначених для проведення обробки.

Стінові панелі під мармур

Панелі не бояться підвищеної вологості і частого перепаду температур, а їх вартість в даний час є доступною для більшості покупців. Вже встановлені плиткові панелі буває дуже складно відрізнити від дорогих оздоблювальних матеріалів, а за своїми експлуатаційними характеристиками вони часто перевершують навіть натуральний камінь і дерево.

Стінові панелі під керамічну плитку

Багато покупців визнали, що цей матеріал є прекрасною альтернативою звичайній кахельної плитки. Безліч візерунків і яскравих кольорів дозволяє втілити досить сміливі дизайнерські рішення. Вологостійкі панелі з легкістю змінюють одноманітний нудний інтер'єр, роблячи зі звичайної ванної кімнати твір мистецтва.

види

В даний час на російському ринку оздоблювальних матеріалів для оформлення стін у ванній кімнаті доступні такі види вологостійких панелей:

 • Плиточная панель, яка виготовляється у вигляді квадрата і застосовується для викладання найрізноманітніших візерунків.
 • Рейкова панель. За своїм виглядом нагадує звичайну оздоблювальну вагонку. Закріплення цих панелей на стіну здійснюється за допомогою скоб.
 • Листова панель. Має досить великі розміри і є дуже простий в монтажі. Найчастіше ці панелі купуються з уже нанесеним орнаментом або малюнком.

Плиткові панеліВологостійкі рейкові панеліЛистові вологостійкі панелі

Детальніше читайте в нашій статті про пластикові панелях для ванної.

листові

Панелі листового типу є матеріалом для високоякісної обробки різних приміщень з достатньо високим рівнем вологості і частими температурними перепадами. Найчастіше такі панелі купуються для монтажу в кухні або ванній, а також туалету.

Їх основою є плити ДВП, створені з евкаліптового волокон, в яких містяться смоли і різні природні масла. Ця просочення надає панелям особливу міцність, а також вогнетривкість.

Листові панелі для стін під дерево

Листові панелі можуть бути виготовлені з ПВХ. Вони являють собою лист пластику, розміром 1220х2440 мм. Вони дуже зручні при монтажі, у процесі якого утворюється мінімальна кількість стиків і швів, що дуже істотно для ванної кімнати.

Оформлення ванній панелями з ПВХ

Листові панелі покривають спеціальним захисним матеріалом, який охороняє їх від негативного впливу агресивних хімічних засобів, що з'являються подряпин і інших пошкоджень. Різноманіття орнаментів і фактур, нанесених на панелі малюнків, дозволяє сміливо втілювати всі дизайнерські задуми. Термін придатності такого оздоблювального матеріалу перевищує десять років.

рейкові

Рейкові панелі відрізняються від звичайної дерев'яної або пластикової вагонки тільки своїми вологостійкими властивостями, через які вони використовуються в приміщеннях з високим рівнем вологості. За допомогою рейкових панелей, які випускаються різної кольорової гами можна внести пожвавлення навіть в інтер'єр дуже маленької ванної кімнати.

Рейкові панелі в оформленні ванної кімнати

Панелі, встановлені вертикально - візуально піднімають стелю, а якщо застосувати креативний підхід і спробувати пограти з квітами, у вас вийде оригінальна і стильна ванна кімната.

Детальніше читайте в нашій статті про стельові панелі для ванною.

Чорно-білий варіант оформлення рейковими панелями

Закріплюються такі панелі на поверхню стін за допомогою клею, можуть монтуватися на каркас і кріпитися за допомогою скоб або шурупів.

Плиткові

Плиткові панелі виготовлені із сучасних матеріалів, в основному з пластика.

Плиткові панелі в маленькій ванній під мозаїчне покриття

Вони мають форму квадратів і застосовуються для проведення обробки поверхонь в приміщенні санвузла або ванної кімнати. Плиткові панелі з успіхом імітують мозаїчне покриття, декоративну штукатурку, мармур та інші оздоблювальні матеріали.

Перед проведенням монтажу плиткових панелей проводиться попереднє ретельне вирівнювання поверхні стін. Укладати і комбінувати плиткові панелі можна різними способами, в шаховому порядку, створювати оригінальні композиції та геометричні візерунки.

