Як наносити рідкі шпалери - від розрахунку кількості до обробки

Процес нанесення рідких шпалер

Рідкі шпалери - це сучасний оздоблювальний матеріал, призначений для фінішного покриття стін. Він являє собою готову суху суміш, яку, перед нанесенням на стіну, потрібно розвести водою. Після висихання вони утворюють приємну на дотик поверхню з цікавою фактурою. За своїм складом цей матеріал схожий зі звичайними паперовими шпалерами, а за способом нанесення - з шпаклівкою або штукатуркою. Рідкі шпалери виробляються на основі целюлози, з додаванням шовку, а також склеюють і декоративних компонентів. Перш, ніж їх купувати, обов'язково прочитайте про те, як наносити рідкі шпалери.

Рідкі шпалери в пакетах

кольори

Колірна палітра рідких шпалер дуже велика - ви можете вибрати практично будь-який колір, а якщо такий відсутній, то потрібного відтінку легко можна домогтися за допомогою колеровочной фарби. Крім того, рідкі шпалери можуть містити в своєму складі блискітки, перламутровий порошок, мінеральну крихту і т.д.

Застосовувати даний матеріал можна для обробки будь-яких приміщень в будинку, але у ванній кімнаті, через підвищену вологість повітря, він прослужить кілька менше. Продовжити термін служби рідких шпалер у ванній можна за допомогою спеціального акрилового покриття.

Колірна палітра рідких шпалер

плюси

Рідкі шпалери мають багато безсумнівних переваг, вони:

  • екологічні - у складі цього матеріалу присутні тільки натуральні, безпечні для людини компоненти;
  • пластичні - консистенція суміші дозволяє наносити її на стіни з самим різним рельєфом, наприклад, з колонами або з нішами;
  • звуконепроникні - завдяки особливій, пористій структурі даний вид покриття має високий ступінь звукоізоляції;
  • легко відновлюються при пошкодженні;
  • прекрасно зберігають тепло;
  • не вбирають запахи, на відміну від звичайних паперових шпалер;
  • не утворюють швів.
Рідкі шпалери у ванній кімнаті

В оформленні ванної кімнати рідкі шпалери використовують як в якості єдиного матеріалу для покриття стін, так і в поєднанні з керамічною плиткою, штучним каменем або штукатуркою. Крім того, за допомогою різних за кольором і текстурою рідких шпалер, можна створювати на стінах оригінальні візерунки.

Рідкі шпалери, керамічна плитка та дзеркало в оформленні ванної кімнати

Як правильно розрахувати кількість

Сухий матеріал, на основі якого замішується рідкі шпалери, продається у великих поліетиленових мішках. В одному мішку знаходиться приблизно кілограм суміші - цього вистачить для обробки 3-4 кв.м. стіни, в залежності від товщини покриття.

Щоб покриття було максимально тонким і рівним, слід замішувати рідкі шпалери відповідно до інструкції. Домагаючись потрібної консистенції, слід відшукати золоту середину - суміш не повинна бути занадто рідкою, інакше шпалери будуть погано зчіплюватися зі стіною або занадто густий, в цьому випадку покриття буде неоднорідним, з буграми і западинами.

Приготування смессі для нанесення шпалер

Щоб розрахувати необхідну кількість матеріалів, потрібно визначити загальну площу стін і розділити її на витрату упаковки. Загальну площу стін у ванній кімнаті розраховуємо наступним чином: обчислюємо площу кожної стіни, перемножая висоту і ширину і підсумовуємо отримані результати.

Нанесення суміші на стіни

Краще придбати додатковий мішок суміші і зберігати його «про запас» на випадок псування стін.

Нанесення рідких шпалер на ескіз

Підготовчі роботи

Для покриття стін рідкими шпалерами будуть потрібні ті ж підготовчі роботи, що і обклеювання звичайними шпалерами. Стіна повинна бути очищена від старих оздоблювальних матеріалів і загрунтована. Завдяки своїй особливій текстурі, рідкі шпалери здатні приховати дрібні недоліки стін, які не можна заховати під шаром шпаклівки або водостійкою фарби.

Однак, для досягнення найкращого результату, шпаклівкою нехтувати не варто. Вона забезпечить надійне зчеплення рідких шпалер зі стіною. Використовуємо для цього саму звичайну шпаклівку.

Шпаклівка стін у ванній кімнаті

Після висихання стіни, можна приступати до грунтування. За допомогою валика для фарбування наносимо склад на всю поверхню стіни. Для цих цілей краще вибирати ґрунтовку білого кольору, так як важко передбачити, як поведе себе кольорова грунтовка під рідкими шпалерами - можливо, вона проступить яскравими плямами. Коли перший шар грунту повністю висохне, обробляємо стіну грунтовкою ще на один раз. Другий шар грунтовки наноситься перпендикулярно щодо першого шару.

