Рольставні в туалет і ванну

Рольставні в туалеті і ванній

Рольставні, звичні нам на дверях або вікнах, зараз можна зустріти в туалетах і ванних кімнатах. Правда, функція в санвузлі у ролет трохи інша. Найчастіше вони покликані ховати отвір або нішу, в якій знаходяться непривабливі комунікації. Такі ролети дуже зручні в разі регулярного зняття показань лічильника або зміни картриджів у фільтрах.

Труби за ролетами

Призначення і гідності

Будь санвузол можна розділити на видиму зону, в якій знаходиться облицювання, меблі, сантехніка, а також приховану зону, представлену різними сполуками, комунікаціями, вентилями, лічильниками та подібним. Щоб їх розмежувати і зробити інтер'єр ванної привабливіше, використовують різні технічні рішення. Наприклад, штору з пластика або тканини, що є недорогим варіантом, але при цьому мало естетичним.

Зважившись закрити комунікації коробом з ДСП, ви погіршить доступ до труб, навіть залишивши люк, він може виявитися далеко від місця протікання. Жалюзі хоч і більш естетичні, але потребують спеціального догляду і зовсім не рятують від шуму.

Рольставні механічні у ванній кімнаті

Сучасним і набирає популярність способом приховати комунікації і обладнання в туалеті і ванній є установка рольставен. У них досить привабливий вигляд, що дозволяє навіть поліпшити інтер'єр ванною. Коли це необхідно, ролети швидко піднімаються, відкриваючи повний доступ до лічильника або трубі.

Наступним гідністю називають відмінну ізоляцію шумів, що при використанні в санвузлі пластикових труб буде цінним фактором. До того ж, установка рольставен можна виконувати окремо, дозволяючи економити на їх монтажі. Ролети виготовляють з гігієнічного матеріалу, який витримує вологе прибирання. Завдяки порошковому покриттю полотно рольставен довговічне і тривалий час зберігає зовнішню привабливість.

Рольставні в туалеті

Рольставні допоможуть приховати полки, на яких зберігаються миються кошти, предмети побуту або інструменти. З такою обробкою зовнішній вигляд санвузла не буде страждати від виду швабри, ганчірок і коробок з порошком. А ви отримаєте можливість використовувати простір ванної з більшою раціональністю, одночасно зменшуючи захаращеність житла.

Полиці за рольстанямі

конструкція

У сантехнічних ролет вона така ж, як і у встановлюваних в отвори вікон і дверей рольставен. При відкриванні полотно, що представляє собою окремі ламелі, намотується на вал, який ховається в коробі (його монтують або зовні отвору, або з внутрішньої сторони).

Усередині цього валу є урівноважує конструкцію пружина, яка заважає мимовільного розмотування полотна. Коли віконниці зачинені, то є щільним полотном, що закриває нішу. Закрите положення ролет може закріплюватися клямкою, але більш надійним варіантом буде звичайний зовнішній замок.

Якщо отвір в санвузлі має ширину менше 52 сантиметрів, пружинний механізм не використовують, а встановлюють рольставні, у яких шнурової механізм.

конструкція рольставен

Установка рольставен рекомендується на повну висоту отвору, оскільки неможливо вгадати, в якому місці труби утворюється текти. Закривши наглухо навіть частина отвору, ви позбудетеся основного переваги такого варіанту - можливості дістатися до всіх комунікацій.

Рольставні на більшу частину прорізу

Як правильно вибрати

Обрані характеристики рольставен впливають на їх функціональність і вартість.

Перш за все, виміряйте отвір для точного визначення метричних показників рольставен. Так ви дізнаєтеся ширину і висоту потрібного вироби, а також розміри короба, які безпосередньо пов'язані з довжиною полотна ролет. Далі виберіть тип приводу, який буде змотувати і розмотувати полотно. Кращим варіантом буде інерційна пружина, оскільки при певній настройці вона дозволить фіксувати, розмотані віконниці на бажаній висоті. Ролети з автоматичною підйомної системою обходяться дорожче.

Наступний нюанс вибору сантехнічних ролет - їх спосіб установки. Вся конструкція може монтуватися всередину в отвір або являти собою накладку з зовнішньої сторони. Також потрібно вирішити, хто буде займатися монтажем рольставен.

Для самостійної установки потрібні деякі знання і вміння застосовувати додатковий інвентар для ремонту. Помилки установки не просто виключать гарантійне обслуговування виробу, але і зіпсують обробку санвузла. Якщо сумніваєтеся, краще довірте установку конструкції компанії, яка продає ролокасети.

