Як вибрати розмір кахельної плитки для маленької ванної та туалету

Ось дивишся на маленьку ванну або туалет, шукаєш аналогічні фото планування, намагаєшся робити все правильно. Але все одно підсумок далеко не завжди такий, як ми собі уявляємо. Те після укладання плитки кімната стала менше, то, навпаки, стала незатишною, холодною. Так, де та межа ідеалу? Як викласти і підібрати обробку так, щоб кімната сяяла, була органічною, приємною оку і зберегла ергономіку? Особливо останнє має найважливіше значення для маленьких приміщень.

razmer-plitki_2

Напевно, все полягає в продуманості. Це не порожні слова. Тільки подивіться, скількох помилок можна уникнути в ремонті, продумавши максимально кожну дрібницю. Але в основному на це не залишається часу, не хочеться виділяти сили і витрачати нерви, гублячись у нескінченних розрахунках.

razmer-plitki_3

У цьому випадку прекрасним виходом буде довіритися професійним дизайнерам, які продумана кожна деталь. Тільки не варто забувати, що вони придумають, а втілювати будуть інші люди. Тому тут як колись працює приказка про те, що хочеш зробити добре, роби сам.

razmer-plitki_9

Важливе

Що важливо в кожному приміщенні? Це приємне поєднання, причому не тільки в кольорах і матеріалах, але і в геометрії. А ось для останньої потрібно правильно підібрати розмір і форму оздоблювального матеріалу. Якраз давайте розглядати приклади маленьких ванних і туалетів (3-6 квадрата), а також знайдемо оптимальні розміри для обробки.

razmer-plitki_8

Ванна

Це кімната для водних процедур. Починаємо відштовхуватися від цієї першої сходинки. Значить, матеріал обробки повинен бути волого і водостійким. Тому керамічна плитка - відмінне рішення. Тепер можна обговорювати геометрію.

Вузька довга

Якщо ванна дуже вузька і довга, варто звернути увагу на те, що візуально кімната повинна здаватися просторіше. Для цього краще не використовувати кардинально темні кольори. При цьому розмір плитки цілком може бути великим. Причому велика плитка на стінах буде набагато вигідніше. Чим менше умовних ліній будуть розділяти кімнату, тим більше вона буде здаватися. Тому оптимальними розмірами для невеликих ванних кімнат буде плитка 15х30, 30х60, 45х45, 30х30, 60х60 та інші. Одним словом, чим більше, тим краще. Крім цього, вона повинна бути не надто похмурою, як ми встигли помітити. Гарні будуть світло-бежеві і сірі відтінки, в поєднанні з великими плитками вони дадуть цікаву картинку.

razmer-plitki_10

Викладати плитку в такому випадку бажано поперек, щоб хоч трохи розширити простір. Тому що поздовжні смуги збільшать стелю, а точніше, довжину стіни до стелі. Але ні в якому разі не поліпшить загальної картини.

Квадратна

У цьому випадку і плитку можна використовувати квадратну, великих розмірів: 45х45, 50х50, 60х60. Всі ці розміри прекрасно впишуться в невелике приміщення, а правильний симбіоз з кольором дасть відчуття просторого приміщення.

razmer-plitki_6

Штучний камінь гарний у разі поєднання з декоративною штукатуркою або в декоративній обробці однієї стіни. Зловживати в маленькій ванній їм не треба. Інакше маленькі цеглини дадуть відчуття погреби, замкнутого простору. Ванна повинна приносити радість і асоціюватися з приємною розташовує обстановкою, а не з бункером.

razmer-plitki_5

Мозаїка

На фото наведено багато прикладів найрізноманітнішої мозаїки. Чомусь більшість людей вважає, що цим матеріалом потрібно викладати всю кімнату, щоб в результаті отримати крихітну, надламаний роздроблену картинку. Тому з приводу мозаїки у вигляді крихітних плиток треба сказати, що вона хороша як один з елементів оздоблення. Наприклад, вся кімната викладена великої плиткою, а окрема зона, припустимо, там, де стоїть ванна, викладена мозаїкою в тон. Тоді не загубиться ні зовнішній вигляд, ні простір.

razmer-plitki_4

Туалет

Коли санвузол суміщений, все набагато простіше. Продумувати розмір плитки досить один раз. Але ось часті випадки, коли ці дві кімнати роздільні, причому обидві зовсім невеликі. Тоді потрібно підібрати обробку і для туалету. Розмір плитки тут також повинен бути великим. Причому непогано буде виглядати контрастна плитка не занадто темних кольорів. Зазвичай маленький туалет - це вузька і витягнута кімната. Візуально її розширить велика прямокутна плитка, викладена по горизонталі. Якщо зробити те саме, але по вертикалі, буде відчуття високої стелі, але простору від цього навіть візуально більше не стане.

razmer-plitki_7

Ще одне рішення - велика фото плитка. Тільки сюжет повинен бути об'ємним, наприклад, вихід до моря або в сад. Тобто той, який візуально додасть об'єму. Такого ж ефекту можна домогтися, поклавши велику дзеркальну плитку. Тоді відображення в ній буде створювати необхідний обсяг, додаючи трохи метрів.

razmer-plitki_1

У підсумку можна зробити один вірний висновок. Для маленьких кімнат маленька плитка - дурне рішення. За рахунок швів стіна буде візуально зменшуватися. І чим їх більше, тим стіна буде здаватися менше. Те ж відбудеться і з усією кімнатою в цілому. Тому дуже важливо підбирати розмір побільше.

Ще важливим моментом буде заміряти стіну і підбирати плитку так, щоб її не довелося різати, а вона строго лягала по ширині стіни. Тоді обробка буде виглядати набагато акуратніше, можна створити необхідний ефект.