Тече зливний бачок унітазу - що робити?

Багато предметів в будинку можна відремонтувати своїми руками. Не виключенням є і унітаз. Його конструкція досить проста, тому ремонт не є складним. Але для початку потрібно розібратися, з яких частин він складається, а також, як вони взаємодіють.

Складові частини унітазу і їх взаємодія

Зливний бачок - важливий елемент системи. Він працює за принципом гідрозатвори і складається з системи важелів, поплавка і пломби. Коли натискається кнопка змиву або важіль, вода надходить з великим напором в чашу, звідки через зливний отвір йде в каналізацію.

techet-bachok-unitaza_4

Після цього в бачок надходить нова порція води дот тих пір, поки її рівень не досягне потрібної позначки. У цей момент спрацює запірний клапан, потік зупиняється.

Безумовно, у кожного виробника є свої нюанси і конструктивні особливості, тому перед початком дій з ремонту слід відкрити бачок, вивчити особливості його будови.

Кришка бачка може просто лежати зверху, а може мати і кнопку змиву. В останньому випадку доведеться відкрутити декоративне кільце, яке притискає кришку до конструкції. Робиться це проти годинникової стрілки. Якщо присутні додаткові елементи кріплення, їх потрібно відкрутити.

techet-bachok-unitaza_5

І тут потрібно пам'ятати, що кришка не продається окремо від зливного бачка, тому, знімаючи, необхідно бути гранично уважними. Як доповнення, можна подивитися і відео з інструкцією.

Види несправностей

  • гучне наповнення бачка;
  • не працює кнопка змиву;
  • необхідність неодноразового натискання на важіль або кнопку, щоб злити воду;
  • з бачка постійно тече вода;
  • постійне надходження води в зливний бачок.

Несправності зливного бачка і їх усунення

Щоб своїми руками усунути несправність зливного бачка, слід визначити причину.

При постійно надходить воді в унітаз міг викривити важіль поплавця. Його потрібно повернути в нормальне положення. Найчастіше він знаходиться нижче входу труби на 2,5 см.

techet-bachok-unitaza_2

Часто для з'ясування причини, чому тече вода, варто лише оглянути поплавок. У ньому може накопичитися вода через пошкодження. Тоді його вийняти, вилити воду, загерметизувати і знову встановити. Однак не варто розраховувати, що в такому стані цей елемент прослужить довго. Його доведеться замінити найближчим часом.

techet-bachok-unitaza_3

Як закрити отвір? Можна використовувати поліетиленовий пакет або розігрітий пластик.

Якщо змив відбувається тільки після декількох натискань на кнопку або важіль, вода постійно надходить в унітаз, потрібно заміна мембрани сифона. Для цього кришку потрібно замінити поперечиною, до якої підв'язується поплавковий важіль. Далі зливаємо воду з бачка, знімає гайку, що сполучає трубу змиву і бачок. Послаблюємо гайку сифона, а потім виймаємо його. Тепер можна замінити мембрану на нову.

Не працює кнопка змиву? Тяга вимагає лагодження. Слід замінити елемент на новий. Це продовжить безперебійну роботу унітазу.

Якщо ж наповнення бачка відбувається занадто шумно, можна встановити глушник. Робиться все так. Необхідна пластикова труба, яку потрібно встановити біля входу в поплавковий клапан вертикально. В іншому випадку, якщо це не рятує, можна використовувати стабілізуючий клапан.

Чаша унітазу теж іноді тече

Слід зазначити, що не тільки зливний бачок може протікати. Подібні проблеми не виключені й з чашею, хоча й досить рідкісні. Основна причина - неправильна установка. Тому ремонту можна уникнути, якщо спочатку все ретельно зробити.

techet-bachok-unitaza_1

Особливу увагу слід приділити місцям сполуки, як елементів унітазу, так і його контактам із зовнішніми пристроями: шлангами каналізації та водопостачання.

Щоб закріпити отриману інформацію, варто додатково подивитися ще і фото, і відео. Це дасть більш детальну картину, як і що потрібно робити. І тоді проблема буде усунена в найкоротший термін і безболісно.