Раковина-тюльпан - раковина на ніжці в ванну кімнату

раковина в ванну на ніжках

Ванна кімната - це таке приміщення, в якому кожен проводить трохи часу, але із завидною регулярністю. Через це кожному хочеться, щоб в його ванній було комфортно і затишно. Незалежно від розмірів ванної кімнати в ній обов'язково повинна знаходитися раковина.

Зараз виробники розробили таку кількість моделей, що кожен споживач зможе підібрати для себе оптимальний варіант за красою і зручністю.

раковина тюльпан

Одним з найпоширеніших варіантів, який був відомий давно, є раковина на ніжці або по-іншому - раковина «тюльпан». Розглянемо її докладніше.

раковинапристрій раковини-тюльпан

плюси

Позитивних якостей у даній раковини досить багато. Головними з них є:

 • Велика раковина, завдяки якій вода не розлітається в різні боки на стіни і меблі.
 • Ніжка раковини-тюльпан приховає сифон і труби - це додасть культурний вигляд ванній кімнаті.
 • Дизайнів раковин на ніжці величезна кількість, кожен зможе підібрати для себе відповідний до інтер'єру варіант.
 • Порівняно низька цінова категорія, але тільки в тому випадку, якщо не розглядати варіант виготовлення раковини зі скла або каменю.
 • Проста в установці, навіть непідготовленій людині змонтувати її буде нескладно.
дизайнерська раковинараковина-тюльпан в салатовий колірпрямокутна раковина

мінуси

Маючи величезну кількість плюсів, варто відзначити, що все-таки один мінус у неї є. Якщо ванна кімната невеликого розміру, і кожен шматочок простору має значення, під раковину «тюльпан» вже не вийде встановити ні додаткові полички, ні пральну машинку.

стильні раковини

види

Раковини на ніжці відрізняються один від одного за типом конструкції, за матеріалом, з якого виготовляється і за кольором. Розглянемо все по порядку.

За типом конструкції можна виділити:

 • Цілісна конструкція - в цьому випадку раковина і ніжка є одним цілим. Після установки на ніжку лягає все навантаження від ваги раковини.
 • Тюльпан-компакт. В цьому випадку раковина і ніжка відокремлені одного від одного, і монтуються вони по черзі. Ніжка є декоративною конструкцією, яка дозволяє приховати труби.
 • Полутюльпан - це конструкція, у якій ніжка не стикається з підлогою. Таку раковину можна змонтувати на необхідній висоті.
цільна раковинабілосніжна раковина-тюльпантюльпан-компакт

За колірною гамою найчастіше можна зустріти білу, кремову або рожеву раковину. Трохи рідше зустрічаються чорні або з розписом. Але якщо поставити собі за мету, можна відшукати комплекти і інших відтінків.

Раковина-тюльпанРаковина-тюльпанРаковина-тюльпанЧорна раковина-тюльпанрожева раковина-тюльпанраковина-тюльпан у ванній

матеріали

Залежно від матеріалу, з якого виконана раковина, буде різною ціна. Причому розкид буде дуже великий. Розташуємо їх у порядку зростання ціни:

 • Найекономічнішим варіантом став сантехнічний фаянс. Він легко відмивається від бруду за допомогою чистячих засобів, але нестійкий до механічних пошкоджень. Від ударів залишаються сколи та тріщини.
 • Фарфор обійдеться дорожче, але буде більш надійним помічником.
 • До елітного матеріалу відноситься натуральний камінь, іноді скло, і штучний акрил.
порцелянові раковинискляна раковинаовальна фаянсова раковина

Виробники

Не останню роль в ціноутворення відіграє виробник раковин «тюльпанів». Ось деякі з них:

 • В'єтнамський виробник Monaco є одним з дорогих виробників. Середня ціна на раковину складе 7700 р. Ширина чаші - 0,65 м, глибина - 0,46 м, а загальна висота - 0,82 м.
 • На другому місці розмістився шведський виробник Gustavsberg «Nordic 2600». Ціна комплекту обійдеться в 6300 р. Ширина раковини - 0,6 м, глибина - 0,45 м, а загальна висота - 0,81 м.
 • Керамін сіті є білоруським виробником, який пропонує кутовий варіант такої раковини. Це зручно, так як найчастіше кути незайнятість, а, отже, інший простір звільниться. Ціна на такий комплект складе 4500 р. Ширина і глибина раковини - 0,32 м.
 • Самий економічним варіантом є вітчизняний виробник SANTEK Бриз. Ціна на раковину дорівнює 4000 р. Висота ніжки - 0,66 м.

Це найвідоміші виробники, але далеко не все. Так що, якщо в цьому списку вам нічого не підійде, завжди можна підшукати інших виробників.

раковина з фаянсураковина з порцеляничотирикутна раковинавишукана раковина

Поради щодо вибору

Щоб зробити правильний вибір, потрібно звернути увагу на кілька моментів:

 1. Визначитися з ціною, яку ви готові заплатити.
 2. Вирішити, який колір і розмір підійде для вашої ванної кімнати.
 3. Вибрати матеріал.
 4. Визначити, куди буде встановлюватися раковина (в кут або інше місце).
 5. Вивчити виробників і почитати про них відгуки.
раковина-тюльпан в інтер'єріраковина-тюльпан в класичному дизайні ванної

Установка раковини-тюльпан

Установку раковини-тюльпана можна зробити самостійно. Необхідно підготувати кілька інструментів: рівень, дриль, гайкові ключі, молоток і викрутку.

 • Потрібно визначитися з місцем установки вироби, при цьому варто враховувати розміщення не тільки раковини, а й підключення до води і каналізації. Якщо ви поклали нову плитку на підлогу, то до установки раковини можна переходити тільки після її повного висихання.
 • Необхідно поставити раковину там, де вона буде монтуватися. Завдяки рівню перевірити рівність поверхні.
 • За допомогою простого олівця потрібно зробити дві позначки для майбутнього кріплення раковини на стіні. Пам'ятайте, що висота ніжки повинна бути ідентичною з висотою установки умивальника.
 • Далі прибираємо раковину і переходимо до свердління отворів в стіні для кріплення. Слід знати, що діаметр дюбелів і свердла повинен бути одного розміру. Коли отвори будуть готові, потрібно молотком забити дюбеля в стіну, і вкрутити шпильки в них.
 • Потім необхідно закріпити раковину-тюльпан на шпильки, після чого надіти пластикові накладки, і закрутити гайки. При закручуванні гайок потрібно бути дуже обережним, щоб не пошкодити раковину при сильному закручуванні.
 • Потім необхідно встановити сифон. Під час закручування варто притримувати гумові кільця, щоб вони не з'їхали в сторону. Процес установки сифона можна зробити до початку кріплення раковини до стіни, але тоді буде незручно виконувати монтаж раковини. Далі слід підключити рукав сифона до каналізації.
 • Далі потрібно встановити змішувач на умивальник і перевірити її на герметичність. Наприклад, якщо ще немає змішувача, тоді досить влити в умивальник відро води. Якщо після цього дії умивальник залишився сухим, то вся установка виконана правильно. Якщо з'являться крапельки води, тоді варто подивитися на розташування гумових кілець. Необхідно трохи відкрутити сифон і поправити їх.

Щодо розміщення раковини з п'єдесталом дивіться у відео каналу MrPromka.