Важливо визначитися із зовнішнім виглядом і матеріалом ролет для санвузла. Найбільш поширені вироби з алюмінієвого профілю. Вони покриті заводським пофарбуванням, що перешкоджає корозії.

Досить часто в санвузлах встановлюють рольставні з пластика, оскільки така конструкція легше, а її колірна палітра ширше. Встановивши в санвузлі декоративні ролети, ви і підтримайте дизайн приміщення, і зможете додати цікаве колірне рішення або зображення.

Варіанти установки рольставенавтоматичні рольставніРольставні з малюнком

Якщо ролети вибираються для санвузла не в приватній оселі, а в громадському місці, важлива стійкість до злому. Хорошим вибором будуть сталеві рольставні з замикаючим механізмом високої якості.

Зовнішнє оформлення

Для облаштування санвузла варто підбирати не тільки саме практичне рішення. Вибравши ролокасети, оформлення вийде також і естетичним. Ламелі ролет фарбують порошковим покриттям, здатним перенести інтенсивну експлуатацію, перепади вологості, різницю температур. Тому вони підходять для застосування і на вулицях, і в санвузлах.

Так як забарвлення випускаються рольставен дуже різноманітна, вибрати відповідний відтінок віконниць до інтер'єру ванної кімнати і туалету дуже легко. Нейтральним рішенням будуть білі ролети, але не втрачайте можливість додати в дизайн санвузла фотодрук або малюнок. Так ви зможете перетворити рольставні в центральний об'єкт інтер'єру вашої ванної кімнати. Якщо ваш санвузол викладений плиткою декількох відтінків, можливе замовлення ролет з відповідним під таку обробку дизайном. Виробники пропонують полотна і короба в різних варіантах оформлення, але перед покупкою варто подивитися на них в готових інтер'єрах ванної кімнати.

Рольставні в санвузол

Ручки для рольставен також вельми різноманітні. Вони можуть нагадувати звичайну дверну ручку, являти собою гачок, кулька, напівкруглу скобу або щось інше.

Сантехнічні рольставні з фотодруком

Способи установки і особливості монтажу

Щодо розміщення сантехнічних рольставен оптимально задуматися, коли проводиться ремонт туалету і ванної кімнати, змінюються труби, встановлюються фільтри, лічильники та інше обладнання. Встановлювати ролети в цей час дозволить уникнути витрат на окремий монтаж, необхідний в разі, якщо ремонтні роботи вже завершені. Встановлюючи сантехнічні пристрої та змінюючи труби, вам відразу буде видно, що потрібно приховати і в яких місцях рольставні будуть доречні.

Бойлер за рольставней

Маніпуляції з установки рольставен в туалеті або ванній досить прості, тому їх можна провести без залучення фахівців. При цьому роботи по установці рольставен не вимагають великого робочого місця. Під час монтажу не потрібно переміщати пральну машинку або інші предмети. Монтуючи ролети у ванній своїми руками, нанесіть розмітку під напрямні і просвердлите отвори під кріплення. Тут важлива точність, щоб полотно в майбутньому не перекосилося Для фіксації напрямних застосовують дюбелі. Далі потрібно встановити привід ролет, після чого зайнятися монтажем полотна, а завершальним етапом буде встановлення кришки на короб.

Для вибору способу монтажу ролет потрібно врахувати конструкцію отвору. Основні способи установки рольставен в санвузлі такі:

  • З коробом всередині отвору. Цей спосіб вважають найоптимальнішим, але важливо, щоб комунікації дозволяли змонтувати короб. Заміри виконують після вирівнювання стін, але до укладання плитки, тоді рольставні без праці кріпляться до стіни, в результаті отримали врівень з нею.
  • З коробом зовні отвору. Таким способом користуються, коли короб не вміщується в отвір. Заміри виконуються після кладки плитки, а кріплення здійснюється на плитці. Тому такий монтаж також вибирають, якщо облицювальні роботи завершені. При визначенні розміру короба враховують висоту отвору, адже коли конструкція висока, то для її повного відкриття на валу буде збиратися більше число витків ламелей.
  • Внакладку. Такий спосіб застосовується при тонких стінах в санвузлі, наприклад, якщо вони зроблені з гіпсокартону. Тоді короб розташовується тільки зовні і забезпечується нижньої напрямної. Такий монтаж не зменшує висоту отвору і не вимагає кріплення до стелі. При цьому конструкція короба досить надійна і проста.
Варіанти монтажу рольставен

Подивіться відео про правильний вибір рольставен.