переваги

Панелі мають безліч переваг, найважливішими з яких вважаються:

 • Вартість. У порівнянні з іншими матеріалами ці панелі вважаються найбільш доступними, при монтажі практично відсутні залишки.
 • Підвищена стійкість панелей до появи цвілі. Це гідність вважається досить важливим, так як запобігає появі на стінах ванної різних цвілевих утворень.
 • За допомогою таких панелей відмінно ховаються проведені труби, а також маскуються різні дефекти і нерівності поверхонь.
 • У плити може бути вмонтовано різне сучасне освітлення. За допомогою виконаних в них отворів закріплюються полички і дзеркала.
 • Панелі є стійкими до пошкоджень і з легкістю витримують механічні дії, удари і вигини.
 • За вологостійкими панелями здійснюється досить простий догляд. Вони легко очищаються від забруднень за допомогою мильної води і губки.
 • Різноманітний асортимент дозволяє підібрати необхідні види панелей під абсолютно будь-який смак і ідею, а також під розміри ванної кімнати.
 • Панелі досить легко монтуються, залишаючи після себе мінімум сміття і відходів.
Стінові панелі у ванній кімнаті

способи закріплення

Вологостійкі оздоблювальні панелі прикріплюються до стін декількома способами. Основним застосовуваним способом є їх фіксація на клейовий розчин. Для такого монтажу потрібно ідеально рівна поверхня стіни. Всі нерівності завчасно усуваються за допомогою цементного розчину або шпаклівки. Панелі можуть кріпитися як в вертикальному, так і в горизонтальному положенні.

При монтажі на клей - він наноситься на панель довгими смугами з проміжним відстанню від 5 до 10 см.

Монтаж панелей на клей

Перед монтажем проводяться наступні етапи:

• Виміряються стіни кімнати

• Молдинги і панелі підганяються за розмірами

• У початковому місці встановлюється стартовий молдинг

• Панелі по черзі приклеюються до стіни

• Проводиться обробка всіх стиків

Для закріплення панелей часто застосовується дерев'яна обрешітка, бруски якої завчасно прикріплюються до стіни дюбелями. Якщо матеріал буде встановлений вертикально, дерев'яні планки такої обрешітки закріплюються горизонтально. Існуюча нерівність поверхні стін не стає перепоною для монтажу. Підкладений під планку в місці стінового поглиблення брусок усуне нерівність стіни.

Варіанти кріплення стінових панелей

Підготовчі роботи перед монтажем

Монтаж складається з двох етапів. Перед початком установки готуються поверхні стін і весь необхідний матеріал. Всі поверхні для майбутнього закріплення панелей вирівнюються штукатуркою і грунтуються. Підраховується точну кількість матеріалу, необхідного для проведення обробки.

Підготовчий етап робіт зі стіновими панелями

Приблизно за пару діб до проведення монтажу панелі вносяться в приміщення для повної адаптації до внутрішньої температури і рівнем вологості приміщення. Потім матеріал нарізається по розмітці з охороною малюнка на панелі, якщо він на ній присутній.

Інструменти для проведення монтажу

Для якісної обробки приміщення сучасними панелями будуть потрібні наступні інструменти:

 • електролобзик і рулетка
 • ножівка з досить дрібними зубцями
 • прозорий герметик з силікону
 • шпатель і різна фурнітура
 • молдинг
 • спеціальні рідкі цвяхи
 • планки для стиків і обрамлення.
Фурнітура для стінових панелей

установка панелей

Перед початком монтажних робіт орнамент, розташований на панелях, уважно розглядається. Панелі розкладаються в порядку нанесення на стіну, що зробить монтаж зручнішим. На підготовлену панель спеціальним шпателем наноситься клейова суміш. Ідеальним буде клейовий шар товщиною 6 мм.апотол

Потім панель з нанесеним на її поверхню клеєм притискається до стіни і утримується протягом деякого часу. Рівномірність прилягання панелі перевіряється за допомогою рівня. З'являється з-під панелей клей акуратно видаляється. Установка матеріалу триває з установкою між плитками невеликого зазору. Наклеєні панелі висихають протягом доби. Шви між ними закладаються герметиком.

монтаж панелей

Якщо дотримані всі правила при монтажі вологостійких панелей, то вони прослужать тривалий час. Для зміни окремих панельних елементів або видозміни візерунка панелі легко знімаються, а на їх місце встановлюються нові.

Встановлені на стіну панелі

Блиск підтримується за допомогою застосування миючих засобів, що не містять в своєму складі абразивів. Такі речовини мають щадне вплив на плитку і її покриття, тому ванна кімната протягом довгого часу зберігає ефект новизни.