Грунтовка стін у ванній

підготовка складу

Заміс рідких шпалер - досить тривалий процес, тому краще починати його заздалегідь. Приготування суміші займає кілька годин, зазвичай 8-10 годин. Найкращим рішенням буде замісити суміш ввечері, перед сном, а вранці нового дня прийматися за роботу.

Для того щоб підготувати рідкі шпалери до нанесення на стіну, нам знадобиться велика ємність, в якій буде зручно замішувати склад, найкраще - таз. Необхідну співвідношення сухої суміші і води зазначено на упаковці. Потрібно в точності слідувати інструкції, інакше ви можете отримати склад, непридатний для роботи. З цієї ж причини не слід ділити вміст упаковки на кілька частин - порушиться співвідношення компонентів, і суміш просто не пристане до стіни.

Готовий склад суміші

Наливаємо в таз теплу воду і висипаємо суху суміш. Якщо до купленої вами суміші додаються декоративні добавки, в ємність з водою спочатку висипають їх, а потім - основний склад. Вимішуємо рідкі шпалери до однорідної консистенції. Для цього використовуємо тільки власні руки, так як міксер порушує структуру компонентів, що входять до складу суміші. Потім накриваємо таз поліетиленом або розкладаємо приготовлену суміш по пакетам і залишаємо на час, рекомендований виробником.

техніка нанесення

Існує кілька способів нанесення рідких шпалер на стіну. Це можна робити за допомогою валика, шпателя, кельми, спеціальної терки або розпилювального пістолета, цей варіант підійде, якщо ви хочете, щоб фінальне покриття стін було більш рельєфним. Робочі інструменти слід вибирати, виходячи зі способу обробки.

Нанесення рідких шпалер шптелем

Починаємо нанесення з верхніх кутів стіни, поступово переходячи до середини. Щоб покриття було максимально рівномірним, рухайтеся від добре освітленого кута до більш темного. Для вирівнювання матеріалу фахівці рекомендують користуватися тонким шпателем з органічного скла. На недоступні для інструментів ділянки стіни суміш можна наносити мокрими руками.

Нанесення шпалер на частину стіни

Після того, як рідкі шпалери покриють всю поверхню стіни, почекайте пару годин і знову пройдіться робочим інструментом по свіжому покриттю, змочуючи його при цьому водою. Попросіть кого-небудь посвітити вам яскравою лампою або ліхтариком і тоді вам вдасться уникнути лисин, нерівностей і інших косметичних дефектів.

Готова стіна оброблена рідкими шпалерами

Покриття захисним шаром лаку

У ванній кімнаті рідкі шпалери піддаються впливу води, пара, а також перепадів температури. Так як основним компонентів даного оздоблювального матеріалу є целюлоза, то такий близький контакт з вологою істотно скорочує термін його служби. Для того щоб рідкі шпалери прикрашали стіни вашої ванної протягом довгих років, не втрачаючи свого первісного вигляду, заключним етапом оздоблювальних робіт повинно стати покриття стін лаком.

Роза з рідких шпалер

Найкраще використовувати для цього безбарвний лак на акриловій основі. Лаковий шар додасть рідким шпалерам відсутні їм важливі властивості - міцність, стійкість до вологи і пару. Після обробки лаком фінішне покриття можна буде спокійно мити з використанням м'яких миючих засобів, не боячись пошкодити поверхню.

Акриловий лак наноситься на висохлі рідкі шпалери за допомогою широкої і тонкої малярської кисті. Щоб покриття було міцнішим, можна додавати лак прямо в ємність з рідкими шпалерами, безпосередньо перед нанесенням на стіну. Для досягнення найкращого результату спробуйте використовувати обидва ці способи.

Декоративний малюнок покритий лаком

догляд

Щоб рідкі шпалери прослужили вам якомога довше, за ними необхідно правильно доглядати. Незважаючи на те, що акрилові покриття значно збільшує твердість рідких шпалер, мити їх все ж рекомендується тільки в самих крайніх випадках. Найбільш відповідний спосіб очищення даного виду настінного покриття - це пилосос. Режим потужності буде залежати від отриманої текстури покриття. Чим рельєфніше поверхню, тим більшу потужність слід вибирати.

Догляд за рідкими шпалерами у ванній кімнаті

Якщо ви випадково пошкодили рідкі шпалери, наприклад, подряпали або посадили незмивна пляма, цю проблему можна легко вирішити. Відскребіть покриття з пошкодженої ділянки, замісіть трохи сухої суміші із запасу і нанесіть на стіну, по можливості намагаючись зробити стик максимально непомітним. Якщо ж у вас немає суміші в запасі, то можна пустити в той порошок, який ви соскреблі зі стіни. Через деякий час різниця в кольорі між старим покриттям і свіжим ділянкою стане майже непомітна.

Зволоження пошкодженої ділянкиРеставрація пошкодженої ділянкиШпалери після реставрації